Grand tour středním Norskem

03.08. - 10.08.2023 8 dní / 22 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
NOR-011/23
03.08. - 10.08.2023
22 990

Švédsko země tisíce ostrůvků

Švédsko země tisíce ostrůvků

neznámá moderní architektura Skandinávie

neznámá moderní architektura Skandinávie

křehká krása drsné přírody

křehká krása drsné přírody

skanzen s typickými domky starých Norů

skanzen s typickými domky starých Norů

Popis zájezdu

8denní poznávací zájezd do nejatraktivnějších míst středního Norska, oblastí vysokých severských hor, divokých řek a monumentálních fjordů, ze kterých vyplouvali legendární Vikingové na své objevné i loupeživé výpravy. Zavítáme do hanzovního Bergenu, olympijského Lillehammeru i hlavního města Norska Oslo, poplujeme po nejkrásnějším fjordu Geiranger a na největší náhorní plošině Hardangervidda budeme mít možnost nasát atmosféru nefalšované severské tundry.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno do Německa, dle časových možností před odjezdem trajektu zastávka ve městě ROSTOCK (staré hanzovní město a významný přístav), přejezd do přístavu v Ro-stocku na trajekt, noční plavba do Skandinávie.

2. den

Ráno připlutí do Trelleborgu cesta jižním Švédskem a dále kolem Göteborgu do SMÖGEN (bývalé rybářské městečko vystavěné v typické šérové krajině plné skal a skalních útesů, místo známé pro své dlouhé, dřevěné molo, cca 600 m dlouhé, plné obchůdků a restaurací ve starých rybářských chatách), cesta jižním Švédskem k norské hranici, která je tvořena mořskou úžinou SVINESUND (úžina je překlenuta ladným obloukovým mostem s mýtnicí). Dojezd na ubytování ve večerních hodinách. Nocleh.

+1

3. den

Ráno po snídani odjezd do LILLEHAMMER (centrum ZOH v roce 1994, areál skokanských můstků, sportovní haly a historické centrum olympijského městečka), cesta rozlehlým údolím GUDBRANDSDALEN (přes 200 km dlouhé údolí, obklopené na své trase celkem sedmi národními parky), RINGEBU (typický norský dřevěný sloupový kostel, jeden z 28 zbývajících roubených kostelů v Norsku, je jedním z největších), soutěska ROMSDALEN v údolí řeky RAUMA (údolí lemované mnoha vodopády), TROLLVEGGEN (nejvyšší svislá skalní stěna v Evropě, 1.100 m vysoká Trollí zeď), cesta na ubytování. Nocleh.

+1

4. den

Po snídani výjezd CESTOU TROLLŮ (silnice překonávající výškový rozdíl téměř 900 metrů v mnoha serpentinách vedoucích kolem 183 m vysokého vodopádu STIGFOSSEN), horské sedlo TROLLSTIGEN s úchvatnými výhledy do údolí. Pokračování cesty divokou norskou přírodou na GEIRANGERFJORD (UNESCO, jeden z nejkrásnějších norských fjordů s vodopádem Sedm sester, Nevěstin závoj a spoustou dalších, zlověstně vyhlížející skála Zlý mnich. Vyhlídková projížďka lodí). Z nulové nadmořské výšky v Geirangeru nastoupáme autobusem o 1400 m výš na vyhlídkovou horu DALSNIBBA (úchvatné výhledy z tohoto vrcholu patří k nejkrásnějším v Norsku), dále nádherným údolím řeky Otta na ubytování. Nocleh.

+1

5. den

Snídaně, cesta severskou krajinou SOGNEFJORDEN (více jak 200 km dlouhý fjord, který je nejdelší na světě), plavba přes fjord přívozem, pokračování do BERGENU (UNESCO, druhé největší město Norska, významný přístav středověké Hanzy, královské město. Přístavní čtvrť Bryggen se starými hanzovními domy). Cesta na ubytování. Nocleh.

6. den

Brzy ráno odjezd z Bergenu, přejezd přes planinu HARDANGERVIDDA (největší náhorní plošina v Evropě pokrytá tundrou a zároveň nejrozsáhlejší norský národní park), VORINGSFOSSEN (jeden z nejnavštěvovanějších vodopádů Norska, 183 m vysoký), krátká zastávka v GEILO (město mezi horskými hřebeny, lyžařské centrum, skanzen s několika typickými horskými usedlostmi), OSLO (návštěva poloostrova Bygdoy - možnost prohlídky muzea Fram, muzea vikingských lodí a muzea Kon - Tiki, přejezd do centra města, Frognerův park, parlament, moderní budova opery.) Přejezd na ubytování. Nocleh.

+1

7. den

Snídaně v hostelu, cesta jihem Norska přes SVINESUND (jedinečný most přes hraniční fjord, na jehož stavbě se podíleli čeští odborníci), přejezd do města GÖTEBORG (centrum města s moderním severským nákupním centrem Nordstan, dům Bedřicha Smetany, procházka po göteborských “Champs Ellyseés”, moderní opera a nábřeží řeky Göta s muzeem lodí), cesta do přístavu v Trelleborgu, noční trajekt do Německa.

+1

8. den

Ráno příjezd do Rostocku, cesta Německem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v nočních hodinách.

Ubytování a strava

Noclehy 7x. Z toho 2x na trajektu (4lůžkové kajuty)ve Skandinávii 3x v turistických hotelech (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) a 2x v hostelech a chatách (4lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením s možností vaření v kuchyňkách). Součástí noclehů v Norsku jsou snídaně (v Bergenu formou balíčku z důvodu časného ranního odjezdu).

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 7x nocleh, 5x snídaně, poplatky a parkovné v zahraničí, cesta trajektem ve 4lůžkových kajutách tam a zpět, průvodce, trajekty, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 950,- NOK, cca 100,- SEK, 30,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Ústí n. L.

Průvodci

Foto

Leona Hejdušková

Leona (Lea) Hejdušková započala svou kariéru ve školství, aby se později plně začala věnovat cestovnímu ruchu, který jejímu naturelu odpovídal více. Její doménou jsou zejména německy mluvící země - Německo, Rakousko, Švýcarsko. Také se s ní setkáte na našich cestách do Maďarska. Velmi se také těší do Gruzie, která se stala její srdeční záležitostí. Dává přednost studenějšímu klimatu, proto se s ní setkáte na horách a také třeba v nádherném Norsku. Lea neúnavně každý rok přináší nové itineráře cest, u nichž nás těší Váš vysoký zájem.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Nejkrásnější severská města - Stockholm - Helsinky - Oslo - Göteborg - Kodaň

03.08. - 11.08.2023
+ 1 termín
10.08. - 18.08.2023
9 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Grand tour středním Norskem

04.08. - 09.08.2023
6 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených