Parma – Cinque Terre – La Spezia – Carrara

20.06. - 25.06.2023 6 dní / 12 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-251/23
20.06. - 25.06.2023
12 990

Popis zájezdu

6denní autobusový zájezd, který vászavede do nejmalebnějších oblastí Ligurie, do obtížně přístupných pěti vesnic,známých jako Cinque Terre pod ochranou UNESCO, jejich barevné domy nalepené naútesech nad mořem jsou dostupné pouze vlakem nebo lodí. Tato místa ve Vászanechají nevšední dojem.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst večer přes Rakousko do Itálie.

2. den

PARMA (UNESCO, byla poprvé osídlena už v době bronzové a patrně ji založili záhadní Etruskové. Je to město, které je známé nejen svými románskými památkami a univerzitou, ale hlavně slavnou parmskou šunkou a parmezánským sýrem. Prohlídka centra města, palazzo Pilotta, dóm a baptisterium, náměstí Garibaldiho s palácem Guvernátora). LANGHIRANO (prohlídka výrobny parmské šunky spojená s ochutnávkou nejen originální certifikované šunky, ale i místního vína Lambrusco). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do oblasti CINQUE TERRE (UNESCO. Chráněný pás pobřeží na Rivieře di Levante, pět podmanivých vesnic bohatých na historii, tradice, vůně, barevné domy a křišťálovou vodu v moři. Vypínají se na skalnatých útesech, jsou oblíbeným cílem turistů i milovníků trekkingu). Z města La Spezia odjezd pobřežním vlakem k divokému rozeklanému pobřeží, na kterém jsou městečka usazena. Z městečka CORNIGLIA možnost pěší procházky (cca 5 km), nejkrásnější stezkou SENTIERO AZZURRO do nejbarevnějšího městečka VERNAZZA. Přejezd dále vlakem do největšího městečka MONTEROSSO AL MARE, možnost koupání. Dál trasa vlaku pokračuje do malebných městeček MANAROLA (nejstarší ze všech vesniček) a RIOMAGGIORE, prohlídka. Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, návštěva městečka PORTOVENERE, které existovalo už v 1. stol. př. n. l. a v době Římské říše bylo malou rybářskou komunitou. Nyní patří k nejromantičtějším místům na ligurské riviéře (prohlídka kostela St. Lorenzo ze 12. stol., černobílého kostelíku na skalním výběžku San Pietro ze 13. stol., vyhlídka na jeskyni Lorda Byrona). Odpoledne volno - podle počasí možnost koupání nebo okružní jízda lodí kolem tří ostrovů PALMARIA, TINO a TINETTO, možnost nákupu a ochutnávky místního vyhlášeného pesta Genovese. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, dopoledne odjezd do CARRARY (nejslavnější mramorové lomy světa v Apuánských Alpách, zde těžený mramor se nazývá „Bílé zlato”, exkurze jeepy do zpřístupněných částí lomu a pozorování těžby. Místní nejkvalitnější mramor se nazývá statuario, a ten používali na své sochy renesanční sochaři jako např. Michelangelo, Canova, Bernini. Možnost prohlídky muzea mramoru). Cesta Itálií přes Rakousko do ČR.

6. den

Předpokládaný příjezd do nástupních míst v dopoledních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Itálii v hotelu (2lůžkovépokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x nocleh vItálii, 3x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetněpřipojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, místní dopravu, dále pak vše, conení uvedeno v „CENA ZAHRNUJE “.

Doporučené kapesné

cca 70,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava,Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice,Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Jana Makyčová

Jsem oficiální průvodkyně v cestovním ruchu od roku 1991. Mojí srdeční záležitostí je Itálie. Poprvé jsem tam byla v roce 1982, tenkrát ještě s ruksakem na zádech. Od té doby se mi stala osudovou. Obdivuji její historii, kulturu, přírodní památky, jejich kuchyni a samozřejmě lidi, s kterými si ráda povídám. Není snad destinace, kde bych v Itálii nebyla. Kromě toho mám ráda, Provence, Maďarsko, Rakousko, Španělsko a Turecko. Nemám jazykovou bariéru, protože mám státnice z angličtiny, ruštiny, němčiny a italštiny, takže pro mě není problém se všude domluvit.Má nejoblíbenější místa: Řím, Barcelona, Istanbul. Měla jsem také možnost průvodcovat New York a Washington. Mám ráda společnost lidí a těší mě, když jim můžu předávat zkušenosti z míst, která navštěvujeme.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

08.07. - 13.07.2023
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

11.07. - 17.07.2023
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Perly Toskánska

04.09. - 09.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených