O nás

Historie Vsacan Tour

Kdo jsme

NAŠI ZAKLADATELÉ
Jsme cestovní kancelář zaměřená na poznávací a turistické zájezdy do celého světa založená již v roce 1990 v moravském městě Vsetíně v regionu Valašsko. Našimi zakladateli jsou cestovatelé JUDr. Libor Bureš (1949) a Otto Havránek (1932), kteří nevynechali jedinou příležitost cestovat i se všemi omezeními už před revolucí. Po uvolnění poměrů založili cestovní kancelář a pojmenovali ji patrioticky Vsacan.

KDE SE VZAL NÁZEV A KLOBOUK?
Vsacan znamená ve starší češtině Vsetíňan, aby vzdali zakladatelé hold svému městu Vsetínu, kam se ze svých cest vraceli domů. Ve městě nezávisle na naší CK najdete se stejným názvem třeba hotel, místní folklorní soubor, do Prahy jezdíval rychlík stejného jména. Ve světě se často potýkáme s výslovností "vsakan", správě je však "vssatsan". Zkrátka, když jste pocházeli ze Vsetína, říkalo se o Vás, že jste Vsacan, když bylo něco vsetínské, bylo to vsacké (dodnes máme nad městem krásný vrchol Vsacký Cáb) a nebo místní podoblasti se říká Horní Vsacko (dnes by se řeklo Horní Vsetínsko). Na znamení, že pocházíme původně z Moravy z Valašska nechybí v logu typický černý valašský klobouk.

90. LÉTA A MILÉNIUM, PŘEKROČENÍ HRANIC REGIONÁLNÍ CK
V 90. létech jsme byli průkopníky poznávacího cestování. Pamětníci vědí, že se dříve jezdilo méně náročně, každý byl rád, že se konečně mohl podívat na vysněný západ, nebo dokonce letět za oceán či poznávat exotické země na ostatních kontinentech. Postupně jsme se stali specialisty nejen na všechny země Evropy - od Balkánu přes Rusko po Skandinávii, Irsko či Skotsko, začali jsme létat i do zemí jako USA, Kanada, Nový Zéland, Nepál, Vietnam. Stále jsme zlepšovali kvalitu služeb, hotelů, průvodci pilovali své znalosti, dovednosti a naši klienti nám věřili čím dál víc a dodnes jsou našimi věrnými cestovateli. Postupně jsme si získali důvěru lidí z celé České republiky a překročili hranice regionu.

JEZDÍ S NÁMI LIDÉ Z CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY
Odjezdili jsme tisíce zájezdů, které nás nabily dostatkem zkušeností, abychom mohli nabídnout své služby lidem z celé České republiky a konkurovat velkému trhu s poznávacími zájezdy. Překročili jsme hranice našeho regionu, i když naše jméno stále odkazuje k Moravě a Vsetínu. Jsme rádi, že s námi jezdíte a jsme hrdí, že oceňujete naši profesionalitu, kvalitu a zároveň přátelský přístup, který k Moravě neodmyslitelně patří. Sledujte u našich zájezdů výčet nástupních míst a neváhejte se přidat, ať jste odkudkoliv. Naše letecké zájezdy odlétají z Prahy, Vídně...

2018 ZMĚNA MAJITELŮ
V roce 2018 došlo ke změně majitelů. Zakladatelé odešli na zasloužený odpočinek. Dodnes soukromě aktivně cestují, fotí a jsou s námi v kontaktu, vždy přijdou s dobrou radou nebo jen pozdravit a zeptat se, co je u nás nového. Novými majiteli se stali Ing. Jaromír Malý (1988) a Radek Jančík (1976), kteří úspěšně provedli cestovní kancelář krušnou dobou pandemie.

S NÁMI NA CESTÁCH SVĚTEM...
V současné době každým rokem pro Vás pilně připravujeme a neustále inovujeme naše zájezdy, je jich už přes 180. Zlepšujeme jejich kvalitu, abyste měli pestrý výběr a dostali služby na špičkové úrovni. Ať už jedete na jednodenní výlet, na prodloužený víkend, po ČR, po Evropě nebo letíte do Thajska, Mexika nebo na Nový Zéland, pojeďte s námi na cesty světem. Věříme, že přispějeme k tomu, abyste si odnesli nejlepší zážitky.

Slovo majitelů pro sezónu 2024

Milí přátelé, vážení klienti,

každoročně je naší milou povinností napsat pár řádků do nového katalogu, který se Vám aktuálně dostává do rukou a jímž otevíráme již 35. cestovatelskou sezónu. Věříme, že zájezdy, které jsme pro Vás připravili, budou nejen inspirací, ale především hnacím motorem k jejich absolvování.

Jsme opravdu rádi, že se společně můžeme potkávat na našich zájezdech v tak velké míře. Společně se snažíme, aby pro Vás bylo cestování komplexním zážitkem a já věřím, že se nám to společným úsilím daří. O této skutečnosti svědčí velké množství děkovných dopisů a emailů, které od Vás každodenně dostáváme, a kterých si nesmírně vážíme.

Letošní katalog je z hlediska nabídky historicky nejzajímavější. V roce 2024 oslaví naše cestovní kancelář „půlkulatiny“, a proto na našich stránkách naleznete zájezdy, které vás zavedou do všech koutů světa. V katalogu naleznete výběr toho nejlepšího z kompletní nabídky uveřejněné na stránkách www.vsacantour.cz. Katalog je určen těm z Vás, kteří chtějí trávit dovolenou aktivním způsobem, zajímá je historie, oslovila je kultura jiných zemí, místní zvyky, příroda, či chtějí zažít atmosféru okamžiku, okusit místní speciality a hlavně prožít něco nového a jedinečného. Naše poznávací zájezdy mají 34 let dlouhou tradici. Po celém světě již dlouhá léta spolupracujeme s osvědčenými a renomovanými partnerskými agenturami a s vybranými leteckými společnostmi, hlavně pak s mateřskou autokarovou firmou JANCIK transport s. r. o.

Na cestě za Vašimi zážitky Vás doprovází tým profesionálních řidičů a průvodců. Právě oni se každý rok snaží ukázat Vám ta nejúžasnější místa, díky nimž objevujete ojedinělou krásu světa. Nejen těmto lidem a všem, kteří se podílejí na tvorbě a zajištění zájezdů patří velké poděkování, ale též celému kolektivu, který je s Vámi v každodenním kontaktu a řeší vše, co Vám leží na srdci.

Společně s námi máte možnost poznat kouzlo mnoha zemí a vybrat si z téměř 190 zájezdů za poznáním, turistikou, pobytem u moře či odpočinkem. Dáváte přednost prodlouženému víkendu po České republice? Preferujete některé z evropských metropolí, okružní cestu Amerikou, Novým Zélandem či Asií? To vše u nás naleznete.

S velkou radostí Vám každý rok představujeme další novinky. I v letošním roce Vás chceme překvapit, a proto jsme do nabídky zařadili zájezdy, jejichž pečlivé přípravě jsme věnovali spoustu času. Nadchnout Vás mohou cesty za poznáním do Andalusie, na Sicílii, do jižního Rumunska, Anglie, Německa, stejně jako nové letecké zájezdy do Thajska, Vietnamu, Japonska, USA, Arménie či na Kubu, Zanzibar, a Mauricius. Na stránky jsme zařadili i pobytové zájezdy na ostrov Rab v Chorvatsku, které se těší Vaší velké oblibě. Možnost výběru máte na našich webových stránkách www.vsacantour.cz nebo v našem katalogu, chcete-li zájezd vybírat v klidu svého domova. Pokud však máte zájem se sami přesvědčit o ochotě našich pracovníků pomoci Vám při výběru zájezdu, budeme se na Vás těšit v naší kanceláři na Vsetíně.

Děkujeme Vám za důvěru po celou dobu existence naší cestovní kanceláře VSACAN TOUR a dovolte nám popřát Vám mnoho krásných cestovatelských zážitků pod vsacantourským heslem „s námi na cestách světem“ i v roce 2024.

Ing. Jaromír Malý a Radek Jančík