Tenerife - Za poznáním a odpočinkem na "Ostrov věčného jara"

25.04. - 02.05.2024 8 dní / 36 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ESP-411/24
25.04. - 02.05.2024
36 990

Spousta rozkvetlých květin

Spousta rozkvetlých květin

El Teide - sopka i nejvyšší hora Španělska

El Teide - sopka i nejvyšší hora Španělska

Jedinečná kanárská architektura

Jedinečná kanárská architektura

Černý písek a slané vody Atlantiku

Černý písek a slané vody Atlantiku

Popis zájezdu

8denní letecký zájezd s kombinovanou dopravou, půjčenými auty v malém kolektivu na ostrov „věčného jara“ Tenerife, který je součástí věhlasného Kanárského souostroví. Součástí tohoto poznávacího zájezdu jsou jak historické památky - typické kanárské domy s balkony, pyramidy, tak i s turistikou spojené přírodní zajímavosti ostrova, včetně nejvyššího vrcholu Španělska Pico del Teide, nejstarších pohoří Anaga, Teno a Adeje, či místní hluboké soutěsky nazvané „barrancos“. Můžete si užívat afrického slunce a své tělo smočit ve slané i sladké vodě na žlutých i černých písečných plážích tohoto největšího kanárského ostrova.

Program

1. den

Odlet na Tenerife, do hotelu na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani prohlídka města PUERTO DE LA CRUZ (staré město s tradičními kanárskými domky, přístav, odkud se vyvážel cukr a víno a vyplouvaly lodě do Nového světa, kostel Nuestra Señora de La Peña de Francía, Plaza del Charco, Casa de la Aduana, starý přístav, kostelík San Telmo), dále procházka po CAMINO DE LA COSTA nad pobřežními útesy s vyhlídkami, přes banánové plantáže až na nádhernou a zapomenutou pláž BOLLULLO (cca 2 hod., na pláži možnost koupání), odpolední volno, fakultativně návštěva LORO PARQUE (zahrada, jejímž původním posláním byla záchranná stanice pro papoušky, dnes zoologicko-botanická zahrada s podmořským světem, cvičenými kosatkami, lachtany, delfíny, či voliéry s papoušky z téměř celého světa). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd na jih ostrova k PYRAMIDÁM v GÜÍMARU (pyramidy Guančů, původních obyvatel ostrova) objevených Thorem Heyerdalem (norský mořeplavec a dobrodruh, jehož výzkumu zaměřeného na migraci národů i výskyt stejných prvků u pyramid na celém světě je zde věnována velká část expozice), návštěva hlavního města ostrova SANTA CRUZ DE TENERIFE (město, kde se pořádá jeden z největších karnevalů světa, Auditorio de Tenerife, Plaza de España), kolem rybářské vesničky SAN ANDRÉS a pláží LAS TERESITAS (pláže se žlutým pískem dovezeným ze Sahary), přejezd přes východní pohoří ANAGA (přírodní rezervace) s krátkou procházkou vavřínovými lesy (cca 1 hod., les tvořený vavříny s dlouhými lišejníky visícími z větví). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani celodenní výlet do PŘÍRODNÍHO PARKU LAS CAÑADAS (výjezd od moře do výšky cca 2.350 m n. m.), pěší výlet sopečnou krajinou a bizarními lávovými útvary k HUEVOS DEL TEIDE (zářící žlutá pemzová krajina je narušena černými kulovitými až 3 m vysokými útvary sopečných vejci), zdatnější vystoupí až na sopku MONTAÑA BLANCA (2.750 m n. m.). Za příznivého počasí výjezd lanovkou do NÁRODNÍHO PARKU TEIDE (UNESCO) s nejvyšším vrcholem Kanárských ostrovů i celého Španělska PICO DEL TEIDE (3.717 m n. m.), fakultativně pěší výšlap na vrchol od horní stanice lanovky (3.555 m n. m., výstup cca 40 min.), lanovkou zpět. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani karnevalové městečko LA OROTAVA (kostel Nuestra Señora de la Concepción, Casa de los Balcones, Plaza del Ayuntamiento, kostel San Augustin), ICOD DE LOS VINOS (vinařská vesnička v západní části ostrova s endemitickým 600 let starým dračincem DRAGO MILENARIO a s možností nákupu suvenýrů v jednom z největších obchodů se suvenýry na ostrově), GARACHICO (vesnička, která byla zničena výbuchem sopky, procházka znovuobnoveným městem s možností koupání v lávových lagunách). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani osobní volno ke koupání, ať už v bazénech se slanou vodou LAGO MARTIÁNEZ, či na místních plážích s černým pískem, fakultativní možnost výletu do soutěsky BARRANCO DEL INFIERNO (2,5-3 hod., Pekelná soutěska, která se zužuje až na konci narazíte na 80 m vysoký třístupňový vodopád, který je největší na ostrově), dále cesta přes PP Las Cañadas. SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA (UNESCO, bývalé hlavní město, ostrovní univerzita, staré město, katedrála La Laguna, Iglesia-Parroquia Matriz de Nuestra Señora de La Concepción, Real Santuario del Santísimo Cristo de la Laguna). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Po snídani přesun do malého přístavu ACANTILADOS DE LOS GIGANTES (moderní turistické centrum s obchůdky a restauracemi), možnost koupání na místní pláži pod útesy LOS GIGANTES (až 800 m vysoké útesy). Zájemci mají možnost si fakultativně zakoupit lodní výlet podél západního pobřeží a útesů, kdy je možné spatřit delfíny a velryby - 3 hodiny včetně jídla. Návrat na ubytování přes Santiago del Teide a PP Las Cañadas). Cesta přes jedno z nejstarších pohoří na ostrově - pohoří TENO (přírodní rezervace) s úchvatnými výhledy na obě strany ostrova a okolní hory i soutěsky. Večeře a nocleh.

8. den

Po snídani osobní volno, odjezd na letiště se zastávkou ve městečku CANDELARIA (hlavní poutní místo Kanárských ostrovů, prohlídka náměstí Plaza de la Patrona - sochy Guančů), přesun na letiště, odlet zpět z Tenerife.

Ubytování a strava

Ubytování na Tenerife v hotelu střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí ubytování je polopenze (snídaně - večeře).

Cena zahrnuje

: Letecká přeprava na Tenerife a zpět, letištní a bezpečnostní taxy a palivové příplatky, 7x nocleh na Tenerife, 7x polopenze, doprava po ostrově v automobilech - minivanech, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lanovky a poplatky do národních parků, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

150,- EUR

Minimální počet účastníků

8

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Gran Canaria aneb „Miniaturní kontinent“

01.11. - 08.11.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Kategorie produktu
Novinka
First Minute

Lanzarote s výletem na Fuerteventuru

15.11. - 22.11.2024
8 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených