Jak objednat zájezd online

Návod, jak objednat náš zájezd online. Zájezdy jednoduše vyhledáte podle zemí v sekci DESTINACE nebo pokud víte, kam chcete jet, stačí na úvodní stránce do velkého bílého políčka uprostřed napsat kam chcete jet: zemi, město, místo, památku a objeví se zájezdy.

Rezervovat zájezd / objednat

Líbí se Vám zájezd, máte v daný termín čas, víte, jestli pojedete sami nebo někým dalším a chcete si udělat objednávku.

Klikněte u daného zájezdu na políčko REZERVOVAT ZÁJEZD nebo u více termínů na políčko OBJEDNAT. Rozbalí se objednávkový formulář.       

Základní údaje: 

Typ pokoje

U každého vícedenního zájezdu je v základním menu předvyplněn
2 LŮŽKOVÝ POKOJ DBL (mezinárodní zkratka DBL/double) - zvolte jej, pokud jste dva.

Jste sami a nemáte nikoho k sobě? Klikněte u pokoje na šipečku dolů, rozbalí se menu s více pokoji.

Vyberte si
buď 1 LŮŽKOVÝ SGL (mezinárodní zkratka SGL/single) - počítejte s vyšší cenou, která bude obsahovat příplatek.
nebo 2 LŮŽKOVÝ pokoj (možnost DOOBSAZENÍ) - pokusíme se Vám najít osobu stejného pohlaví na doubytování, abyste nemuseli platit příplatek za jednolůžkový pokoj - nebo už někoho takového máme a Vy se k němu doubytujete.

Jste 3? 
Zvolte 3 lůžkový pokoj - často bývá tento pokoj na vyžádání - zařídíme u hotelu a potvrdíme, pokud je k dispozici.

Na každém zájezdu najdete mix párů, kamarádů, rodiny a samostatně cestující. Proto neváhejte s přihlášením. Počítáme s ubytováním každého.

Strava

Většina zájezdů má stravu předem pevně danou a nelze si vybrat z více možností. V políčku vidíte například napevno dané polopenze nebo snídaně. Občas se stane, že si další stravu můžete připlatit, v tom případě políčko jde rozkliknout a šipkou si vyberte stravu. Pokud Váš zájezd má v ceně pouze snídaně, můžete se těšit na to, že Vám Váš průvodce nabídne stravovací možnosti během denního programu a večer. Často se nacházíte v gastronomických rájích jako jsou Francie, Itálie, Polsko..., kde půjdete kolem místních cukráren, pekáren, lokálních pouličních podniků, řeznictví, trhů s dobrotami, restaurací, rychlých občerstvení mnoha světových kuchyní a také někdy budete v blízkosti supermarketů, kde si můžete nakoupit svačiny či ovoce. Ochutnávání je nedílnou součástí radosti z cestování.

Odjezd z do / návrat do z

Zde rozklikněte šipku menu a zvolte nástupní místo, z kterého budete na zájezd odjíždět. Také zvolte místo, na které místo se budete ze zájezdu vracet. Každý účastník z jedné objednávky může mít jiné nástupní místo, je to běžné. Kde přesně jsou naše nástupní místa, se dozvíte v sekci zde. Pokud zjistíte, že Vám dané nástupní místo nevyhovuje, můžete jej dodatečně změnit. Změna není možná méně než 3 dny před odjezdem.

U jednodenních zájezdů se setkáte s tím, že vzdálená nástupní místa jsou za příplatek a budou platná pouze při  stanoveném minimálním množství lidí.

Nastavení osob

Máme nastavené předem dvě dospělé osoby. Pomocí kliknutí na znaménko + přidejte osobu, nebo na znaménko - odeberte osobu. Jste-li sami, uberte mínusem jednoho dospělého na počet 1. Máte-li s sebou děti, naklikejte počet cestujících dětí.
Nejprve rozklikněte nadpis ZOBRAZIT OBSAZOVACÍ SCHÉMA

Rozbalí se obrázek, jak vypadá typický autobus. Na schéma se nedá klikat, je to jen orientační obrázek. Čím dříve se přihlásíte, tím větší šance je, že budou pro Vás k dispozici místa, která si zvolíte. Konkrétní autobus, kterým na zájezd pojedete může mít jiné pořadí míst, více sedadel apod. Proto schéma slouží k tomu, abychom věděli, jakou máte preferenci - jestli rádi sedíte vpředu, vzadu, za řidičem, za prostředním vchodem a podle toho Vás usadíme, pokud v době objednání tato místa jsou k dispozici. Ve skutečnosti může jet autobus, který má sedadel více, jiné číslování, zachováme však zhruba místo, které jste si zvolili. 

VÝBĚR SEDADLA

1. osoba 2. osoba 
Na obrázku schématu autobusu si vyberte číslo sedadla, vedle rozklikněte čárky ...... tam a ...... zpět a zvolte číslo sedadla, kde byste rádi seděli. Konečné usazení na zájezdu určuje CK.

Když cestujete sami, usadíme Vás pokud možno co nejblíže Vašemu přání s jiným cestujícím. Snažíme se usazovat osoby, které sdílí pokoj na doobsazení, osoby stejného pohlaví, přibližného věku apod. Ne vždy to musí vyjít, ale vždy vynakládáme velké úsilí, abyste byli posazeni, jak si přejete. 

Objednané položky

Zde vidíte rekapitulaci osob, ceny a odečtení slevy, pokud je nějaká v platnosti. 

Kontaktér

Zde vyplníte své osobní údaje - šipkami rozbalíte menu a vyplníte datum narození a pohlaví - číslo OP nebo pasu nebo obojí. Výhodou je, že kontaktér nemusí nutně být i osoba, která cestuje, proto můžete zájezd objednat i třetím osobám, třeba jako překvapení. Pokud chcete někoho obdarovat, můžete jim také objednat náš dárkový poukaz zde

Pokud vyplňujete objednávku pro někoho jiného - zatrhněte políčko Kontaktní osoba necestuje. Pokud jste kontaktní osoba a zároveň cestujete (nejčastější případ), políčko nechte volné.

Zatrhněte políčko Souhlasím se všeobecnými podmínkami a se zpracováním osobních údajů.

Klikněte na modré políčko vpravo dole Pokračovat znám cestující.

První osoba - Vy - jste už předvyplněni a nyní můžete doplnit osobní údaje u ostatních cestujících. 

Klikněte na modré políčko vpravo dole Pokračovat na volbu platby.