To nejlepší z Maďarska Eger, Tokaj, Debrecén, Budapešť

24.09. - 28.09.2024 5 dní / 11 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
hun-411/24
24.09. - 28.09.2024
11 990

dominanta světoznámé ostřihomské baziliky

dominanta světoznámé ostřihomské baziliky

Sarospatak s historickou stopou J. A. Komenského

Sarospatak s historickou stopou J. A. Komenského

příjemná relaxace v "termálech"

příjemná relaxace v "termálech"

malebná oblast vinných sklípků UNESCO

malebná oblast vinných sklípků UNESCO

Popis zájezdu

5denní pobytově–poznávací zájezd do jedné z nejoblíbenějších turistických oblastí Maďarska, která si získala věhlas svými termálními lázněmi, kouzelnými městy se spoustou historických památek, vyhlášeným vínem a kulinářským uměním, které ocení i ti největší gurmáni.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno přes Slovensko do Maďarska, ESZTERGOM (Ostřihom - jedno z nejstarších maďarských měst, mohutná bazilika sv. Štěpána je největším křesťanským chrámem v Maďarsku, součástí je také arcibiskupská klenotnice, z chrámu je krásný výhled na Dunaj). V ohbí Dunaje se nedaleko od Ostřihomi tyčí další mohutná historická stavba VISEGRÁD (pevnost, ve které sídlili maďarští králové. Prohlídka hradu a citadely). Pokračování cesty na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani odjezd do města zvaného „muzeum maďarského barokního umění“ - EGER (jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Maďarsku. Nachází se zde druhá největší katedrála v Maďarsku, středověký hrad, dnes muzeum, minaret z období osmanské nadvlády). Přejezd do největších středoevropských jeskynních lázní CASCADE BARLANG FÜRDÖ (s rozlohou 1500 m2, s jeskynním bazénem o rozloze 760 m2, koupání). V podvečer návštěva vinných sklípků v „Údolí krásných panen“. Návrat na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do Národního parku HORTOBÁGY - PUSZTA (oblast zapsaná jako biosférická rezervace do UNESCO, původní divoká step si částečně dodnes dochovala svůj ráz, faunu, flóru, lidové zvyky a folklór), DEBRECÉN (přezdívaný též Kalvínský Řím je hlavním centrem východního Maďarska, s jehož názvem jsou spjaty nejen debrecínské párky, ale i široké bulváry, symbol města Velký kostel s největším zvonem v Maďarsku a s památnou lenoškou národního hrdiny L. Kosshuta), přejezd do lázní HAJDÚSZOBOSLÓ (koupání v obrovském areálu termálních koupališť v jednom z nejznámějších maďarských turistických míst, bazén s umělým vlnobitím), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, dopoledne odjezd do tokajské oblasti a návštěva městečka SAROSPATAK (s hradem Rákóczi, původně postaveným k obraně města, v současnosti patřícím k mistrovským dílům renesanční architektury. Hrad je spojen se jménem J. A. Komenského). Poté se nechte okouzlit „hobití” oblastí vinných sklepů GOMBOS ve vesničce HERCEGKÚT (od roku 2002 zapsané na seznam listiny UNESCO, kde se vyrábí nejdražší víno na světě). Následně návštěva jednoho z nejvýraznějších a nejznámějších vinných měst TOKAJ (prohlídka vinařství Himesudvár, jehož 30letá tradice zaručuje kvalitu známých tokajských vín). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd do BUDAPEŠŤI (UNESCO - návštěva hlavního města Maďarska - prohlídka historické části města s náměstím Hrdinů, zámeček Vajdahunyad, Budín s chrámem sv. Matyáše a Rybářskou baštou, Pešť - prohlídka kostela sv. Štěpána), odpoledne odjezd z Budapešti do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst ve večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Maďarsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je 4x snídaně a 3x večeře.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 4x nocleh vMaďarsku, 4x snídaně, 3x večeře, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lázní a dále pak vše co není uvedenov „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 45.000, - HUF

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí,Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno,Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Lucie Mikulová

Lucie je si nadšenou milovnicí přírody, turistiky a cestování, která se díky své vášni pro dálky a focení dala také na dráhu cestovního průvodce a nově tak rozšířila náš tým.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Product image
Termály

Termální lázně Sárvár

21.09. - 21.09.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Product image
Termály

Léčivé a zážitkové lázně Kehidakustány

14.11. - 17.11.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Termály

Termály Bükfürdö a adventní Bratislava

27.11. - 29.11.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Adventní zájezd

Adventní Budapešť

30.11. - 30.11.2024
+ 1 termín
07.12. - 07.12.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených