Přímořské perly Chorvatska

07.05. - 12.05.2024 6 dní / 9 440 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CRO-111/24
07.05. - 12.05.2024
9 990 9 440
CRO-112/24
14.09. - 19.09.2024
9 990 9 440

Prolínání historie s moderním stylem života

Prolínání historie s moderním stylem života

Jedinečné přírodní scenérie

Jedinečné přírodní scenérie

Libozvučné tóny moře

Libozvučné tóny moře

Velkolepý nádech antiky

Velkolepý nádech antiky

Popis zájezdu

6 denní autobusový zájezd do oblasti středního Jadranu spojený s návštěvou míst, která jsou perlami zdejšího pobřeží. Ať už jsou to do UNESCO zapsaná města Split a Trogir, či o nic méně historicky významná města Šibenik a Zadar nebo přírodní skvosty v národních parcích Plitvická jezera, Paklenica a Krka.

Program

1. den

Odjezd v odpoledních až večerních hodninách dle nástupních míst do Chorvatska.

2. den

Příjezd do NÁRODNÍHO PARKU PAKLENICA (v masivu Velebit zařezané mohutné kaňony - Velká a Malá Paklenica tvořily kulisy k natáčení scén ze slavných filmů o Vinnetouovi. Lehká vycházka v oblasti Velké Paklenice). Přejezd do ZADARU (univerzitní město a srdce severní Dalmácie bohaté na historické památky - rotunda sv. Donáta, bazilika sv. Anastázie, zbytky římského fóra, nebo Náměstí pěti studní, světově unikátní Mořské varhany, soustava píšťal, které hrají působením mořských vln). Odpoledne odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do TROGIRU (UNESCO. Řekové, Římané a Benátčané - všichni vládci města, kteří se tady od 2. století před Kristem vystřídali zde zanechali otisk své kultury. Historické centrum si dodnes zachovává svůj středověký ráz. Katedrála svatého Vavřince a renesanční paláce, pevnost Kamerlengo, věž svatého Marka), přejezd do SPLITU (UNESCO, největší město Dalmácie okouzlí svým šarmem a pozoruhodnými kontrasty. Najdete tady mimořádné množství kulturních památek - antický Diokleciánův palác). V podvečer návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Ráno po snídani cesta do ŠIBENIKU (UNESCO. Historické městečko v severní Dalmácii si zachovalo starobylý ráz i díky středověkým pevnostem. Ta nejmohutnější - námořní pevnost sv. Mikuláše, byla zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO, stejně jako katedrála sv. Jakuba. Prohlídka historického centra, Knížecí palác a Biskupský palác, renesanční radnice, křivolaké uličky starého města), odjezd do NÁRODNÍHO PARKU KRKA (soustava peřejí, kaskád a vodopádů na jedné z nejpozoruhodnějších řek v jadranském přímoří. Procházka kolem vodopádů Skradinski buk, s přes 400 metrů dlouhými peřejemi s výškovým rozdílem bezmála 50 m). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO. Unikátní soustava jezer a vodopádů u řeky Korana. Tyrkysová jezera, impozantní vodopády, bílé skály - tato úchvatná panoramata využili západoněmečtí filmaři ke zfilmovaní románů Karla Maye a nastartovali tak turistický boom v této oblasti. Návštěva tohoto přírodního ráje patří k tomu nejlepšímu, co chorvatská příroda nabízí). V podvečer odjezd zpět do ČR.

6. den

Cesta zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

Ubytování a strava

Noclehy v Chorvatsku na jednom místě v přímořském letovisku v hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování formou polopenze.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 3x nocleh v Chorvatsku, 3x polopenze, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

80,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Julské Alpy - Plitvická jezera - jeskyně Postojna - Opatija - Pula - Ljubljana

22.05. - 27.05.2024
+ 1 termín
26.09. - 01.10.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Unikáty severní Dalmácie - souostroví Kornati

24.06. - 30.06.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených