Velký okruh Albánií od severu k jihu

15.09. - 26.09.2024 12 dní / 22 690 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ALB-011/24
29.06. - 10.07.2024
23 990 23 290
vyprodaný
termín
ALB-012/24
15.09. - 26.09.2024
22 690

Nádherné písečné pláže

Nádherné písečné pláže

Město "Tisíce oken"

Město "Tisíce oken"

Romantické výhledy

Romantické výhledy

Antické divadlo v Butrintu

Antické divadlo v Butrintu

Popis zájezdu

12denní autobusový poznávací zájezd kombinovaný s pobytem u moře ve 4* luxusním hotelu na břehu Valonského zálivu s panoramatem albánských hor. Při plánovaných výletech, které jsou v programu zájezdu, navštívíte všechny významné památky a přírodní krásy, a přitom se budete vracet za odpočinkem k mořskému pobřeží.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst (dopoledne), cesta přes Maďarsko.

2. den

Cesta Maďarskema Srbskem do Černé Hory dle časových možností zastávka k procházce kolem BIOGRADSKÉHO JEZERA v NP BIOGRADSKA GORA, pokračování cesty přes KAŇON ŘEKY MORAČE na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Ráno po snídani odjezd do Albánie, ROZAFAT (výstup na pevnost u Skadaru s výhledem na soutok tří řek a Skadarské jezero), dále zastávka v KRUJI (sídelní hrad, věž, unikátní etnografické muzeum, bazar a der-višský klášter), v podvečer příjezd na ubytování ve Valonské zátoce s výhledem na Karaburunský poloostrov v místech, kde se Jadranské moře stýká s mořem Jónským. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani volno u moře - slunění, koupání, možnost ochutnat rybí speciality a dary moře v blízkých restauracích nebo v hotelu. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd na prohlídky VLORË (živé město s krásnou mešitou Muradia,  náměstí Vlajky, Památník nezávislosti), do ZVËRNEC (středověký klášter na ostrůvku uprostřed laguny),  odpoledne volno u moře - slunění, koupání. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, výlet autobusem do APOLLONIE (vykopávky antické lokality s ostatky chrámu boha Apolóna a středověkým klášterem Panny Marie), BERATU (UNESCO, město „Tisíce a jednoho okna“, návštěva horní „bílé město“ s desítkou byzantských kostelíků a muzeem ikon malíře Onufriho, dolní Staré město), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, volno u moře – slunění, koupání, možnost ochutnat rybí speciality a dary moře v blízkých restauracích nebo v hotelu. Možnost fakultativního výletu lodí na ostrov SAZANIT. Večeře a nocleh.

8. den

Po snídani, přejezd nádhernými serpentinami LLOGARSKÉHO PRŮSMYKU (1.027 m n. m.) do BUTRINTU (UNESCO, nejvýznamnější historická památka Albánie - zříceniny antického města, akropole, lázně, divadlo), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Po snídani GJIROKASTËR (UNESCO, malebné městečko proslulé svoji tradiční kamennou architekturou, hrad, pestrý trh), odpoledne návrat na ubytování, volno u more. Večeře a nocleh.

10. den

Po snídani odjezd z Vlörského zálivu do DURRËS (přístavní město - antický amfiteátr, zachovalé byzantské hradby), přejezd do hlavního města TIRANY (Skanderbegovo náměstí, návštěva Ethem Begovy mešity), přejezd do Černé Hory. Večeře a nocleh.

11. den

Ráno po snídani projížďka lodí po SKADARSKÉM JEZEŘE (NP a rezervace vodního ptactva, např. pelikánů), poté cesta Černou Horou a Srbskem.

12. den

Cesta Srbskem a Maďarskem zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst dopoledne.

Ubytování a strava

Ubytování v Černé Hoře v hotelu a v Albánii v luxusním 4* hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze (večeře - snídaně).

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 9x ubytování (7x v Albánii, 2x v Černé Hoře), 9x polopenze, pobytová taxa, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do placených objektů, místního průvodce, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

150,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Taťána Valkounová

Táňa je oblíbenou všestrannou průvodkyní, s níž se setkáváte na našich zájezdech již několik dekád. Její doménou vždy bývaly delší zájezdy, které zvládá s bravurou a lehkostí. Ať už se jedná o Rusko, Pobaltí, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Francii, Itálii či Albánii. Často se s ní setkáte také na našich pohodových odpočinkových zájezdech do termálů nebo na adventních trzích.Táňa o sobě pro Vás:Jak to všechno začalo? V dobách dávných a minulých jsem byla tzv. "nevýjezdná". Neměla jsem nárok ani na doložku do Jugoslávie, natož na devizový příslib do západní ciziny. A já jsem se tak chtěla někam podívat. Nezbývalo nic jiného než "Sovjecký Svaz", jak kdysi napsala moje nadřízená do měsíčního Zpravodaje:). Tehdy fungoval Čedok a tak jsem si v roce 1980 vybrala na tu dobu dosti drahý zájezd do Zakavkazských republik. Naším průvodcem byl zkušený pan profesor, již na penzi. Dostal to "za odměnu". Bohužel to nějak nezvládal a tak jsem naší ruské průvodkyni, jako účastník zájezdu, byla k ruce, aby to klaplo ke spokojenosti všech. Zjistila jsem, že mám organizační i jazykové znalosti (nejen ruštinu). Podala jsem si do Čedoku přihlášku, prošla sítem zájemců, udělala zkoušky na Akademii obchodu a cestovního ruchu v Brně. Přes Čedok, Agrotour a několik let pobytu v zahraničí, jsem zakotvila od roku 2006 ve Vsacan Tour. Mnozí naši klienti jsou za ta léta mými kamarády, či přáteli. Prošla jsem zájezdy do Maďarska, Polska, Francie, Velké Británie,Řecka, ostrovy Korfu a Kréta, Pobaltím a Finskem, Ruskem, Tureckem, Albánií, Španělskem a Portugalskem. Tak na viděnou, milí klienti "Vsacantouru":).

Foto

Štěpán Kratochvíl

Štěpán je ostřílený cestovatel. Jeho cesty provází nadšení a touha předat to nejzajímavější o místech, kam svůj zájezd zavede. A má z čeho čerpat. Navštívil už 35 zemí světa. Víc, než kolik mu je let. Nejraději má Španělsko a Balkán. Půl roku žil na Tenerife a v Sarajevu. Cizí mu nejsou moře ani hory. Na cestách ho nepotkáte jinak, než s úsměvem na rtu. Zná odpověď na každou otázku (skoro). A když nezná, rychle vyhledá nebo se zeptá místních. Domluví se totiž nejenom anglicky a španělsky, ale taky chorvatsky. Štěpán je empatický, pohotový a zábavný. Na cestách s ním proto nikdo slovo nuda nezná.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Velký okruh Albánií od severu k jihu

01.07. - 08.07.2024
+ 1 termín
17.09. - 24.09.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených