Velký okruh Tureckem za památkami a přírodou Orientu

06.10. - 20.10.2024 15 dní / 25 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
TUR-011/24
06.10. - 20.10.2024
25 990

legendární místo Trója

legendární místo Trója

pohádková krajina tureckých Kappadokií

pohádková krajina tureckých Kappadokií

nezapomenutelné město ve skále

nezapomenutelné město ve skále

krásy unikátních měst

krásy unikátních měst

Popis zájezdu

15denní autobusový zájezd do země, která je odedávna spojnicí mezi kontinenty a kulturami - Evropou a Asií. Turecko je země Homérovy Tróje, země byzantských císařů a osmanských sultánů. Všechna tato období na území Turecka zanechala své památky. Za období vlády Řeků a Římanů byla vytvořena na území Malé Asie díla nedozírné hodnoty, jejichž krásu budete moci při naší cestě obdivovat. Navíc si můžete na mnoha místech vychutnat atmosféru tureckých bazarů, kaváren a turecké kuchyně, která patří vedle čínské a francouzské ke třem nejlepším na světě.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách přes Slovensko a Maďarsko.

2. den

Cesta Srbskem do Bulharska SOFIA (krátká odpolední prohlídka města) odjezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Cesta Bulharskem do Turecka EDIRNE (město nazvané „Brána Orientu“- překrásná Selimova mešita, stará Eski Camii), odjezd k průlivu DARDANELY – přejezd přes Dardanelskou úžinu z Evropy do Asie, CANAKKALE (město na asijské straně Turecka. Setkání s leteckou skupinou. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do TRÓJE (UNESCO, prohlídka jedné z nejslavnějších světových archeologických lokalit odkrytých H. Schliemannem), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani EFES (UNESCO, zříceniny starověkého města, Mramorová cesta, Trajánův oblouk, Hadriánův chrám, Celsova knihovna, antické divadlo), DIDYMA (slavná starořecká věštírna se zbytky Apollónova chrámu), MILET (významné starověké město s amfiteátrem, agorou a lázněmi císařovny Faustiny), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani HOUSE OF VIRGIN MARY (“místo posledního pobytu P. Marie” v krásném prostředí národního parku), PAMUKKALE (UNESCO, vápencové kaskádovité vodopády nazývané „Bavlněný zámek“ a antického města Hierapolis s rozsáhlou nekropolí), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Po snídani ASPENDOS (antické město s největším zachovalým římským amfiteátrem v Turecku), SIDE (antický přístav, agora, divadlo, Apollonův a Athénin chrám, i příjemné přímořské letovisko), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Po snídani do města KONYA (dřívější hlavní město Seldžucké říše s mauzoleem súfiského mystika Mevlany, zakladatele sekty tančících dervišů), cesta na ubytování v Kappadokii. Večeře a nocleh.

9. den

Celodenní putování KAPPADOKIÍ - oblast skalních a podzemních měst a unikátních přírodních útvarů, KAYMAKLI (podzemní město), UCHISAR (skalní město uprostřed Kappadokie), GOREME (UNESCO, unikátní soubor byzantských kostelů a kaplí vytesaných ve skále se zachovalými freskami z 10. - 11. stol.), DEVRENT VALLEY (v sopečných vyvřelinách vymodelovaný barevný svět skalních pyramid, hřibů a různých bizarních útvarů), AVANOS (město proslulé po celém světě keramickou výrobou). Večeře a nocleh.

10. den

Po snídani HATTUSAS (hlavní město Chetitů, skalní chetitské reliéfy, rozsáhlé hradby, Velký chrám), odjezd do ANKARY. Večeře a nocleh.

11. den

Po snídani ANKARA (hlavní město Turecka - návštěva ojedinělého Muzea anatolských civilizací, Citadela s mohutnými hradbami a výhledem na město, Atatürkovo mauzoleum), odpoledne odjezd do Istanbulu. Večeře a nocleh.

12. den

Po snídani ISTANBUL (UNESCO, celodenní prohlídka jednoho z turisticky nejatraktivnějších měst na světě - Modrá mešita, Hagia Sofia, Hippodrom, Topkapi palác, vyhlídková plavba po Bosporu). Večeře a nocleh.

13. den

Po snídani ISTANBUL (návštěva Velkého bazaru a Egyptského bazaru, Galatský most a rybí trh, osobní volno). Rozloučení s leteckou skupinou, večer odjezd z Istanbulu přes Edirne do Bulharska.

14. den

Cesta Bulharskem a Srbskem na ubytování. Nocleh.

15. den

Cesta přes Maďarsko a Slovensko do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Turecku a tranzitní noclehy v hotelech střední kategorie ve 2lůžkových pokojích, 10x polopenze v Turecku.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 12x nocleh (10x v Turecku, 2x tranzitní na trase), 10x polopenze v Turecku, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

předplacené vstupné, lodní výlet po Bosporu, místní průvodce, bakšišné (cca 30,- EUR), dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 250,- EUR (let balonem Kapadokkia 250 EUR/os.).

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Bratislava

Průvodci

Foto

Taťána Valkounová

Táňa je oblíbenou všestrannou průvodkyní, s níž se setkáváte na našich zájezdech již několik dekád. Její doménou vždy bývaly delší zájezdy, které zvládá s bravurou a lehkostí. Ať už se jedná o Rusko, Pobaltí, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Francii, Itálii či Albánii. Často se s ní setkáte také na našich pohodových odpočinkových zájezdech do termálů nebo na adventních trzích.Táňa o sobě pro Vás:Jak to všechno začalo? V dobách dávných a minulých jsem byla tzv. "nevýjezdná". Neměla jsem nárok ani na doložku do Jugoslávie, natož na devizový příslib do západní ciziny. A já jsem se tak chtěla někam podívat. Nezbývalo nic jiného než "Sovjecký Svaz", jak kdysi napsala moje nadřízená do měsíčního Zpravodaje:). Tehdy fungoval Čedok a tak jsem si v roce 1980 vybrala na tu dobu dosti drahý zájezd do Zakavkazských republik. Naším průvodcem byl zkušený pan profesor, již na penzi. Dostal to "za odměnu". Bohužel to nějak nezvládal a tak jsem naší ruské průvodkyni, jako účastník zájezdu, byla k ruce, aby to klaplo ke spokojenosti všech. Zjistila jsem, že mám organizační i jazykové znalosti (nejen ruštinu). Podala jsem si do Čedoku přihlášku, prošla sítem zájemců, udělala zkoušky na Akademii obchodu a cestovního ruchu v Brně. Přes Čedok, Agrotour a několik let pobytu v zahraničí, jsem zakotvila od roku 2006 ve Vsacan Tour. Mnozí naši klienti jsou za ta léta mými kamarády, či přáteli. Prošla jsem zájezdy do Maďarska, Polska, Francie, Velké Británie,Řecka, ostrovy Korfu a Kréta, Pobaltím a Finskem, Ruskem, Tureckem, Albánií, Španělskem a Portugalskem. Tak na viděnou, milí klienti "Vsacantouru":).

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd