Grand tour středním Norskem

02.08. - 07.08.2024 6 dní / 34 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
NOR-111/24
02.08. - 07.08.2024
34 990

Švédsko a jeho barevná architektura

Švédsko a jeho barevná architektura

typické staré domy Norska

typické staré domy Norska

se Vsacanem na cestách

se Vsacanem na cestách

udílení Nobelových cen

udílení Nobelových cen

Popis zájezdu

6denní letecký zájezd, s využitím 4 plných dnů, do nejatraktivnějších míst středního Norska, oblastí vysokých severských hor, divokých řek a monumentálních fjordů, ze kterých vyplouvali legendární Vikingové na své objevné i loupeživé výpravy. Zavítáme do hanzovního Bergenu, olympijského Lillehammeru i hlavního města Norska Osla, poplujeme po nejkrásnějším fjordu Geiranger a na největší náhorní plošině Hardangervidda budeme mít možnost nasát atmosféru nefalšované severské tundry.

Program

1. den

Odlet z Prahy/Vídně do Osla, transfer do hotelu, setkání s autobusovou skupinou, ubytování. Nocleh.

2. den

Ráno po snídani odjezd do LILLEHAMMER (centrum ZOH v roce 1994, areál skokanských můstků, sportovní haly a historické centrum olympijského městečka), cesta rozlehlým údolím GUDBRANDSDALEN (přes 200 km dlouhé údolí, obklopené na své trase celkem sedmi národními parky), RINGEBU (typický norský dřevěný sloupový kostel jeden z 28 zbývajících roubených kostelů v Norsku je jedním z největších), soutěska ROMSDALEN v údolí řeky RAUMA (údolí lemované mnoha vodopády), TROLLVEGGEN (nejvyšší svislá skalní stěna v Evropě, 1 100 m vysoká Trollí zeď), cesta na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani výjezd CESTOU TROLLŮ (silnice překonávající výškový rozdíl téměř 900 metrů v mnoha serpentinách vedoucí kolem 183 m vysokého vodopádu STIGFOSSEN), horské sedlo TROLLSTIGEN s úchvatnými výhledy do údolí. Pokračování cesty divokou norskou přírodou na GEIRANGERFJORD (UNESCO, jeden z nejkrásnějších norských fjordů s vodopádem Sedm sester, Nevěstin závoj a spoustou dalších, zlověstně vyhlížející skála Zlý mnich. Vyhlídková projížďka lodí). Z nulové nadmořské výšky v Geirangeru nastoupáme autobusem o 1 400 m výš na vyhlídkovou horu DALSNIBA (úchvatné výhledy z tohoto vrcholu patří k nejkrásnějším v Norsku), dále nádherným údolím řeky Otta na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně, cesta severskou krajinou SOGNEFJORDEN (více jak 200 km dlouhý fjord, který je nejdelším na světě), plavba přes fjord přívozem, pokračování do BERGENU (UNESCO, druhé největší město Norska, významný přístav středověké Hanzy, královské město. Přístavní čtvrť Bryggen se starými hanzovními domy). Cesta na ubytování. Nocleh.

5. den

Brzy ráno odjezd z Bergenu, přejezd přes planinu HARDANGERVIDDA (největší náhorní plošina v Evropě pokrytá tundrou a zároveň nejrozsáhlejší norský národní park), VORINGSFOSSEN (jeden z nejnavštěvovanějších vodopádů Norska, 183 m vysoký), krátká zastávka v GEILO (město mezi horskými hřebeny, lyžařské centrum, skanzen s několika typickými horskými usedlostmi), OSLO (návštěva poloostrova Bygdoy - možnost prohlídky muzea Fram, muzea vikingských lodí a muzea Kon - Tiki, přejezd do centra města, Frognerův park, parlament, moderní budova opery). Přejezd na ubytování. Nocleh.

6. den

Snídaně transfer na letiště, odlet do Prahy, Vídně.

Ubytování a strava

Noclehy ve Skandinávii 3x v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a 2x v hostelech a chatách (4lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením s možností vaření v kuchyňkách). Součástí noclehů v Norsku jsou snídaně (v Bergenu formou balíčku z důvodu časného ranního odjezdu).

Cena zahrnuje

Letecká přeprava do Osla a zpět, transfer na hotel a zpět, doprava autobusem Vsacantour po Norsku, 5x nocleh, 5x snídaně, poplatky a parkovné, průvodce, trajekty, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, vyhlídková plavba, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

800,- NOK

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Grand tour středním Norskem

01.08. - 08.08.2024
8 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute