Nový Zéland - Za úchvatnou přírodou na druhý konec světa

04.11. - 26.11.2024 23 dní / 122 900 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
NZL-011/24
04.11. - 26.11.2024
122 900

Poznejte blíže kulturu Maorů

Poznejte blíže kulturu Maorů

Dech beroucí přírodní scenérie

Dech beroucí přírodní scenérie

Výlet vrtulníkem na ledovec

Výlet vrtulníkem na ledovec

Rozmanitá a unikátní flóra

Rozmanitá a unikátní flóra

Popis zájezdu

23denní zájezd do země „Pána prstenů“ a pokořitele Mount Everestu sira Edmunda Hillaryho, na ostrovy v Pacifiku, na kterých najdete všechno krásné z přírodních krás této planety - geotermální prameny, činné vulkány, písečné pláže, skalnaté útesy, zasněžené hory, romantická jezera, divoké kaňony, zelené louky se stády ovcí, hluboké fjordy, ledovce. Zájezd s vyčerpávajícím programem na obou ostrovech.

Program

1. den

1.-2.den: Letecká přeprava na Nový Zéland s mezipřistáním (časový posun +12 hodin).

3. den

Přílet do CHRISTCHURCH (zapůjčení aut a příprava na okruh, prohlídka města - katedrála, botanická zahrada). Nocleh.

4. den

Přejezd k jezeru LAKE TEKAPO (výjimečně krásné a čisté jezero se známým kostelem Dobrého pastýře a výhledem na Jižní Alpy), cesta do NÁRODNÍHO PARKU MOUNT COOK (lehká vycházka k ledovci Hooker s výhledem na nejvyšší horu Nového Zélandu Mount Cook). Nocleh.

5. den

Cesta východním pobřežím na MOERAKI BOULDERS (pláž posetá obřími balvany), DUNEDIN (architektonicky zajímavé město známé jako „Edinburgh Jihu“, nejstarší univerzita Nového Zélandu, nádherné nádraží), OTAGO PENINSULA (poloostrov s nádherným pobřežím a možností pozorování tučňáků a albatrosů). Nocleh.

6. den

Cesta napříč jižním ostrovem kolem jezera LAKE WAIHOLA (přílivové sladkovodní jezero) pokračování do TE ANAU (město na břehu stejnojmenného jezera, které je největším na Jižním ostrově) Nocleh.

7. den

Odjezd do oblasti NP FJORDLAND (největší národní park Nového Zélandu s nedotčenou přírodou, vysokými horami a krásnými jezery), MILFORD SOUND (závěr nádherné cesty k jednomu z mnoha fjordů, možnost vyjížďky fjordem s pozorováním tuleňů a nádherných vodopádů do Tasmanova moře). Cesta do FAIRLIGHT (stanice staré železnice Kings-ton Flyer) a dále do QUEENSTOWNU (pěkné město uprostřed hor a kaňonů známé jako „adrenalinové centrum“, celé odpoledne věnováno aktivitám, které město a okolí nabízí - možnost výjezdu lanovkou nad město, parníkem po jezeře nebo cesta do proslulého Skeepers Canyonu s možností projížďky rychlými čluny kaňonovou řekou). Nocleh.

8. den

Odjezd do ARROWTOWNU (rázovité městečko z období zlaté horečky), dále přes romantickou osadu CARDRONA (hotel s restaurací, poštou a benzínovou stanicí), zastávka ve městě WANAKA (atrakce pro malé i velké - Puzzle World). Nocleh.

9. den

Cesta na západní pobřeží HAAST (oblast deštného pralesa) a do NÁRODNÍHO PARKU WESTLAND (unikátní oblast, ve které se spojují ledovce s deštnými pralesy, s výhledy na nejvyšší hory N. Zélandu Mount Cook a Mount Tasman), FRANZ JOSEF GLACIER (nenáročná vycházka k ledovcovému splazu). Nocleh.

10. den

Cesta do ROSS (staré zlatokopecké město), HOKITIKA (hlavní středisko zpracování nefritu, možnost návštěvy dílen a prohlídky výrobků), GREYMOUTH (zajímavé nádraží, konečná stanice Trans Alpine Expresu), dále po pobřeží k PANCAKE ROCKS (prohlídka ojedinělých skalních útesů a mořských gejzírů „blowholes“), na závěr dne TAURANGA BAY (pozorování tuleňů). Nocleh.

11. den

Cesta do NÁRODNÍHO PARKU ABEL TASMAN (národní park na severu Jižního ostrova s krásným pobřežím, množstvím ptactva a nádhernými písečnými plážemi, možnost různých výletů kolem pobřeží nebo koupání), NELSON (zajímavé město s katedrálou a pěknými starými domy). Nocleh.

12. den

Cesta do oblasti MARLBOROUGH (jedna z nejznámějších vinařských oblastí Nového Zélandu, návštěva vinařských farem s možností ochutnávky vín), odjezd do PICTONU (přístavní město), plavba lodí oblastí MARLBOROUGH SOUNDS (malebná oblast zátok, zálivů, ostrovů a poloostrovů) na Severní ostrov do Wellingtonu. Nocleh.

13. den

WELLINGTON (hlavní město Nového Zélandu - zajímavý parlament, přístavní molo Queens Wharf, lanovka k botanické zahradě s výhledem na město), cesta podél pobřeží do OTAKI (osada s prvním maorským kostelem na N. Zélandu), WANGANUI (původně maorské město se zajímavou architekturou, kopec Durie Hill s unikátním výtahem). Nocleh.

14. den

Cesta oblastí kolem vulkánu MOUNT EGMONT, zastávka v OAKURA a OPUNAKE (světově proslulá surfařská střediska na pobřeží Tasmanova moře), dále do WAITOMO CAVES (unikátní jeskyně se svítícími červy). Nocleh.

15. den

Přejezd do NÁRODNÍHO PARKU TONGARIRO (UNESCO, výjezd lanovkou do oblasti vulkánu Mount Ruapehu s krátkou vycházkou úbočím hory s výhledy do okolí), dále k LAKE TAUPO (největší vulkanické jezero na N. Zélandu). Nocleh.

16. den

Odjezd do WAIOTAPA THERMAL AREA (jedna z geotermálních oblastí s gejzírem Lady Knox a jezírkem Champagne Pool), ROTORUA (centrum jedné z největších geotermálních oblastí na světě u jezera Rotorua), WHAKAREWAREWA (rozsáhlá rezervace s termálními prameny, gejzíry, fumaroly a bahenními sopkami, možnost návštěvy maorského uměleckého centra). Nocleh.

17. den

Přejezd na COROMANDEL PENINSULA (zajímavý poloostrov s krásnou přírodou, písečnými plážemi a zajímavými skalními útesy), CATHEDRAL COVE (mořská jeskyně), HOT WATER BEACH (horké termální lázně v písku na pláži). Nocleh.

18. den

Cesta přes Auckland na sever Nového Zélandu do PUHOI (vesnice osídlená přistěhovalci z Čech s českým kostelem a školou), KAWAKAWA (město se zajímavými záchody od umělce Hundertwassera), dále do oblasti BAY OF ISLANDS (možnost lodních výletů na přilehlé ostrovy, místo vyhlášené jako ideální k pozorování delfínů a velryb), WAITANGI (důležité historické místo, kde byla podepsána smlouva mezi Maory a Angličany). Nocleh.

19. den

Celodenní pobyt v oblasti BAY OF ISLAND možnost fakultativního výletu na CAPE REINGA (severní mys s majákem a skalními útesy) a NINETY MILE BEACH (sto kilometrů dlouhá pláž, po které se jezdí speciálními autobusy, obrovské písečné duny s možností sáňkování). Nocleh.

20. den

Cesta západním pobřežím na SOUTH HEAD (nádherný mys s výhledem na pobřeží a krásnou přírodou), dále do oblasti KAURI FOREST (úchvatná oblast obrovských stromů kauri starých až 1500 let), odjezd do Aucklandu. Nocleh.

21. den

Celodenní pobyt v AUCKLANDU (největší město Nového Zélandu nazývané „město plachet“ - obrovský jachtařský přístav, centrum města s vyhlídkovou věží Sky Tower, stará celnice, kopec One Tree Hill s vyhlídkou na město, mořské akvárium Underwater World). Nocleh.

22. den

Odlet z Nového Zélandu s mezipřistáním.

23. den

Přílet.

Ubytování a strava

Ubytování na Novém Zélandu v hostelech. Možnost vaření ve výborně vybavených kuchyňkách s veškerým příslušenstvím. Každý den bude možnost nákupu potravin a polotovarů v marketech a jejich příprava.

Cena zahrnuje

Ubytování v hostelech, letecká doprava, lodní doprava mezi Jižním a Severním ostrovem, doprava pronajatým autem po Novém Zélandu, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku. Doprava po Novém Zélandu bude pronajatými klimatizovanými auty, které budou k dispozici po celou dobu cesty. Doprava na Nový Zéland a zpět letecky. Doprava mezi ostrovy trajektem.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, do národních parků a fakultativní výlety, poplatek za vyřízení vstupu na Nový Zéland „eTA“ 990,- Kč, připojištění storna zájezdu do 85 000,- Kč je 600,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

500,- EUR.

Minimální počet účastníků

6

Nástupní místa

Praha, Vídeň

Průvodci

Foto

David Křetinský

K cestovnímu ruchu jsem se dostal již jako malý kluk, když jsem od mala vyrůstal v Africe. Oba mí rodiče pracovali jako delegáti a já s nimi jezdil téměř na všechny výlety, schůzky apod. Později si můj bratr založil svou vlastní malou cestovní kancelář. Účastnil jsem se často zájezdů a později se staral i o jiné náležitosti. S tímto prostředím kolem mě nešlo nic jiného, než si hned po střední škole udělat patřičnou kvalifikaci. Od té doby jezdím po světě s klienty i bez nich. Mám rád srandu a říká se o mě, že mám velmi přátelský a neformální přístup při zachování patřičné profesionality. S entuziasmem překonávám překážky a potřebuji často lidi kolem sebe. Jsem zarytý milovník Francie. Dle mého názoru je to země, která nabízí ve všech ohledech něco: velké hory na lyžování a lezení, moře, sopky, kaňony, řeky. Má svou bohatou historii, kulturu a kuchyň jako např. víno, sýry, olivy. V neposlední řadě krásný jazyk. Za nejúchvatnější její kout považuji Korsiku. Mám také velmi rád Norsko, kam bych rád cestoval častěji. Další destinace, které bych chtěl vyzdvihnout, jsou: Maroko, Řecko a Aljaška. Nejpravděpodobněji se se mnou setkáte na zájezdu na Novém Zélandu, kde jsem několik let žil a je taktéž mou velkou srdcovkou.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Unikáty severní Dalmácie - souostroví Kornati

24.06. - 30.06.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Velký okruh Albánií od severu k jihu

29.06. - 10.07.2024
+ 1 termín
15.09. - 26.09.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh „zeleným ostrovem“

29.06. - 10.07.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Last Minute
Product image
Poznávací zájezd

Jindřich VIII. a jeho šest žen v Krumlově

29.06. - 30.06.2024
2 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Polskem za památkami UNESCO

01.07. - 05.07.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Velký okruh Albánií od severu k jihu

01.07. - 08.07.2024
+ 1 termín
17.09. - 24.09.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Kouzelná Itálie s „Modrým ostrovem“ Capri, Pompeje a věčné město – Řím

08.07. - 14.07.2024
+ 1 termín
23.09. - 29.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute
Product image
Poznávací zájezd

Krajem Posázaví

12.07. - 14.07.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Potkali se u Kolína…

12.07. - 14.07.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa Českosaského Švýcarska

16.07. - 20.07.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

16.07. - 21.07.2024
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Krajem Vysočiny na malebnou Šumavu

19.07. - 21.07.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Rumunskem nejen za památkami UNESCO

20.07. - 28.07.2024
9 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Glacier Expressem pod nejvyšší vrcholy Evropy

21.07. - 26.07.2024
6 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za památkami a přírodou Rakovnicka

26.07. - 28.07.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Šumavské podhůří

01.08. - 04.08.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Grand tour středním Norskem

01.08. - 08.08.2024
8 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Grand tour středním Norskem

02.08. - 07.08.2024
6 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Mystické kláštery Broumovska a Safari

09.08. - 11.08.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Po stopách nejen třetí říše

11.08. - 16.08.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Český kras a okolí

15.08. - 18.08.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa východního Slovenska

16.08. - 18.08.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Muzikál Noc na Karlštejně

17.08. - 18.08.2024
2 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

To nejlepší z Islandu

18.08. - 25.08.2024
+ 1 termín
23.08. - 30.08.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Rumunsko - Z Valašska do Valašska

28.08. - 05.09.2024
9 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Krásy Máchova kraje a památná hora Říp

30.08. - 01.09.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami Černé Hory s návštěvou Albánie

31.08. - 09.09.2024
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

USA - Kanada - Niagarské vodopády

01.09. - 12.09.2024
12 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa Porýní

04.09. - 08.09.2024
5 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Královská sídla – Praha a Střední Čechy

12.09. - 14.09.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Přímořské perly Chorvatska

14.09. - 19.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gargano a Apulie – za krásami podpatku Itálie

17.09. - 23.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Chodsko a Domažlicko

19.09. - 21.09.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024
4 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Madeira - ostrov věčného jara

20.09. - 27.09.2024
+ 1 termín
27.09. - 04.10.2024
8 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Prodloužený víkend ve Varšavě

27.09. - 29.09.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Arménie – země kulturních a přírodních krás

28.09. - 05.10.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Tajemná Bosna a Hercegovina

29.09. - 06.10.2024
8 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Velká cesta Španělskem do Andalusie

02.10. - 13.10.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Wachau – za vínem a památkami Unesco

03.10. - 06.10.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Velká cesta Španělskem do Andalusie

05.10. - 11.10.2024
7 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Marokem za exotikou severu Afriky

07.10. - 22.10.2024
16 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh po antických památkách Řecka

09.10. - 20.10.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Marokem za exotikou severu Afriky

11.10. - 18.10.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Azory - Nespoutaná kráska uprostřed Atlantiku

22.10. - 29.10.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Štrasburk, Colmar – Alsaská vinná stezka

24.10. - 28.10.2024
5 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Kypr - ostrov, kde se zrodila Afrodité

24.10. - 31.10.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Muzikál Biograf láska a podzimní Praha

26.10. - 27.10.2024
2 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gran Canaria aneb „Miniaturní kontinent“

01.11. - 08.11.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

To nejlepší z Dubaje a Abu Dhabí

09.11. - 15.11.2024
7 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Zanzibar - Ráj na Zemi

01.12. - 10.12.2024
10 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Kuba - Velká cesta na "Ostrov Svobody"

02.12. - 17.12.2024
16 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Okruh Mexikem

14.12. - 29.12.2024
16 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených