Putování tajemným Skotskem až na kouzelný Skye

01.06. - 06.06.2024 6 dní / 34 590 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
GBR-911/24
01.06. - 06.06.2024
34 590

Poznejte dávnou historii i současnost

Poznejte dávnou historii i současnost

Ochutnejte světoznámou skotskou whisky

Ochutnejte světoznámou skotskou whisky

Prozkoumejte tajemnou skotskou krajinu

Prozkoumejte tajemnou skotskou krajinu

Roztomilý a jedinečný dlouhosrstý skot

Roztomilý a jedinečný dlouhosrstý skot

Popis zájezdu

6denní letecký zájezd během něhož navštívíme jak skotskou metropoli Edinburgh, s jeho kouzelnými zákoutími plnými příběhů, legendami opředený Stirling, místo bojů slavného Williama Wallace alias Statečného srdce. Čím se budeme přesouvat více na sever, tím více bude nad mocnými hrady a kláštery převažovat příroda s tajemnými jezery a zádumčivými horami. Tuto změnu poznáte také na místních domorodcích, či narůstajícím počtem palíren whisky. Pověstnou třešinkou na dortu je návštěva ostrova Skye s jeho ohromující přírodou a dechberoucími scenériemi.

Program

1. den

Odlet do Skotska, setkání s autobusovou skupinou, cesta na ubytování. Nocleh.

2. den

Po snídani GLASGOW (prohlídka historického centra – Katedrála svatého Munga), dále návštěva FALKIRK WHEEL (unikátní systém vodních zdymadel, které umožňují lodím překonat 24metrový rozdíl výšky hladin), STIRLING (historické skotské město s královským hradem, katedrálou a hřbitovem, nazývané také „Klíč ke Skotsku“). Cesta ke skotským jezerům přes RANNOCH MOOR (rozsáhlé rašeliniště) a nejkrásnější skotské hory GRAMPIAN MOUNTAINS, údolí GLEN COE (známé masakrem rodu MacDonaldů, nádherné výhledy na hory a okolní krajinu, např. Pět sester), FORT WILLIAM (turistické středisko u zálivu Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie), zastávka u jezera LOCH NESS (nejznámější skotské jezero), ubytování. Nocleh.

3. den

Brzy ráno snídaně, odjezd na ostrov SKYE, okruh nejsevernějším poloostrovem TROTTERNISH, kolem stolové hory QUIRAING, dále k DUNTULM CASTLE (zřícenina hradu rodu MacDonaldů), KILMUIR (Skye Museum - tradiční chalupy s doškovými střechami a obrázek života ostrovanů v 19. stol. a také hrob skotské národní hrdinky Flory MacDonaldové), KILT ROCK (s vodopádem a útesy připomínající skotskou mužskou sukni zvanou kilt), cesta zpět podél skalních věží a útesů OLD MAN OF STORR, až do PORTREE (hlavní město ostrova s krátkou zastávkou), CUILLIN HILLS (kolem nejkrásnějšího skotského pohoří nazývaného též “Skotské Alpy”). Návrat na pevninu přes SKYE BRIDGE, zastávka u EILEAN DONAN CASTLE (obranný hrad proti Vikingům, místo natáčení mnoha filmů, včetně Jamese Bonda), cesta na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani odjezd a cesta oblastí SPEYSIDE (region s největší koncentrací destilerií na km²), návštěva typické skotské palírny whisky, pokračování do ST. ANDREWS (zřícenina nádherného kláštera a hradu na břehu moře, nejstarší golfové hřiště na světě, univerzita, na které studovali princ William a Kate), pokračování cest kolem FORTH BRIDGES (UNESCO, zastávka u obrovského železničního a dvou silničních mostů), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani celodenní prohlídka skotského hlavního města EDINBURGH (UNESCO, hrad se skotskými korunovačními klenoty, katedrála sv. Jiljí, památník Waltera Scotta, historická ulice Royal Mile s kamennými domy, vyhlídka na město z kopce Calton Hill na moderní Skotský parlament a Holyrood – sídlo krále), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, přesun na letiště a odlet zpět.

Ubytování a strava

Ubytování ve Skotsku v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů ve Skotsku je 2x polopenze a 3x snídaně.

Cena zahrnuje

Letecká doprava do Skotska a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, transfer na hotel a zpět, doprava po ostrově autobusem Vsacantour, silniční poplatky a parkovné, 5x ubytování, 3x snídaně, 2x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100,- GBP

Průvodci

Foto

Jiří Olejníček

Jirka Olejníček je legendou mezi našimi průvodci. Ve VSACAN TOUR působí téměř od samého začátku. Pokud Vás lákají dobrodružné destinace jako Island, Irsko, Skotsko, Madeira, italské Alpy, určitě se s ním alespoň jednou potkáte. Jirka je zkrátka cestovatelská ikona. Vnáší do svých zájezdů poetiku, klid a nadhled, protože už mnohé viděl a zažil. Zná své destinace často lépe než místní, vidí a umí posoudit jejich vývoj v čase, proto je každý zájezd s ním zážitkem okořeněným hlubokou zkušeností.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Product image
Poznávací zájezd

Okruh Skotskem až na ostrov Skye

30.05. - 08.06.2024
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených