Španělsko – Andorra

01.09. - 09.09.2023 9 dní / 16 250 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ESP-011/23
01.09. - 09.09.2023
16 250

Sluncem zalité písčité pláže

Sluncem zalité písčité pláže

Nezapomenutelná atmosféra Monaca

Nezapomenutelná atmosféra Monaca

Okouzlující scenérie - Montserrat

Okouzlující scenérie - Montserrat

Avignon-starobylé provensálské město

Avignon-starobylé provensálské město

Popis zájezdu

9denní poznávací zájezd, ve kterém shlédnete jak štíty pyrenejských hor, tak se budete moci slunit na španělské riviéře, navštívit historické a architektonické skvosty Avignonu, Barcelony, Montserratu a další zajímavosti. Zájezd je jednou ze stálic v našem katalogu, na kterou účastníci rádi vzpomínají.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v pozdních odpoledních hodinách, cesta přes Německo do Francie.

2. den

Cesta Francií, do města LYON (UNESCO, kolébka výroby hedvábí ve Francii, město s historií sahající do římského období – Římské divadlo, bazilika Panny Marie z Fourvière, románsko-gotická katedrála sv. Jana Křtitele, krátká prohlídka), ubytování v hotelu. Nocleh.

3. den

Ráno odjezd do AVIGNONU (UNESCO, jedno z nejkrásnějších historických měst Francie, ve středověku jedno z evropských mocenských center, město dodnes obehnáno mohutnými městskými hradbami, bývalý papežský palác a most Pont St-Bénézet dlouhý 900 metrů, gotická katedrála Basilique St. Pierre, muzeum Petit Palais), cesta krásnou oblastí Provence, večer příjezd do LLORET DE MAR (jedno z největších a nejznámějších přímořských letovisek na pobřeží Costa Brava), ubytování v hotelu v centru města a blízko městské pláže. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani dopoledne LLORET DE MAR (pobyt u moře, slunění, koupání, možnost posezení u kávy, vína nebo sangrie v některé z kaváren či restaurací), nebo fakultativní možnost výletu do WATERWORLDU (velký vodní park s mnoha atrakcemi). Večeře, nocleh.

5. den

Po snídani odjezd na celodenní prohlídku BARCELONY (UNESCO, hlavní město Katalánska - historické centrum města Barri Gotic, které je nejstarší částí a srdcem města, gotická katedrála s románskou kaplí Santa Lucia, nejslavnější ulice Španělska proslulá třída Las Ramblas s mnoha stánky prodavačů novin, květin, ptáků a pouličními umělci, pomník Kryštofa Kolumba na nábřeží, olympijský areál na vrcholu Montjuic s výhledem na město, symbol města a mistrovské dílo - stále nedostavěná Gaudího katedrála Sagrada Familia , další slavné Gaudího stavby Casa Mila a Casa Batlló), před večerem návrat do Lloret de Mar. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani celodenní pobyt u moře v LLORET DE MAR (pobyt u moře, slunění, koupání). Večeře a nocleh.

7. den

Po snídani odjezd na MONTSERRAT (slavné španělské poutní místo v horách, benediktinský klášter založený již v 11. stol. se slavnou dřevěnou soškou Černé Madony – patronkou Katalánska. Klášter obklopený horami, kde se nachází kaple a jeskyně poustevníků), dále cesta podhůřím Pyrenejí do ANDORRY (návštěva jednoho z nejmenších států Evropy posazeného do úzkého údolí, i dnes jedna z mála cest sjízdných v zimě přes hřeben Pyrenejí, možnost levných nákupů v některém z nákupních center v hlavním městě), cesta pokračuje přes nejvyšší pyrenejský silniční průsmyk PORT D´ENVALIRA (nejvyšší bod naší cesty 2.407 m n. m.) do Francie, cesta na ubytování. Nocleh.

8. den

Brzy ráno odjezd do MONACA - MONTE CARLA (celodenní pobyt - prohlídka Monaca s mož-ností návštěvy Knížecího paláce a Oceánografického muzea, procházka kolem městského bazénu a přístaviště jachet, po trase Velké ceny Monaca Formule 1, možnost prohlídky proslulého kasina, návštěva Japonské zahrady na nábřeží, pobyt na městské pláži s možností slunění a koupání, v době volna možnost návštěvy proslulé botanické zahrady Jardin Exotique), večer odjezd přes Itálii do Rakouska.

9. den

Cesta Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních hodinách.

Ubytování a strava

Ve Francii v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), ve Španělsku v hotelu (pouze 2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 6x nocleh (2x ve Francii, 4x ve Španělsku), 4x polopenze ve Španělsku, průvodce, poplatky a parkovné v zahraničí, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE “.

Doporučené kapesné

100, - EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Podobne produkty