Pohodový turistický zájezd na Šumavu a do Bavorského lesa

28.08. - 01.09.2024 5 dní / 7 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
DEU-511/24
28.08. - 01.09.2024
7 990

úchvatná místa NP Bavorský les

úchvatná místa NP Bavorský les

unikátní hrady "České Kanady"

unikátní hrady "České Kanady"

Šumava - zelené srdce Evropy

Šumava - zelené srdce Evropy

krásy pomezí Čech, Moravy a Rakouska

krásy pomezí Čech, Moravy a Rakouska

Popis zájezdu

5denní zájezd za pohodovou turistikou do české a německé části Šumavy a Bavorského lesa, kde si budete moci vychutnat rozlehlost šumavských hvozdů voňavých luk, údolí ztracená na konci světa a také nejvyšší vrcholky tohoto jednoho z nejstarších pohoří Evropy.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno přes Brno do SLAVONIC (malebné město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska přezdívané pro svou renesanční podobu měšťanských domů „malá Telč“. Bohatě figurálními sgrafity zdobené štíty domů, středověké podzemní sklepy), LANDŠTEJN (románská pevnost v lesích České Kanady ze 13. stol. - prohlídka). Přejezd na Šumavu, ubytování. Večeře a nocleh.

2.den

Po snídani odjezd, krátká zastávka v obci Prášily, příjezd do MODRAVY (malebná obec na náhorní plošině cca 1 100 m n. m.), odtud kolem Roklanského potoka k bývalé Javoří pile a dál po vrstevnici vrcholu Oblík na TŘÍJEZERNÍ SLAŤ (typické šumavské vrchovištní rašeliniště s množstvím vzácných rostlin, okružní naučná stezka vede kolem tří rašelinových jezírek), trasa 11 km /3 hod/, kemp Antýgl, přejezd k hradu KAŠPERK (gotický hrad založený Karlem IV., místo kde se mimo jiné točil film „Anděl páně”), výstup k hradu kolem zříceniny bašty PUSTÝ HRÁDEK (původní předsunuté opevnění hradu Kašperk, panoramatické výhledy). Po prohlídce hradu sestup do cca 3 km vzdáleného městečka KAŠPERSKÉ HORY (v minulosti královské horní město, zlato se tu těžilo již v době keltského osídlení, mohutný kostel sv. Markéty, muzeum Šumavy). Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

+1

3.den

Snídaně, odjezd na německou stranu Šumavy do Národního parku BAVORSKÝ LES, do vesnice Walhäuser. Výstup na vrchol LUSEN (jeden z nejkrásnějších vrcholů Bavorského lesa. Z kamenného moře, které pokrývá jeho vrchol, je možné pozorovat panorama vrcholů severních Alp). Trasa cca 6 km /2 hod/. Návrat a přejezd k BAUMWIPFELPFAND (stezka v korunách stromů, vybudovaná ve tvaru vejce, okruh kolem 1 300 m s úchvatnými výhledy). Odpoledne návrat zpět na českou stranu Šumavy, prohlídka městečka ŽELEZNÁ RUDA. Večeře a nocleh.

4.den

Po snídani odjezd do další oblasti Bavorského lesa, výjezd lanovkou na GROSSER ARBER (Velký Javor 1 456 m n. m. - nejvyšší hora Šumavy, král Bavorského lesa, z jehož čtyř vrcholů se otvírají nádherné výhledy na Šumavu, Bavorský les, za dobré viditelnosti na rakouské Alpy). Okružní stezka kolem vrcholů Javoru, pak možnost sestoupit jednou z turistických cest k jezeru GROSSER ARBERSEE (Velké Javorské jezero, nad západním břehem se tyčí impozantní 360 m vysoká jezerní stěna). Trasa 5 km /1,5-2 hod/. Návrat zpět na českou stranu, busem na Špičácké sedlo, pěšky Černé jezero, Čertovo jezero, zpět na Špičácké sedlo (cca 11 km). Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

5.den

Po snídani odjezd z hotelu, přejezd do obce HORSKÁ KVILDA (nejmenší a nejvýše položená obec u nás), turistická cesta, která vede částečně po bývalé Zlaté stezce, jež sloužila jako obchodní trasa, do místa FILIPOVA HUŤ (v 18. stol. vznikla na výrobu dutého skla) a do Modravy. Trasa 7 km /2,5 hod/. Odjezd na Moravu a do nástupních míst. Návrat v nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování ČR v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, parkovné a poplatky, 4x ubytování s polopenzí, průvodce, 2x cestovní pojištění v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 78,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

600,- Kč a 50,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Průvodci

Foto

Jiří Hradil

Od vždycky bylo mým koníčkem cestování a vedení zájezdů do hor, po revoluci do Dolomit, Alp... S kamarády horolezci jsme postupně vylezli na nejznámější alpské vrcholy, Großglockner, Marmolada, Piz Boe, na čtyřtisícovky Mont Blanc ve Francii, Matterhorn, Monte Rosa, Mönch ve Švýcarsku, a další. Později jsme s oblibou lezli ty nejtěžší ferraty, klasifikace C, D, E v Rakousku a zejména v italských Alpách, v Dolomitech. Od r. 2014 až do současnosti využívám svých cestovatelských zkušeností, jazykových znalostí a organizačních schopností jako externí průvodce CK VSACAN TOUR, zejména v Rakousku, Švýcarsku a Itálii, také v Chorvatsku, Česku...

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa Českosaského Švýcarska

16.07. - 20.07.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Po stopách nejen třetí říše

11.08. - 16.08.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa Porýní

04.09. - 08.09.2024
5 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Žitavské hory - Česko-saské pomezí

05.09. - 08.09.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Adventní zájezd
Novinka

Advent v Drážďanech a Pirna

20.12. - 21.12.2024
2 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených