Madeira - ostrov věčného jara

29.09. - 06.10.2023 8 dní / 32 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
PRT-114/23
22.09. - 29.09.2023
32 990
PRT-115/23
29.09. - 06.10.2023
32 990

Popis zájezdu

8 denní letecký poznávací zájezd Madeira. Zájezd s kombinovanou dopravou minivanem a v malém kolektivu na ostrov nazývaný „plovoucí zahrada Atlantiku“ nebo také „ostrov věčného jara.“ Ostrov nabízí pro svou příznivou subtropickou polohu možnost strávit aktivní dovolenou prakticky po celý rok. Vydejte se s námi na pohodový pobytově - poznávací zájezd s lehkou turistikou, za poznáním zdejší úžasně rozmanité přírody, levád, vavřínových pralesů a hor s úžasnými výhledy na oceán.

Program

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, transfer do hotelu na ubytování. Nocleh.

2. den

Po snídani odjezd na poloostrov ST. LOURENCO (turistická vycházka nejvýchodnější částí ostrova s nádherným výhledem na moře, skalní útesy a sopečné vyvřeliny), BELVEDER (skalní vyhlídka nad divokým pobřežím a rozeklanými skalními útesy), PRAINHA (zastávka nad jedinou přírodní písečnou pláží ostrova), MACHICO (pobřežní městečko se starou pevností, křivolakými uličkami s typickými hospůdkami). Nocleh.

3. den

Po snídani přejezd pod třetí nejvyšší horu Madeiry - PICO DO ARIEIRO (1.810 m n. m. - s nádhernými výhledy na hřebeny nejvyšších hor ostrova. Krátká túra od parkoviště k vyhlídce „Hnízdo káňat“ s dech beroucím pohledem do údolí Fajá), odjezd do vesnice CAMACHA (vesnice známá košíkářskou tradicí). Odpoledne BOTANICKÁ ZAHRADA (na bývalém pozemku anglické podnikatelské rodiny Reidů vznikla zahrada, zaměřená na pěstování rostlin a květin Makaronésie). Nocleh.

4. den

Po snídani cesta do středu ostrova - ENCUMEADA (horské sedlo s výhledy na okolní hory), přejezd náhorní plošinou PAÚL DA SERRA (rozsáhlá planina bez stromů v nadmořské výšce 1.500 m n. m.), RABACAL (UNESCO, výchozí místo turistických tras do Parque Natural do Madeira), turistická vycházka k vodopádu RISCO kolem stejnojmenné levády, s možností pokračovat k LEVADA 25 FONTES (jedny z nejoblíbenějších tras na Madeiře vedoucí vavřínovým pralesem kolem levád a tunelem), PORTO MONIZ (město na severozápadním konci ostrova s přírodními mořskými bazény vytvořenými sopečnou činností s možností koupání a ochutnávky místních specialit), SAO VICENTE (městečko přilepené ke strmým horským útesům nedaleko severního pobřeží ostrova). Návrat do Funchalu. Nocleh.

5. den

: Po snídani výjezd na MONTE (vysoko nad hlavním městem rozprostřená čtvrť s paláci, vilami, zahradami a parky, které tu vznikaly od 19. stol. kostel Panny Marie, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Habsburský, možnost vyzkoušet montský tobogán - sjezd v proutěných koších). TROPICKÁ ZAHRADA (Jardim Tropical zahrada osázená subtropickými květinami a dřevinami, které portugalští mořeplavci přiváželi z exotických krajin celého světa), návrat do města FUNCHALU (hlavní město ostrova, katedrála Sé, nádherné městské parky, nábřežní promenáda s rybářskými hospůdkami, promenáda Lido). Nocleh.

6. den

Ráno po snídani odjezd na ACHADA DO TEIXEIRA (výchozí bod na cca hodinovou pohodlnou túru k nejvyššímu vrcholu PICO RUIVO (1.862 m n. m.), s úchvatnými výhledy na všechny strany ostrova pod vámi), SANTANA (nádherně položené městečko na úpatí hor s malebnými lidovými domky s doškovými střechami), RIBEIRO FRIO (pstruží farma v horách v nitru ostrova, kde můžete v přilehlé restauraci tuto rybu ochutnat), návrat na ubytování. Nocleh.

7. den

Po snídani odjezd na PICO DE BARCELOS (jedna z vyhlídek na město Funchal, jeho přístav a přilehlé pobřeží s útesy), EIRA DO SERRADO (1.006 m n. m. vyhlídkové místo v horách v srdci ostrova. Serrado je jedním z nejkrásnějších míst na Madeiře s nádherným výhledem na okolní hory a na vesnici Curral das Freiras - údolí jeptišek, které leží několik set metrů níže). CURRAL DAS FREIRAS (pověstný „úkryt jeptišek“, které v této divoké a odloučené části ostrova našly v 16. století úkryt před piráty. Dnes obec, zpřístupněna až relativně nedávno dlouhým tunelem, proslulá svými kaštanovými specialitami a likéry). CAMARA DE LOBOS (bývalé rybářské městečko, založené prvními osadníky. Camaru nejvíce proslavil Sir Winston Churchill, který tu trávil dovolenou a maloval zdejší krajinu), CABO GIRAO (strmý mořský útes čnící 580 m nad hladinou oceánu, druhý nejvyšší v Evropě. Na nejvyšším bodě útesu je nově zbudovaná vyhlídka, která svou prosklenou částí podlahy doslova trčí do prostoru s úchvatnými výhledy dolů na oceán). Návrat na ubytování. Nocleh.

8. den

Transfer na letiště, odlet z Madeiry, přílet do Prahy.

Ubytování a strava

Ubytování na Madeiře v historickém centru hlavního města Funchal. Bydlení na jednom místě v hotelu střední kategorie (dvoulůžkové pokoje), součástí noclehů jsou snídaně.

Cena zahrnuje

- Letecká doprava Praha - Funchal a zpět,- letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek,- pronájem auta a doprava autem po Madeiře,- 7x nocleh,- 7x snídaně,- průvodce CK,- kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh,zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů a lanovky, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“,

Doporučené kapesné

cca 60,- EUR

Minimální počet účastníků

8 osob.

Průvodci

Foto

Jiří Olejníček

Jirka Olejníček je legendou mezi našimi průvodci. Ve VSACAN TOUR působí téměř od samého začátku. Pokud Vás lákají dobrodružné destinace jako Island, Irsko, Skotsko, Madeira, italské Alpy, určitě se s ním alespoň jednou potkáte. Jirka je zkrátka cestovatelská ikona. Vnáší do svých zájezdů poetiku, klid a nadhled, protože už mnohé viděl a zažil. Zná své destinace často lépe než místní, vidí a umí posoudit jejich vývoj v čase, proto je každý zájezd s ním zážitkem okořeněným hlubokou zkušeností.

Foto

Otakar Hošek

Otakar Hošek je velmi zkušený průvodce, který se zaměřuje na vzdálené destinace oplývající velkými přírodními divy naší planety. Proto se s ním setkáte v náročných terénech ostrovů Madeira, na vulkanickém Islandu plném gejzírů, ve velkoměstech a přírodě USA nebo v Kanadě. Ota je také výborný řidič a vypravěč, který svými znalostmi a pohodovým profesionálním přístupem přispěje k velkému zážitku z Vašich cest.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Azory - Nespoutaná kráska uprostřed Atlantiku

26.10. - 02.11.2023
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených