Irsko - Velké putování po „Smaragdovém ostrově”

02.07. - 07.07.2023 6 dní / 35 290 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
IRL-211/23
02.07. - 07.07.2023
35 990 35 290

Popis zájezdu

6 denní letecký poznávací zájezd, při kterém zažijete a ochutnáte to nejlepší z irské historie, přírody, lidové hudby, pravé irské whiskey a světoznámého piva Guiness. Při putování po „zeleném ostrově“ uvidíte megalitické stavby z dob nejstaršího osídlení, staré katedrály a tzv. vysoké kříže z dob začátku křesťanství, ale také zažijete neopakovatelnou atmosféru irských hospod „pubů“ s tradiční irskou lidovou hudbou ve stylu „zpívá celá hospoda“.

Program

1. den

Odlet z Prahy (popř. Vídeň, Poznaň,) přelet do města Cork, setkání s autobusovou skupinou, cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani odjezd na okruh kolem poloostrova Iveragh zvaný RING OF KERRY, jehož součástí je i NÁRODNÍ PARK KILLARNEY (jedna z nejkrásnějších horských a jezerních scenerií v Irsku, „horský ráj západu“ s krásnými pobřežními scenériemi, klidnými jezery, opuštěnou přírodou, kde se rozkládá nejvyšší irské pohoří MacGillicuddy - jedna z nejkrásnějších částí Irska), návštěva romantických přímořských městeček WATERVILLE a SNEEM, cesta přes horské sedlo do MUCKROSS HOUSE (panské sídlo s nádherným parkem a zříceninou kláštera Muckross Abbey), cesta na sever do města Limerick se zastávkou v ADARE (romantická vesnice s doškovými střechami), dále odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Cesta západním pobřežím Irska na MOHÉROVÉ ÚTESY (nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy a divokou přírodou), BURREN (pustá krajina se zvláštní květenou nad mořem), ENNIS (romantické městečko s typickými uličkami a se zříceninou kláštera uprostřed města), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani přejezd do ROCK OF CASHEL (skála svatého Patrika, patřící k nejstarším a nejvýznamnějším památkám, pozůstatky nejstaršího románského kostela v Irsku, mohutná katedrála, hrad, válcová věž a unikátní vysoký irský kříž. Pevnost na skále, která byla symbolem královské a kněžské moci), KILKENNY (nazýváno „mramorové město“ s hradem Butlerů, katedrála St. Canices, považována za nejkrásnější gotickou stavbu Irska), dále do pohoří WICKLOW (nádherné a opuštěné pohoří s překrásnou přírodou), GLENDALOUGH (Údolí dvou jezer - oblast proslulá pro své přírodní krásy, velkolepé horské scenérie a bohatou historii v podobě pozůstatků klášterního komplexu z 6. století), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Dopoledne návštěva MONASTERBOICE (pozůstatky jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů v Irsku, dva nejkrásnější kamenné vysoké irské kříže), HILL OF TARA (prehistorické sídlo velekrálů), TRIM (impozantní anglonormanská pevnost, nejpůsobivější hrad Irska, který si zvolil Mel Gibson pro natáčení velkofilmu „Statečné srdce”), odpoledne DUBLIN (prohlídka hlavního města Irska, katedrála sv. Patrika, hrad ze 13. století, starý parlament, kolej Nejsvětější trojice, univerzitní knihovna se vzácnými rukopisy, večer možnost návštěvy typických irských hospůdek, v dnes už legendární dublinské ulici Temple Bar, spojené s ochutnávkou proslulého irského piva Guiness a poslechem folkové muziky). Večeře a nocleh.

6. den

Dopoledne přesun na letiště v Dublinu, odlet a přílet do Prahy.

Ubytování a strava

Ubytování v Irsku v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze (večeře-snídaně).

Cena zahrnuje

Letecká doprava Praha (Vídeň) – Cork, Dublin – Praha (Vídeň), letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, transfer na hotel a zpět, doprava po ostrově autobusem Vsacantour, silniční poplatky a parkovné, 5x ubytování, 5x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

70,- EUR

Minimální počet účastníků

8

Průvodci

Foto

Jiří Olejníček

Jirka Olejníček je legendou mezi našimi průvodci. Ve VSACAN TOUR působí téměř od samého začátku. Pokud Vás lákají dobrodružné destinace jako Island, Irsko, Skotsko, Madeira, italské Alpy, určitě se s ním alespoň jednou potkáte. Jirka je zkrátka cestovatelská ikona. Vnáší do svých zájezdů poetiku, klid a nadhled, protože už mnohé viděl a zažil. Zná své destinace často lépe než místní, vidí a umí posoudit jejich vývoj v čase, proto je každý zájezd s ním zážitkem okořeněným hlubokou zkušeností.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Velký okruh „zeleným ostrovem“

29.06. - 09.07.2023
11 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených