Gran Canaria aneb „Miniaturní kontinent“

01.11. - 08.11.2024 8 dní / 36 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ESP-511/24
01.11. - 08.11.2024
36 990

Typická kanárská architektura

Typická kanárská architektura

Úchvatné skalnaté pobřeží

Úchvatné skalnaté pobřeží

Písek si užijete jak na plážích

Písek si užijete jak na plážích

Tak i na dunách v poušti

Tak i na dunách v poušti

Popis zájezdu

8denní letecký zájezd s kombinovanou dopravou, půjčenými auty v malém kolektivu na kanárský ostrov, okrouhlého tvaru, který dal jméno celému souostroví – Gran Canaria. Sopka uprostřed ostrova, slunné pláže, horská turistika v rozeklaných skalách, četná archeologická naleziště, téměř nedotčená příroda s hlubokými kaňony s divokou vegetací, písečné duny, či malebné horské vesničky a domy s typickými balkony. To vše dalo ostrovu jeho druhý název – Miniaturní kontinent.

Program

1. den

Letecká přeprava na Gran Canarii, transfer do hotelu na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani výlet na střechu ostrova do pohoří CUMBRE pokrytého kanárskými borovicemi. Při dobré viditelnosti lze vidět nejvyšší horu Španělska Pico del Teide na ostrově Tenerife. Nejvyšší hora ostrova PICO DE LAS NIEVES (1.950 m n.m. nejvyšší bod ostrova s vojenskou základnou), pokračování pěšky (cca 3 hod.) kolem přehrady HORNOS až k ikoně ostrova ROQUE NUBLO (1.813 m n. m., „Oblačná skála“ vysoká 67 m, posvátné místo původních obyvatel ostrova Guančů). CRUZ DE TEJEDA (geografický střed ostrova). CUEVAS DEL REY (jeskynní obydlí původních obyvatel), procházka k ROQUE BENTAYGA (cca 1 hod., další ze skalních útvarů sopečného původu). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do KANÁRSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADY VIERA Y CLAVIO (jedna z nejkrásnějších botanických zahrad na světě, přes 2 tisíce místních rostlin), dále na sopku MONTAÑA DE ARUCAS s výhledem na město ARUCAS (krátká prohlídka města – kostel sv. Jan Křtitele, Heredad de Aguas de Arucas y Firgas), návštěva výrobny kanárského rumu AREHUCAS, městečko FIRGAS (mlýn na molino, zajímavě zdobená pěší zóna Paseo de Canarias), CENOBIO DE VALERÓN (obrovský jeskynní komplex s téměř 300 jeskyněmi připomínající skalní kláštery, nejobdivovanější stavba původních obyvatel Guančů). Dle časových možností možnost koupání v přírodních bazénech s mořskou vodou. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani odjezd k poznávání další části ostrova, nejprve zastávka v kaňonu BARRANCO DE LAS VACAS (kouzelné místo připomínající americké kaňony), KALDERA BANDAMA (návštěva sopečného kráteru, cca 2 hod.), mestečko TEROR (nejzachovalejší město ostrova Gran Canaria s architekturou typickou pro kanárské ostrovy – bílé domy s balkony vyřezávanými z dřev místních borovic, poutní místo Basilica Nuestra Senora del Pino), vyhlídka na druhou nejmladší sopku na ostrově PINOS DE GALDÁR. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani přesun na jižní cíp ostrova do dunové oblasti DUNAS DE MASPALOMAS (pouštní krajina s až desetimetrovými dunami označovaný jako „Malá Sahara“, jedno z nejikoničtějších míst ostrova – procházky, koupání nebo jízda na velbloudu), přesun do údolí BARRANCO DE FATAGA (chráněné území, nazývané také Grand Canyon, ikonická vesnička v lůně soutěsky. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani přesun do hor a soutěsek na jižní straně ostrova. Z vesnice TASARTICO (235 m n. m., cca 3,5-4 hod.) pěšky přes hřeben v DEGOLALDA DE AQUA SABINAS (547 m n. m.), odtud sestup panoramatickou cestou s výhledy až k legendární PLÁŽI GÜI GÜI, na kterou se lze dostat pouze pěšky anebo po vodě. Na pláži osobní volno ke koupání, poté zpět. Cesta do přístavu PUERTO MOGÁN („Kanárské Benátky“, půvabné malé přístavní město s ulicemi lemovanými jemně zdobenými domky s palmami a květinami). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Po snídani cesta až do jednoho z největších přístavů světa a hlavního města ostrova LAS PALMAS DE GRAN CANARIA (nákupní třída Triana, Kolumbův dům, katedrála Kanárských ostrovů – sv. Anny, pevnost La Luz, náměstí Santa Ana, akvárium Peoma del Mar), dle časových možností možnost koupání na 3 km dlouhé pláži Las Canteras). Koupání v ROQUE PRIETO POOL (přírodní lávové bazény na břehu moře). Cesta zpět na ubytování po západním břehu ostrova se zastávkami na vyhlídkách ROQUE GUAYEDRA, či MIRADOR DEL BALCÓN. Kouzelná soutěska BARRANCO DE LAS VACAS. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Po snídani osobní volno, odjezd na letiště k odletu zpět. Přílet a transport zpět do nástupních míst.

Ubytování a strava

Ubytování na Gran Canarii v hotelu střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí ubytování je polopenze (snídaně - večeře).

Cena zahrnuje

Letecká přeprava na Gran Canarii a zpět, letištní a bezpečnostní taxy a palivové příplatky, 7x nocleh na Gran Canarii, 7x polopenze, doprava po ostrově v automobilech - minivanech, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, poplatky do národních parků, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

200,- EUR

Minimální počet účastníků

8

Průvodci

Foto

Jan Grulík

Dá se říci, že je cestováním odkojený. Začal od útlého dětství s rodiči, následně navázal většími a náročnějšími výlety s kamarády v turistickém oddílu a vše završil úspěšným studiem turismu. Toto vše mu předurčilo život plný cestování i změn. Velmi rád poznává nová místa naší planety a mezi jeho srdcovky patří Skotsko, Balkán a Jihovýchodní Asie. Mezi jeho záliby mimo cestování po světě s poznáváním jedinečných míst (a to přírodou nebo lidmi), patří fauna (zejm. akvaristika), turistika, a svět fantasy.

Podobne produkty

Product image
Kategorie produktu
Novinka

Lanzarote s výletem na Fuerteventuru

16.11. - 23.11.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených