Z Bangkoku ke Zlatému trojúhelníku

29.01. - 10.02.2024 13 dní / 59 200 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
THA-011/24
29.01. - 11.02.2024
65 900 65 000
THA-011/24
29.01. - 10.02.2024
59 900 59 200

Vyzkoušejte netradiční způsoby přepravy

Vyzkoušejte netradiční způsoby přepravy

Ulice jsou plné chutí a vůní - jen ochutnat

Ulice jsou plné chutí a vůní - jen ochutnat

Poznáme všudypřítomný buddhismus

Poznáme všudypřítomný buddhismus

Potkáme i místní obyvatele

Potkáme i místní obyvatele

Popis zájezdu

14denní letecký poznávací zájezd do severního Thajska známého místní přírodou a domorodými horskými kmeny. Během putování navštívíme několik národních parků, města, která tvořily historii Siamu, ocitneme se na nejvyšším místě Thajska, poznáme slony zblízka,, prozkoumáme thajský venkov a ochutnáme místní speciality. Závěr zájezdu do Thajska strávíme v moderním velkoměstě Bangkoku a jeho okolí. Do Thajska zavítáme v období sucha, kdy je počasí velmi stálé a v průměru je v této době pouze několik deštivých dnů za měsíc.

Program

1. den

Odlet do Thajska.

2. den

Přílet do Thajska, letecký přesun do „hlavního města severu“ CHIANG MAI, transfer na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Prohlídka bývalého hlavního města obklopeného horami (13.-16. stol.), místní ZOO s nejdelším proskleným akvarijním tunelem v Asii (133 m, přes 20.000 zvířat), medvědem Pandou apod. Večerní prohlídka města s návštěvou chrámu WAT PHRA SING (jedinečná architektura období Lanna s dřevěným vyřezávaným Viharnem Lai Kam a sochou smějícího se Buddhy, nástěnné malby) a vyhlášený noční trh, kde lze nakoupit suvenýry severního Thajska. Večeře a nocleh.

4. den

Návštěva horských vesnic s domorodým obyvatelstvem, které dodnes nosí kroje, má odlišný jazyk i zvyky než zbytek thajského obyvatelstva. Jízda minibusem jižně od Chiang Mai do sloního kempu v oblasti MAE WANG, kde se seznámíme s životem slonů, pěší přesun do vesnice horských kmenů Hmong/Mae, oběd ve vesnici kmene Shan, přejezd do horské vesnice kmene Karen, pěší procházka k vodopádu s možností koupání, plavba po řece MAE WIN na bambusovém voru asi 1,5 hod., návrat na místo ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Celodenní výlet na střechu Thajska do NÁRODNÍHO PARKU DOI INTHANON se stejnojmenným nejvyšším vrcholem Thajska (2.565 m n. m.), s pěšími vycházkami k vodopádům (Mae Klang Falls, Vachirathan Waterfall, Siriphum Falls) a dále kolem dvou věží (postaveny na počest 60. narozenin krále a královny, při jasném počasí lze vidět až do Barmy). Po cestě návštěva WAT PHRA SI CHOM THONG (chrám s ostatky Buddhy, strom bo). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Odjezd z Chiang Mai na sever, zastávka u WAT RONG KHUN (nový tzv. „bílý klášter“), ZLATÝ TROJÚHELNÍK - místo, kudy se pašovalo opium ze severu (opiové muzeum), tudy také protéká známá řeka MEKONG (zde žije nedávná novinka na našich jídelních stolech Pangasius) a místo, kde se potkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. Projížďka lodí po řece Mekong se zajížďkou do Barmské části a zastávkou na Laoském ostrově DON SAO s konečnou stanicí v CHIANG SAEN. Přejezd na ubytování do „opiového“ a nejrychleji se rozvíjejícího se města Thajska CHIANG RAI. Večeře a nocleh.

7. den

Ráno prohlídka CHIANG RAI s návštěvou kláštera WAT PHRA KAEO, Wat Klong Wiang. Cesta přes východní část nejsevernějšího výběžku Thajska s rýžovými políčky do severovýchodní části Thajska, do regionu NAN, vesnice horských kmenů, panenská příroda příhraniční oblasti s Laosem a thajský venkov. Město Nan - WAT PHUMIN (500 let stará stavba křížového půdorysu v laoském stylu), čínský chrám ve městě. Večeře a nocleh.

8. den

Cesta na jih, SAO DIN (unikátní hliněné útvary), návštěva historického parku SI SATCHANALAI na břehu řeky Yom (UNESCO, pozůstatky chrámů Watt Phra Si Rattana Mahathat, Wat Khao Phanom Phloeng, Wat Kaho Suwan Khiri). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Prohlídka bývalého královského města SUKHOTHAI (UNESCO, Královský palác, ohromný chrámový komplex WAT MAHATHAT - duchovní epicentrum města, panovníkův chrám, WAT SRI SAWAI - původně hinduistická svatyně přestavěná na budhistickou, WAT TRAPANG NGOEN - rozvaliny čedí, botu a viharnu u „stříbrného jezírka,“ atd.). V podvečer relaxace při thajské masáži následovaná večeří od místní učitelky vaření. Večeře a nocleh.

10. den

Přesun do bývalého královského města AYUTTHAYA (UNESCO), prohlídka chrámů tohoto místa, které dokazují 400letou prosperitu města, jako např. WAT PHRA MAHATHAT (ayutthajská architektura – zřícenina 38 m vysokého prangu, hlava Buddhy vrostlá do kořenů posvátného Buddhova stromu), VIHARN PHRA MONGOL BOPIT (jedna z největších bronzových soch Buddhy v Thajsku), WAT THAMMIKARAT apod., přesun na ubytování do BANGKOKU, centrum „baťůžkářů“ v Bangkoku - ulice KHAO SAN ROAD. Večeře a nocleh.

11. den

Brzy ráno přesun do DAMNOEN SADUAK (plovoucí trhy - původní forma trhů v Bangkoku), odjezd do KANCHANABURI, místo, kde se nalézá slavný MOST PŘES ŘEKU KWAI, JEATH WAR MUSEUM (muzeum železnice smrti) a DON RAK (hřbitov padlých vojáků - zajatců při stavbě mostu). Přesun zpět do Bangkoku. Fakultativní večerní prohlídka čtvrti PAT PONG - erotická čtvrť spolu s bleším trhem. Večeře a nocleh.

12. den

BANGKOK - GRAND PALACE (královský palác), WAT PHRA KAEO (nejposvátnější místo Thajska, chrám uchovávající sochu smaragdového Buddhy), WAT PHO (chrám plný života, starší než samotné město, kolosální pozlacená socha odpočívajícího Buddhy), WAT ARUN (chrám jitřního úsvitu, bývalé útočiště smaragdového Buddhy, prangy zdobeny porcelánovými a zrcadlovými střípky) a další chrámy). Večeře a nocleh.

* možnost prodloužení o zájezd Ostrovy jižního Thajska

13. den

Osobní volno, transfer na letiště, odlet z Thajska zpět.

14. den

Přílet zpět.

Ubytování a strava

Ubytování v Thajsku v hotelech střední kategorie. Součástí zájezdu je polopenze (v hotelu anebo v bufetech, restauracích a jídelnách).

Cena zahrnuje

Letecká přeprava do Thajska a zpět, vnitrostátní letecká přeprava Bangkok - Chiang Mai, letištní a bezpečnostní taxy a palivové příplatky, 11 x nocleh v Thajsku, 11x polopenze, doprava po Thajsku v automobilech - minivanech, průvodce CK, kompletní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

poplatky za vstupy do národních parků a vstupné do placených objektů, doprava po městech v Thajsku (autobus, taxi, tuktuk, songkaew, apod.) a transfer z letiště (Chiang Mai) a na letiště (Bangkok), připojištění storna 250,- Kč transfer na/z letiště, dále pak vše co není uvedeno v “CENA ZAHRNUJE”.

Doporučené kapesné

500,- EUR.

Minimální počet účastníků

8

Průvodci

Foto

Jan Grulík

Dá se říci, že je cestováním odkojený. Začal od útlého dětství s rodiči, následně navázal většími a náročnějšími výlety s kamarády v turistickém oddílu a vše završil úspěšným studiem turismu. Toto vše mu předurčilo život plný cestování i změn. Velmi rád poznává nová místa naší planety a mezi jeho srdcovky patří Skotsko, Balkán a Jihovýchodní Asie. Mezi jeho záliby mimo cestování po světě s poznáváním jedinečných míst (a to přírodou nebo lidmi), patří fauna (zejm. akvaristika), turistika, a svět fantasy.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Pláže jižního Thajska

07.02. - 17.02.2024
+ 1 termín
07.02. - 17.02.2024
11 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených