Velký okruh Marokem za exotikou severu Afriky

11.10. - 18.10.2024 8 dní / 39 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
MAR-111/24
11.10. - 18.10.2024
39 990

Popis zájezdu

8denní letecký poznávací zájezd do Maroka - země odlišné kultury, náboženství, architektury i přírody, krajiny Berberů, beduínů a v minulosti hrdých tuaregských bojovníků. Maroko představuje jednu z nejsnazších cest, jak poznat kouzlo Orientu. Při našem putování touto zemí s bohatou historií navštívíte královská města Fés a Marrakesch, pouštní oblasti, berberské osady i podhůří pohoří Atlas.

Program

1. den

Odlet do Maroka, setkání s autobusovou skupinou. RABAT (hlavní město Maroka), transfer do hotelu, ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Snídaně, RABAT (jedno ze 4 marockých královských měst, průčelí královského paláce ve vládní čtvrti, kasba Chellah). Cesta do CASABLANCA (dnes kosmopolitní moderní město na pobřeží Atlantiku založené Francouzi. Nejvýznamnější mešita země - Mešita Hassana II., mohutná stavba s nejvyšším minaretem na světě /210 m/, koloniální stavby z dob Francouzů v centru a nová medína – Habbous, krátce atlantická pláž v Ain Diab), cesta dál na jih do MARRAKESCH (UNESCO - tzv. „brána jihu“, jedno ze čtyř sídelních měst s mohutnými městskými hradbami). Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně, MARRAKESCH (celodenní prohlídka - zahrady Menara, zříceniny paláce Badi, palác Bahia, náměstí Jamáa - stará medina, marocké trhy - súky, mešita Koutoubia, zahrada Majorelli. Po večeři možnost návštěvy náměstí Jamáa el Fna). Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, cesta podhůřím POHOŘÍ ATLAS kolem berberských osad a oáz, přes průsmyk TIZI-A-TISCHKA (2260 m n. m.), AIT-BENHADOU (nejstarší marocká Kasba, místo zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO), OUARZAZATE (městečko na úpatí Atlasu, nazývané marocký Hollywood). Soutěska DADES zvaná „mozek Atlasu“, pokračování cestou „tisíce kaseb - domorodých hradů“ do TINERHIRU. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, kaňon TODRA (velkolepá soutěska sevřená kolmými stěnami), odjezd do ERFOUD (město na pokraji pouště oblíbené filmaři, točil se zde např. film Mumie, dílny na zpracování fosilií). Přesun terénními vozy přes písečné duny až k ERG CHEBBI (obrovská hora písku dosahující až 135 m výšky), do tradiční berberské vesnice na nocleh. Fakultativně možnost jízdy na dromedárech do pouště na západ Slunce. Večeře a nocleh v berberské vesnici v poušti.

6. den

Snídaně, cesta kaňonem řeky ZÍZ přes „tunel legionářů“, MIDELT (město jablek do trhového města Zeida na občerstvení). Dále přes výběžky Středního Atlasu sedlo Col du Zad (2.178 m n. m.). Zastávka v cedrovém lese - jeho typičtí obyvatelé jsou opice Makakové. Krátce zastavíme v IFRANE (marocké Chamonix). Cílem je FÉS (nejstarší královské město Maroka, navštívíme průčelí královského paláce a židovské předměstí - mellah). Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, FÉS (UNESCO, keramická dílna, projížďka kolem hradeb do jižní pevnosti s výhledem na největší marockou medinu s mešitami a poté pěší prohlídka, tržiště, návštěva některé z meders - kolejí vysokých koránových škol, výroba koberců a zpracování kůže), VOLUBILIS (UNESCO, unikátní vykopávky antického města), MOULAY IDRIS (posvátné město a poutní místo muslimských věřících), v podvečer MEKNES (UNESCO, další ze čtyř královských měst). Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně, transfer letecké skupiny na letiště, odlet zpět.

Ubytování a strava

Ubytování v Maroku ve 3* a 4* hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí (večeře – snídaně).

Cena zahrnuje

Letecká doprava do Maroka a zpět, doprava po Maroku zájezdovým autobusem Vsacantour, 7x nocleh, 7x polopenze, průvodce, vybrané služby v Maroku, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, místní průvodce, „bakšišné“, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

180,- EUR

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Marokem za exotikou severu Afriky

07.10. - 22.10.2024
16 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených