Irsko - Velké putování po „Smaragdovém ostrově”

02.07. - 08.07.2024 7 dní / 38 990 Kč vyprodaný termín Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
IRL-211/24
02.07. - 08.07.2024
38 990
vyprodaný
termín

Zbytky impozantních středověkých hradů

Zbytky impozantních středověkých hradů

Ikonická a tajuplná magická místa Irska

Ikonická a tajuplná magická místa Irska

Kouzelná atmosféra irských pubů

Kouzelná atmosféra irských pubů

Jedinečná příroda, která Vás uchvátí

Jedinečná příroda, která Vás uchvátí

Popis zájezdu

7denní letecký poznávací zájezd, při kterém zažijete a ochutnáte to nejlepší z irské historie, přírody, lidové hudby, pravé irské whiskey a světoznámého piva Guiness. Při putování po „zeleném ostrově“ uvidíte megalitické stavby z dob nejstaršího osídlení, staré katedrály a tzv. vysoké kříže z dob začátku křesťanství, ale také zažijete neopakovatelnou atmosféru irských hospod „pubů“ s tradiční irskou lidovou hudbou ve stylu „zpívá celá hospoda“.

Program

1. den

Odlet do Irska, setkání s autobusovou skupinou, cesta na ubytování. Odpoledne první část prohlídky města DUBLIN (prohlídka hlavního města Irska, katedrála sv. Patrika, hrad ze 13. století, starý parlament, kolej Nejsvětější trojice a další). Přejezd na ubytování. Večeře, nocleh.

2. den

Snídaně, odjezd z hotelu, GLENDALOUGH (Údolí dvou jezer – oblast proslulá pro své přírodní krásy, velkolepé horské scenérie a bohatou historii v podobě pozůstatků klášterního komplexu z 6. století), přejezd do ROCK OF CASHEL (skála svatého Patrika, patřící k nejstarším a nejvýznamnějším památkám Irska, pozůstatky nejstaršího románského kostela v Irsku, mohutná katedrála, hrad, válcová věž a unikátní vysoký irský kříž. Pevnost na skále, která byla symbolem královské a kněžské moci). Přejezd na ubytování. Večeře, nocleh.

3. den

Snídaně, cesta západním pobřežím Irska na MOHÉROVÉ ÚTESY (nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy a divokou přírodou), BURREN (kamenná poušť, svažující se do moře s pestrou, výjimečnou květenou), ENNIS (romantické městečko s typickými uličkami a se zříceninou kláštera uprostřed města), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, cesta na jih na poloostrov IVERAGH a okružní jízda NÁRODNÍM PARKEM KILLARNEY (nádherná divoká příroda s krásnými pobřežními scenériemi, klidnými jezery, opuštěnou přírodou, kde se rozkládá nejvyšší irské pohoří MacGillicuddy - jedna z nejkrásnějších částí Irska), návštěva romantických přímořských městeček WATERVILLE a SNEEM, cesta přes horské sedlo do MUCKROSS HOUSE (panské sídlo s nádherným parkem a zříceninou kláštera Muckross Abbey), cesta na západ do oblasti města Cork na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně - CORK - (druhé největší město Irska s původním historickým jádrem na ostrově mezi řekami, Anglický trh, Katedrála svatého Fin Barra, stará pevnost), cesta do WATERFORD (jedno z nejstarších měst Irska s bohatou historií sahající do 8. stol. a éry Vikingů, kteří město kolonizovali), KILKENNY (nazýváno „mramorové město“ s hradem Butlerů, katedrála St. Canices, považována za nejkrásnější gotickou stavbu Irska), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, dopoledne návštěva MONASTERBOICE (pozůstatky jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů v Irsku, dva nejkrásnější kamenné vysoké irské kříže), HILL OF TARA (prehistorické sídlo velekrálů), TRIM (impozantní anglonormanská pevnost, nejpůsobivější hrad Irska, který si zvolil Mel Gibson pro natáčení velkofilmu „Statečné srdce”), odpoledne DUBLIN (pokračování prohlídky města a večer možnost návštěvy typických irských hospůdek, v dnes už legendární dublinské ulici Temple Bar, spojené s ochutnávkou proslulého irského piva Guiness a poslechem folkové muziky). Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, rozloučení s autobusovou skupinou, odjezd na letiště. Návrat do nástupních míst.

Ubytování a strava

Ubytování v Irsku v hotelech (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze (večeře-snídaně).

Cena zahrnuje

Letecká doprava do Irska a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, transfer na hotel a zpět, doprava po ostrově autobusem Vsacantour, silniční poplatky a parkovné, 6x ubytování, 6x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, transfer na/z letiště, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

150,- EUR

Minimální počet účastníků

8

Průvodci

Foto

Jiří Olejníček

Jirka Olejníček je legendou mezi našimi průvodci. Ve VSACAN TOUR působí téměř od samého začátku. Pokud Vás lákají dobrodružné destinace jako Island, Irsko, Skotsko, Madeira, italské Alpy, určitě se s ním alespoň jednou potkáte. Jirka je zkrátka cestovatelská ikona. Vnáší do svých zájezdů poetiku, klid a nadhled, protože už mnohé viděl a zažil. Zná své destinace často lépe než místní, vidí a umí posoudit jejich vývoj v čase, proto je každý zájezd s ním zážitkem okořeněným hlubokou zkušeností.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh „zeleným ostrovem“

29.06. - 10.07.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených