Západní parky a velkoměsta USA

01.06. - 15.06.2024 15 dní / 87 900 Kč uzavřený termín Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
USA-011/24
01.06. - 15.06.2024
87 900
uzavřený
termín

Úchvatná příroda amerického Západu

Úchvatná příroda amerického Západu

Atmosféra světoznámých velkoměst

Atmosféra světoznámých velkoměst

Fascinující tvary skal v Údolí monumentů

Fascinující tvary skal v Údolí monumentů

Strávíte noc ve slavném městě zábavy

Strávíte noc ve slavném městě zábavy

Popis zájezdu

15denní letecký poznávací zájezd na nejkrásnější místa Západu USA, při kterém navštívíte nejznámější národní parky, velkoměsta při pobřeží Pacifiku, můžete si zahrát a pobavit se ve světoznámém středisku Las Vegas, projet horkou pustinou Údolí smrti a projít se po ulici slávy ve slavném Hollywoodu. S našim průvodcem navštívíte divy přírody i velkoměsta. Vše v klimatizovaném autě v malé skupince.

Program

1. den

Odlet z Prahy, Vídně přílet do San Francisca, transfer na ubytování. Nocleh.

2. den

Prohlídka SAN FRANCISCA (čínská čtvrť Chinatown, most Golden Gate Bridge, vyhlídka na město z vrcholku Twin Peaks, nábřeží Fisherman´s Wharf). Nocleh.

3. den

Ráno odjezd do oblasti YOSEMITE NATIONAL PARK (UNESCO, jeden z nejznámějších národních parků USA, lehká vycházka údolím k některému z vodopádů), cesta nádhernou přírodou a nekonečným stoupáním do TIOGA PASS (horský průsmyk 3.031 m n. m.), přejezd k MONO LAKE (jezero v sopečné pouštní krajině s podivnými vápencovými útvary v podobě hradů, hnízdiště racka kalifornského a zastávka stěhovavých hus, kachen a labutí), cesta na ubytování. Nocleh.

4. den

Cesta na jih do LONE PINE (městečko pod nejvyšší horou na území 48 amerických států Mount Whitney 4 349 m n. m., okolí proslulé jako kulisa k natáčení westernových filmů), cesta do DEATH VALLEY (průjezd Údolím smrti, jedním z nejteplejších a nejsušších míst na naší planetě, dosažení nejnižšího místa na západní polokouli Badwater - 86 metrů pod hladinou moře, vyhlídkové místo v bizarní krajině Zabriskie Point), dojezd do LAS VEGAS (určitě nejslavnější středisko zábavy na světě, můžete si prohlédnout a zkusit štěstí ve známých kasinech Caesar Palace, Mirage, Treasure Island, Pyramida). Nocleh.

5. den

Cesta do oblasti GRAND CANYONU, část cesty pojedete po slavné Route 66 (prohlídka nejmonumentálnějšího kaňonu na světě s hloubkou 1 800 metrů, pohled do kaňonu z vyhlídkových míst na jižní hraně, možnost vyhlídkového letu nad kaňonem malým letadlem, který je nezapomenutelným zážitkem), odjezd na ubytování. Nocleh.

6. den

Cesta do ÚDOLÍ MONUMENTŮ (projížďka mezi skalními věžemi známými z amerických westernů a někdy označovanými jako Marlboro Country), přejezd do NATURAL BRIDGES (národní park se skalními mosty v soutěsce řeky), park GOOSENECKS (unikátní meandry řeky San Juan), odjezd na ubytování. Nocleh.

7. den

Celodenní prohlídka ARCHES NATIONAL PARK (na ploše několika set čtverečních kilometrů jsou stovky skalních oken a oblouků, pobyt v parku od ranních hodin je neopakovatelným zážitkem, ojedinělé pískovcové oblouky Delicate Arch, Landscape Arch a Double Arch nebo North a South Windows patří k nejfotografovanějším přírodním krásám Ameriky), návrat na ubytování. Nocleh.

8. den

Cesta divokou krajinou CAPITOL REEF PARK (uchvátí vás vysoké skalní věže a hluboké kaňony, krajina, kterou byste čekali všude jinde, jen ne uprostřed žhavých pouští Utahu, každá zastávka v tomto parku je fotografickou pohlednicí), dále do BRYCE CANYON (unikátní „skalní město“ v kaňonu s krásnými výhledy na celou oblast, jeden z největších zážitků naší cesty), odjezd na ubytování. Nocleh.

9. den

Prohlídka národního parku ZION NATIONAL PARK (patří k perlám mezi přírodními parky - barevné a bizarně vytvarované skalní útvary). Cesta na ubytování. Nocleh.

10. den

Cesta do JOSHUA TREE NATIONAL PARK (v prostředí hor jižní Kalifornie si prohlédneme krajinu porostlou různými druhy kaktusů a dalších rostlin přizpůsobených životu v nehostinné poušti). Odjezd na ubytování. Nocleh.

11. den

Návštěva SAN DIEGA (velmi příjemné a upravené přístavní město s nejstarší františkánskou misií, staré město, nádraží Santa Fe, prohlídka letadlové lodi Midway, pláže s hotelem Coronado z filmu „Někdo to rád horké“), cesta na ubytování. Nocleh.

12. den

Cesta pobřežím Pacifiku do LOS ANGELES. Přes mrakodrapové centrum města pojedeme do HOLLYWOODU (proslulá „Mekka filmového umění“ se slavným bulvárem hvězd a Čínským divadlem, kde se udělují každoročně sošky Oscarů, neopakovatelná atmosféra zábavy, komerce a kýče), BEVERLY HILLS (projížďka čtvrtí rezidencí slavných osobností filmu a umění), dále do letoviska SANTA MONICA (nádherné pláže slavného kalifornského přímořského města, kde končí slavná historická Route 66, možnost koupání), odjezd na ubytování. Nocleh.

13. den

Prohlídka MONTEREY (přímořské město, jedno z nejznámějších gurmánských středisek v USA s možností ochutnávky ryb, krabů, krevet, langust a jiných mořských živočichů v mnoha vynikajících restauracích, město známé z vynikajícího románu Johna Steinbecka „Na plechárně“), dále cesta do SAN JOSE (zajímavé město, které je střediskem světoznámého výzkumného a vědeckého centra Silicon Valley). Nocleh.

14. den

Osobní volno, transfer na letiště, odlet ze San Franciska.

15. den

Přílet do Prahy, Vídně.

Ubytování a strava

Ubytování v USA v hotelech a motelech střední kategorie. Strava není v ceně zájezdu, v USA je mnoho možností stravování, které si účastníci mohou vybrat a průvodce vás bude o tomto každý den informovat.

Cena zahrnuje

Letecká doprava Praha, Vídeň – San Francisco a zpět, 13x nocleh v USA, doprava po USA v automobilech - minivanech, průvodce a řidič CK v USA, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů a poplatky za vstupy do národních parků, poplatek za vyřízení vstupu do USA „Esta“ 790,- Kč, připojištění storna zájezdu 600,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

600,- USD

Minimální počet účastníků

6

Nástupní místa

Praha, Vídeň

Poznámka

Změna programu vyhrazena

Průvodci

Foto

Jaromír Malý

Ing. Jaromír Malý je jedním z majitelů cestovní kanceláře VSACAN TOUR a zároveň spolumajitelem našeho výhradního autobusového dopravce JANCIK transport. Proto se s ním setkáte v centrále, na veletrzích, na cestách, kde hravě zastane roli průvodce i zkušeného řidiče autobusu. Je zkrátka všestranným cestovatelem, manažerem a duchovním otcem mnoha našich zájezdů. Jde mu hlavně o Vaši spokojenost a abyste se rádi vraceli s námi na cesty světem.

Podobne produkty

Product image
Kategorie produktu
Novinka

Velkoměsta USA

15.07. - 28.07.2024
14 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

USA - Kanada - Niagarské vodopády

01.09. - 12.09.2024
12 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených