Fascinující krajina jižního Švédska a ostrov Öland

20.08. - 26.08.2024 7 dní / 16 550 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVE-011/24
20.08. - 26.08.2024
16 550

Větrné mlýny i ve Švédsku

Větrné mlýny i ve Švédsku

Kouzelné písečné pláže

Kouzelné písečné pláže

Všudypřítomné lodě

Všudypřítomné lodě

Tradiční i moderní architektura

Tradiční i moderní architektura

Popis zájezdu

7dennípoznávací zájezd s kombinovanou autobusovou a lodní dopravou. Během putováníjižním Švédskem navštívíme města, která formovala obchodní rozvoj v této částiSkandinávie - města jako Karlskrona, Kalmar, Malmö, či Lund, pro dokresleníobchodních vztahů navštívíme také polské přístavní město Gdynia. Poznáme imísta spojená s dávnější historií, hrobku Kungagraven, megality v Ales Stenas,opevnění Gråborg, prehistorické místo Eketorp. Okořeněním zájezdu bude návštěvaÖlandu s jeho velkými městy i malými vesničkami, včetně mnoha významných místtohoto kouzelného ostrova.

Program

1. den

Odjezd v ranních hodinách do polského přístavu GDYNIA (procházka po molu, torpédoborec Blyskawica, plachetnice Dar Pomorza, možnost návštěvy mořského akvária). Přesun na noční trajekt Gdynia - Karlskrona.

2. den

Dopoledne připlutí do KARLSKRONA (UNESCO. Prohlídka přístavu se svými bývalými loděnicemi a obrannými systémy námořního opevnění), KALMAR (jedno z nejstarších a nejmalebnějších švédských měst. Dochovaly se části městských hradeb a impozantní renesanční zámek. Zde byla v roce 1397 podepsána slavná Kalmarská unie, tedy spojenectví Dánska, Norska a Švédska). Přes průliv Kalmarsund po mostě ÖLANDSBRON se dostaneme na ostrov ÖLAND (tento malý ostrov působí svými větrnými mlýny a vápencovou planinou, jako by byl z jiného světa. O zajímavosti a příjemnosti pobytu na Ölandu svědčí i skutečnost, že zde nalezla své letní sídlo švédská královská rodina). Ubytování, nocleh.

3. den

Po snídani prohlídka severní části ostrova Zastávka u severního majáku LANGE ERIK a procházka „Lesem skřítků“, kde vítr pokroutil stromy do roztodivných tvarů. BORGHOLM (nejživější město ostrova, monumentální hradní zřícenina Bergholms Slott, Solliden Palace, který v létě k rekreaci využívá královská rodina). BYRUMS RAUKAN (přírodní rezervace na pobřeží s nádhernými sloupovými útesy nad pláží). Návrat na ubytování, nocleh.

4. den

Po snídani prohlídka jižní části ostrova MYSINGE (oblast s větrnými mlýny), vápencová planina STORA ALVARA s torzy dávných opevněných vesnic, LANGE JAN (nejjižnější bod ostrova, nejvyšší maják ve Švédsku - nejstarší ve Skandinávii, pěkný výhled na skalnaté pobřeží), OTTENBY (významná ornitologická stanice), EKETORP (prehistorická rozsáhlá vesnice). Kruhové opevnění GRÅBORG ze 4. Století. Návrat na ubytování, nocleh.

5. den

Po snídani prohlídka centra města LUND (druhá nejstarší univerzita ve Švédsku a nejstarší mohutnou románská katedrála). MALMÖ (třetí největší město Švédska, veletržní město. Náměstí Stortorget, renesanční radnice, kostel sv. Petra, Malé náměstí s pitoreskními domy, zámek Malmöhus slott, mrakodrap Turning Torso ve tvaru spirály). Ubytování, nocleh.

6. den

Po snídani návrat zpátky na pevninu, cesta na jih. KRÁLOVSKÁ HROBKA KUNGAGRAVEN (stará jako hrobka faraonů, největší známá památka severské doby bronzové se symboly koní, bojovníků, slunečních kol), SIMRISHAMN (malebné rybářské městečko), ALES STENAR (švédský Stonehenge - megalitický monument ve tvaru lodi nad mořem tvořený sedmapadesáti kameny, z nichž ten nejtěžší váží bezmála dvě tuny), YSTAD (město na gotické cihlově cestě s kostelem Panny Marie a množstvím pěkným hrázděných domů). Poté večerní trajekt do Polska.

7. den

Ráno příjezd do Polska, cesta domů, návrat ve večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování ve Švédsku v hotelech (2lůžkové pokoje spříslušenstvím). Součástí ubytování snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 6x nocleh (2x natrajektu ve 4lůžkových kabinách, 4x ve Švédsku), 4x snídaně s Švédsku, poplatkya parkovné v cizině, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetněpřipojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupy do placených objektů, dále pak vše, co neníuvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100,- EUR, nutnost vlastní platební karty.

Nástupní místa

Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín,Vizovice, Vsetín, Valašské Meziříčí, Rožnov p. R., Frenštát p. R.,Frýdek-Místek, Ostrava

Průvodci

Foto

Pavel Večeřa

Pavel je charismatickým průvodcem, jehož velkou láskou jsou kromě oblíbeného Holandska a Itálie, či Slovinska, také země Balkánu jako Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie, Řecko. Na druhou stranu vidí velkou radost v objevování zemí jako Polsko a Švédsko. Do svých cest vnáší nejen zkušenost, ale také moudrost a duchovní rozměr. Pavel také miluje hory a pěší turistiku.

Podobne produkty