VERONA LAGO DI GARDA …a něco navíc „LA TRAVIATA “v koloseu

17.08. - 20.08.2023 4 dní / 6 250 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-451/23
17.08. - 20.08.2023
6 250

Popis zájezdu

4denní zájezd do Itálie do UNESCA zapsaných měst Padovy a Verony - „města milenců“, světoznámé Shakespearovy hry Romeo a Julie a historických památek včetně obrovského, stále funkčního kolosea, kde shlédneme představení G. Verdiho „La Traviata”. Úchvatná opera vznikla na námět románu Alexandra Dumase mladšího „Dáma s kaméliemi”. K nepopiratelným zážitkům patří též návštěva nejznámějšího italského jezera Lago di Garda.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst ve večerních hodinách, cesta přes Rakousko do Itálie.

2.den

PADOVA (UNESCO. Prohlídka historické části města, bazilika svatého Antonína, univerzita založena v roce 1222, Caffé Pedrocchi v 19. stol., největší kavárna v Evropě, Piazza di Erbe e Piazza di Frutta, Botanická zahrada - nejstarší univerzitní zahrada na světě). Odjezd na ubytování. SOAVE (večerní procházka kouzelným městečkem, obklopeném vinicemi se středověkým hradem). Možnost degustace stejnojmenného vína SOAVE. Nocleh.

3.den

Po snídani odjezd k jezeru LAGO DI GARDA (největší severoitalské jezero. Poloostrov Sirmione se středověkým hradem rodu Scaligerů, možnost okružní jízdy lodí, koupání v jezeře), odpoledne odjezd do VERONY (UNESCO. Město neodmyslitelně spjato s dějem tragédie „Romeo a Julie”. Procházka historickou částí města, Piazza dell´Erbe - dříve římské fórum, náměstí Piazza Bra s Arenou, která pojmula až 30 tisíc návštěvníků, balkon v Casa di Giulietta, dům, kde údajně bydlela Julie, románský kostel sv. Anastazia), večer zhlédneme představení „La Traviata“ (účast na operním představení v areálu starověkého kolosea uprostřed města), po skončení představení odjezd z Verony.

4.den

Cesta Itálií a Rakouskem GRAZ (UNESCO prohlídka centra města - Hauptplatz s novorenesanční radnicí, kostel Stadtfarrkirche, gotická katedrála Domkirche, Burg, muzeum Friedricha II.). Příjezd do ČR odpoledne.

Ubytování a strava

1x nocleh v Itálii v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí noclehu je snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, 1x nocleh v Itálii, 1x snídaně, průvodce, vstupenka na představení opery „La Traviata“ ve Veroně, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“

Doporučené kapesné

70,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Jana Makyčová

Jsem oficiální průvodkyně v cestovním ruchu od roku 1991. Mojí srdeční záležitostí je Itálie. Poprvé jsem tam byla v roce 1982, tenkrát ještě s ruksakem na zádech. Od té doby se mi stala osudovou. Obdivuji její historii, kulturu, přírodní památky, jejich kuchyni a samozřejmě lidi, s kterými si ráda povídám. Není snad destinace, kde bych v Itálii nebyla. Kromě toho mám ráda, Provence, Maďarsko, Rakousko, Španělsko a Turecko. Nemám jazykovou bariéru, protože mám státnice z angličtiny, ruštiny, němčiny a italštiny, takže pro mě není problém se všude domluvit.Má nejoblíbenější místa: Řím, Barcelona, Istanbul. Měla jsem také možnost průvodcovat New York a Washington. Mám ráda společnost lidí a těší mě, když jim můžu předávat zkušenosti z míst, která navštěvujeme.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Parma – Cinque Terre – La Spezia – Carrara

20.06. - 25.06.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

08.07. - 13.07.2023
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

11.07. - 17.07.2023
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Perly Toskánska

04.09. - 09.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených