Nejkrásnější místa Porýní

04.09. - 08.09.2024 5 dní / 9 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
DEU-111/24
04.09. - 08.09.2024
9 990

Rothenburg brána do středověku

Rothenburg brána do středověku

Porýní - za romantikou, hrady i vínem

Porýní - za romantikou, hrady i vínem

majestátnost starobylého Heidelbergu

majestátnost starobylého Heidelbergu

plavba krásným údolím Mosely

plavba krásným údolím Mosely

Popis zájezdu

5denní poznávací zájezd do oblastí středního Porýní a historického území Franky, kde si spousta měst a vesnic dochovala svůj středověký charakter a tradice v pěstování vína. Údolí středního Rýna patří k nejkrásnějším oblastem Německa a řeka Rýn znamená pro Německo to, co pro Ameriku Mississippi. Sídla v údolí jsou s Rýnem úzce spjata po staletí, neboť jim od nepaměti sloužila řeka jako hlavní dopravní tepna. Zachovalá středověká centra měst v historické zemi Franky vás vrátí o několik staletí zpět.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst večer, cesta do Německa.

2.den

Dopoledne příjezd do údolí Rýna. KOBLENZ (jedno z nejstarších německých měst, ležící na soutoku Rýna a Mosely. Zastavení na proslulém „Německém rohu“ pod monumentální jezdeckou sochou prvního německého císaře Wilhelma I. a památníku německé jednoty). BACHARACH (historické město na Rýnu proslulé vinařstvím, zachovalé městské hradby a historické centrum), odpoledne PLAVBA LODÍ PO ŘECE RÝN (UNESCO, Střední Rýn je obklopený svahy posetými vinicemi a zříceninami hradů). Přejezd na ubytování. Nocleh.

3.den

Po snídani MAINZ (Mohuč - významné arcibiskupské historické město na řece Rýn, kde v raném středověku obdrželi královské tituly 2 naši panovníci- kníže Vratislav II. a Přemysl Otakar I. Nejznámější osobností města byl Johannes Gutenberg, vynálezce knihtisku, katedrála sv. Martina, kašna Marktbrunnen – jedinečný renesanční skvost z 16. stol., Mohučská radnice, dřevěná věž ze 14. stol. Holzturm), SPEYER (UNESCO, město s největším románským dómem v Německu, Altpörtel - 55 m vysoká městská brána a hláska), HEIDELBERG (prohlídka historického jádra světově proslulého univerzitního města na řece Neckar), odpoledne odjezd na ubytování. Nocleh.

4.den

Ráno po snídani přejezd do města ROTHENBURG OB DER TAUBER (jedno z nejnavštěvovanějších míst Německa, město starých hradeb, městských bran a kašen, gotická radnice, chrám sv. Vavřince), přejezd do dalšího skvostu historické země Franky BAMBERG (UNESCO, bývá také nazýván „Francký Řím“, město má světovou raritu v podobě radnice, stojící na mostě uprostřed řeky, Dóm v románsko-gotickém slohu, světoznámá jezdecká socha ze 13. století tzv. „BambergerReiter”, ideál středověkého rytíře. Půvabné domky na březích řeky, kdysi obývané rybáři, dnes nazývané „Malé Benátky“ /klein Venedig/, Nová rezidence, Starý knížecí dvůr). Odjezd na ubytování. Nocleh.

5.den

Po snídani odjezd z hotelu, přejezd do BAYREUTHU (UNESCO, město ve světě proslulé díky opernímu festivalu Richard Wagner Festspiele, Markraběcí operní dům - úžasný barokní interiér zapsaný na Seznamu světového dědictví, Nový zámek a Dvorní zahrada, Ermitáž a Starý zámek). Odjezd do ČR, návrat do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, silniční poplatky a parkovné, 3x nocleh se snídaní, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, lodní výlet, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 50,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Leona Hejdušková

Leona (Lea) Hejdušková započala svou kariéru ve školství, aby se později plně začala věnovat cestovnímu ruchu, který jejímu naturelu odpovídal více. Její doménou jsou zejména německy mluvící země - Německo, Rakousko, Švýcarsko. Také se s ní setkáte na našich cestách do Maďarska. Velmi se také těší do Gruzie, která se stala její srdeční záležitostí. Dává přednost studenějšímu klimatu, proto se s ní setkáte na horách a také třeba v nádherném Norsku. Lea neúnavně každý rok přináší nové itineráře cest, u nichž nás těší Váš vysoký zájem.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa Českosaského Švýcarska

16.07. - 20.07.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Po stopách nejen třetí říše

11.08. - 16.08.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Turistický zájezd

Žitavské hory - Česko-saské pomezí

05.09. - 08.09.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Adventní zájezd
Novinka

Advent v Drážďanech a Pirna

20.12. - 21.12.2024
2 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených