O nás

Historie Vsacan Tour

Kdo jsme

NAŠI ZAKLADATELÉ
Jsme cestovní kancelář zaměřená na poznávací a turistické zájezdy do celého světa založená již v roce 1990 v moravském městě Vsetíně v regionu Valašsko. Našimi zakladateli jsou cestovatelé JUDr. Libor Bureš (1949) a Otto Havránek (1932), kteří nevynechali jedinou příležitost cestovat i se všemi omezeními už před revolucí. Po uvolnění poměrů založili cestovní kancelář a pojmenovali ji patrioticky Vsacan.

KDE SE VZAL NÁZEV A KLOBOUK?
Vsacan znamená ve starší češtině Vsetíňan, aby vzdali zakladatelé hold svému městu Vsetínu, kam se ze svých cest vraceli domů. Ve městě nezávisle na naší CK najdete se stejným názvem třeba hotel, místní folklorní soubor, do Prahy jezdíval rychlík stejného jména. Ve světě se často potýkáme s výslovností "vsakan", správě je však "vssatsan". Zkrátka, když jste pocházeli ze Vsetína, říkalo se o Vás, že jste Vsacan, když bylo něco vsetínské, bylo to vsacké (dodnes máme nad městem krásný vrchol Vsacký Cáb) a nebo místní podoblasti se říká Horní Vsacko (dnes by se řeklo Horní Vsetínsko). Na znamení, že pocházíme původně z Moravy z Valašska nechybí v logu typický černý valašský klobouk.

90. LÉTA A MILÉNIUM, PŘEKROČENÍ HRANIC REGIONÁLNÍ CK
V 90. létech jsme byli průkopníky poznávacího cestování. Pamětníci vědí, že se dříve jezdilo méně náročně, každý byl rád, že se konečně mohl podívat na vysněný západ, nebo dokonce letět za oceán či poznávat exotické země na ostatních kontinentech. Postupně jsme se stali specialisty nejen na všechny země Evropy - od Balkánu přes Rusko po Skandinávii, Irsko či Skotsko, začali jsme létat i do zemí jako USA, Kanada, Nový Zéland, Nepál, Vietnam. Stále jsme zlepšovali kvalitu služeb, hotelů, průvodci pilovali své znalosti, dovednosti a naši klienti nám věřili čím dál víc a dodnes jsou našimi věrnými cestovateli. Postupně jsme si získali důvěru lidí z celé České republiky a překročili hranice regionu.

JEZDÍ S NÁMI LIDÉ Z CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY
Odjezdili jsme tisíce zájezdů, které nás nabily dostatkem zkušeností, abychom mohli nabídnout své služby lidem z celé České republiky a konkurovat velkému trhu s poznávacími zájezdy. Překročili jsme hranice našeho regionu, i když naše jméno stále odkazuje k Moravě a Vsetínu. Jsme rádi, že s námi jezdíte a jsme hrdí, že oceňujete naši profesionalitu, kvalitu a zároveň přátelský přístup, který k Moravě neodmyslitelně patří. Sledujte u našich zájezdů výčet nástupních míst a neváhejte se přidat, ať jste odkudkoliv. Naše letecké zájezdy odlétají z Prahy, Vídně...

2018 ZMĚNA MAJITELŮ
V roce 2018 došlo ke změně majitelů. Zakladatelé odešli na zasloužený odpočinek. Dodnes soukromě aktivně cestují, fotí a jsou s námi v kontaktu, vždy přijdou s dobrou radou nebo jen pozdravit a zeptat se, co je u nás nového. Novými majiteli se stali Ing. Jaromír Malý (1988) a Radek Jančík (1976), kteří úspěšně provedli cestovní kancelář krušnou dobou pandemie.

S NÁMI NA CESTÁCH SVĚTEM...
V současné době každým rokem pro Vás pilně připravujeme a neustále inovujeme naše zájezdy, je jich už přes 180. Zlepšujeme jejich kvalitu, abyste měli pestrý výběr a dostali služby na špičkové úrovni. Ať už jedete na jednodenní výlet, na prodloužený víkend, po ČR, po Evropě nebo letíte do Thajska, Mexika nebo na Nový Zéland, pojeďte s námi na cesty světem. Věříme, že přispějeme k tomu, abyste si odnesli nejlepší zážitky.

Slovo majitelů pro sezónu 2023

Milí přátelé, vážení klienti,
aktuálně se připravujeme na 34. cestovatelskou sezónu a jsme nesmírně rádi, že po dvou covidových letech, které naši činnost utlumily, jsme rok 2022 měli možnost prožít na zájezdech společně. Naší velkou snahou bylo, aby pro Vás
cestování a zážitky byly co nejpříjemnější. Nebylo to jednoduché, neboť jsme neustále museli překonávat postcovidové nástrahy při přípravě i samotné realizaci zájezdu. Přesto se nám společná očekávání podařilo naplnit. 

Na našich stránkách www.vsacantour.cz najdete kompletní nabídku zájezdů. Jsou určeny nejen tem z Vás, kteří chtějí trávit dovolenou aktivním způsobem ale též každému, koho zajímá historie, kultura, místní zvyky či příroda. Dále všem, kdo chtějí nasát atmosféru cizích zemí, okusit místní speciality, prožít něco nového a jedinečného. Naše poznávací zájezdy mají tradici od roku 1990. Po celém světě a po celou dobu spolupracujeme s renomovanými partnerskými agenturami, s vybranými leteckými společnosti a mateřskou autokarovou firmou JANCIK transport s.r.o..

Na cestě za intenzivními zážitky Vás doprovází tým profesionálních řidičů a průvodců. Právě oni Vás rok co rok provázejí úchvatnými místy, s nimi objevujete jedinečnou krásu Alp, Pyrenejí nebo Balkánu. Pojďte tedy společně s námi poznat nepřeberné množství zemí a vyberte si z téměř 180 zájezdů za poznáním, turistikou či odpočinkem. Věříme, že Vás pestrá nabídka osloví, ať už dáváte přednost prodlouženému víkendu v České republice, návštěvě některé z evropských metropolí, nebo okružní cestě Amerikou, Novým Zélandem či Asií. Je nám ctí, stejně jako každý rok, představit Vám naše novinky. Letos jsme do nabídky zařadili zájezdy, které byly připraveny již delší dobu, ale jejich realizace nebyla dříve možná z důvodu různých restrikcí či omezení. Jedná se o cesty za poznáním do Bulharska, Švédska, Turecka, letecké zájezdy na Maltu, Kypr, do Thajska, Vietnamu či Malajsie. V další nabídce naleznete zimní lyžařské zájezdy do Francie a České republiky. Na základě Vaší poptávky vracíme pobytové zájezdy na chorvatském ostrove Rab. Vyberte si, prosím, zájezd buď na našich webových stránkách www.vsacantour.cz, či z klidu domova v novém katalogu pro rok 2023, který Vám rádi zašleme. Pokud dáváte přednost osobní konzultaci, budeme se na Vás těšit v naší kanceláři ve Vsetíně.

Děkujeme za Vaši důvěru a podporu po celou dobu existence cestovní kanceláře VSACAN TOUR, obzvláště v dobách těžkých „covidových“. A přejeme Vám mnoho krásných cestovatelských zážitků pod vsacantourským
heslem „s námi na cestách světem“ i v roce 2023.

Ing. Jaromír Malý a Radek Jančík