Okruh Skotskem až na ostrov Skye

30.05. - 08.06.2024 10 dní / 27 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
GBR-111n/24
30.05. - 08.06.2024
27 990

Poznejte dávnou historii i současnost

Poznejte dávnou historii i současnost

Ochutnejte světoznámou skotskou whisky

Ochutnejte světoznámou skotskou whisky

Prozkoumejte tajemnou skotskou krajinu

Prozkoumejte tajemnou skotskou krajinu

Roztomilý a jedinečný dlouhosrstý skot

Roztomilý a jedinečný dlouhosrstý skot

Popis zájezdu

10denní putování zemí tajemných jezer a zádumčivých hor, zemí mocných hradů, hraničních klášterů a pravé whisky, zemí staleté historie a nekonečných bojů za svobodu a nezávislost. Budete mít možnost navštívit, jak skotskou metropoli Edinburgh, legendami opředený Stirling, u kterého bojoval William Wallace alias Statečné srdce, tak obdivovat ohromující přírodu ostrova Skye.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v pozdních odpoledních hodinách do Německa.

2. den

Cesta Německem do Holandska, ZAANSE SCHANS (žijící skanzen s funkčními větrnými mlýny, tradiční výrobou dřeváků a sýrů), večer nalodění, noční plavba do severní Anglie. Večeře na palubě a nocleh v kajutách.

3. den

V dopoledních hodinách připlutí do přístavu v Newcastlu. Cesta na CARTERBAR (skotské hranice), jízda skotským pohraničím JEDBURGH  ABBEY (zachovalá zřícenina kláštera, který se významně zapsal do skotských dějin), DRYBURGH  ABBEY (zřícenina kláštera s hrobem spisovatele W. Scotta). Příjezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani GLASGOW (prohlídka historického centra – Katedrála svatého Munga), dále návštěva FALKIRK  WHEEL (unikátní systém vodních zdymadel, které umožňují lodím překonat 24metrový rozdíl výšky hladin), STIRLING (historické skotské město s královským hradem, katedrálou a hřbitovem, nazývané také „Klíč ke Skotsku“). Cesta ke skotským jezerům přes RANNOCH  MOOR (rozsáhlé rašeliniště) a nejkrásnější skotské hory GRAMPIAN  MOUNTAINS, údolí GLENCOE (známé masakrem rodu MacDonaldů, nádherné výhledy na hory a okolní krajinu, např. Pět sester), FORT  WILLIAM (turistické středisko u zálivu Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie), zastávka u jezera LOCH NESS (nejznámější skotské jezero), ubytování. Nocleh.

5. den

Brzy ráno snídaně, odjezd na ostrov SKYE, okruh nejsevernějším poloostrovem TROTTERNISH, kolem stolové hory QUIRAING, dále k DUNTULM  CASTLE (zřícenina hradu rodu MacDonaldů), KILMUIR (Skye Museum - tradiční chalupy s doškovými střechami a obrázek života ostrovanů v 19. stol. a také hrob skotské národní hrdinky Flory MacDonaldové), KILT ROCK (s vodopádem a útesy připomínající skotskou mužskou sukni zvanou kilt), cesta zpět podél skalních věží a útesů OLD MAN OF STORR, až do PORTREE (hlavní město ostrova s krátkou zastávkou), CUILLIN HILLS (kolem nejkrásnějšího skotského pohoří nazývaného též “Skotské Alpy”). Návrat na pevninu přes SKYE BRIDGE, zastávka u EILEAN DONAN CASTLE (obranný hrad proti Vikingům, místo natáčení mnoha filmů, včetně Jamese Bonda), cesta na ubytování. Nocleh.

6. den

Po snídani odjezd a cesta oblastí SPEYSIDE (region s největší koncentrací destilerií na km²), návštěva typické skotské palírny whisky, pokračování do ST. ANDREWS (zřícenina nádherného kláštera a hradu na břehu moře, nejstarší golfové hřiště na světě, univerzita, na které studovali princ William a Kate), pokračování cest kolem FORTH  BRIDGES (UNESCO, zastávka u obrovského železničního a dvou silničních mostů), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Po snídani celodenní prohlídka skotského hlavního města EDINBURGH (UNESCO, hrad se skotskými korunovačními klenoty, katedrála sv. Jiljí, památník Waltera Scotta, historická ulice Royal Mile s kamennými domy, vyhlídka na město z kopce Calton Hill na moderní Skotský parlament a Holyrood - sídlo krále), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Po snídani odjezd podél pobřeží HOLY ISLAND s klášterem LINDISFARNE (známý z vikingských kronik a příběhů), do přístavu v Newcastle, nalodění, noční plavba do Amsterdamu. Večeře na palubě a nocleh v kajutách.

9. den

Ráno připlutí do Amsterdamu. Cesta Holandskem do Německa, kolem romantického ÚDOLÍ RÝNA (UNESCO, průjezd kolem horního toku řeky Rýn, oblastí Oberes Mittelrheintal, krajem vinic, hradů a malebných městeček) pokračování cesty do ČR.

Ubytování a strava

Ubytovánív kajutách na trajektu cestou do Newcastle a zpět (4lůžkové kabiny s polopenzí), ve Skotsku v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů ve Skotsku je 2x polopenze, 3x snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, trajekt, 7x nocleh (2x ve 4lůžkových kabinách na trajektu, 5x nocleh ve Skotsku, 4x polopenze (2x na trajektu, 2x ve Skotsku), 3x snídaně, průvodce, poplatky a parkovné, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 200,- Kč dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100,- GBP a 10,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, PlzeňPřerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Jiří Olejníček

Jirka Olejníček je legendou mezi našimi průvodci. Ve VSACAN TOUR působí téměř od samého začátku. Pokud Vás lákají dobrodružné destinace jako Island, Irsko, Skotsko, Madeira, italské Alpy, určitě se s ním alespoň jednou potkáte. Jirka je zkrátka cestovatelská ikona. Vnáší do svých zájezdů poetiku, klid a nadhled, protože už mnohé viděl a zažil. Zná své destinace často lépe než místní, vidí a umí posoudit jejich vývoj v čase, proto je každý zájezd s ním zážitkem okořeněným hlubokou zkušeností.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Putování tajemným Skotskem až na kouzelný Skye

01.06. - 06.06.2024
6 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených