Madeira - ostrov věčného jara

22.09. - 29.09.2023 8 dní / 32 290 Kč Rezervovat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
cena
 
PRT-111/23
17.02. - 24.02.2023
32 990 32 290
Uzavřeno
PRT-112/23
21.04. - 28.04.2023
32 990 32 290
PRT-114/23
22.09. - 29.09.2023
32 990 32 290
PRT-115/23
29.09. - 06.10.2023
32 990 32 290

Popis zájezdu

8 denní letecký poznávací zájezd Madeira. Zájezd s kombinovanou dopravou minivanem a v malém kolektivu na ostrov nazývaný „plovoucí zahrada Atlantiku“ nebo také „ostrov věčného jara.“ Ostrov nabízí pro svou příznivou subtropickou polohu možnost strávit aktivní dovolenou prakticky po celý rok. Vydejte se s námi na pohodový pobytově - poznávací zájezd s lehkou turistikou, za poznáním zdejší úžasně rozmanité přírody, levád, vavřínových pralesů a hor s úžasnými výhledy na oceán.

Program

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, transfer do hotelu na ubytování. Nocleh.

2. den

Po snídani odjezd na poloostrov ST. LOURENCO (turistická vycházka nejvýchodnější částí ostrova s nádherným výhledem na moře, skalní útesy a sopeč-né vyvřeliny), BELVEDER (skalní vyhlídka nad divokým pobřežím a rozeklanými skalními útesy), PRAINHA (zastávka nad jedinou přírodní písečnou pláží ostrova), MACHICO (pobřežní městečko se starou pevností, křivolakými uličkami s typickými hospůdkami). Nocleh.

3. den

Po snídani přejezd pod třetí nejvyšší horu Madeiry - PICO DO ARIEIRO (1.810 m n. m. - s nádhernými výhledy na hřebeny nejvyšších hor ostrova. Krátká túra od parkoviště k vyhlídce „Hnízdo káňat“ s dech beroucím pohledem do údolí Fajá), odjezd do vesnice CAMACHA (vesnice známá košíkářskou tradicí). Odpoledne BOTANICKÁ ZAHRADA (na bývalém pozemku anglické podnikatelské rodiny Reidů vznikla zahrada, zaměřená na pěstování rostlin a květin Makaronésie). Nocleh.

4. den

Po snídani cesta do středu ostrova - ENCUMEADA (horské sedlo s výhledy na okolní hory), přejezd náhorní plošinou PAÚL DA SERRA (rozsáhlá planina bez stromů v nadmořské výšce 1.500 m n. m.), RABACAL (UNESCO, výchozí místo turistických tras do Parque Natural do Madeira), turistická vycházka k vodopádu RISCO kolem stejnojmenné levády, s možností pokračovat k LEVADA 25 FONTES (jedny z nejoblíbenějších tras na Madeiře vedoucí vavřínovým pralesem kolem levád a tunelem), PORTO MONIZ (město na severozápadním konci ostrova s přírodními mořskými bazény vytvořenými sopečnou činností s možností koupání a ochutnávky místních specialit), SAO VICENTE (městečko přilepené ke strmým horským útesům nedaleko severního pobřeží ostrova). Návrat do Funchalu. Nocleh.

5. den

: Po snídani výjezd na MONTE (vysoko nad hlavním městem rozprostřená čtvrť s paláci, vilami, zahradami a parky, které tu vznikaly od 19. stol. kostel Panny Marie, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Habsburský, možnost vyzkoušet montský tobogán - sjezd v proutěných koších). TROPICKÁ ZAHRADA (Jardim Tropical zahrada osázená subtropickými květinami a dřevinami, které portugalští mořeplavci přiváželi z exotických krajin celého světa), návrat do města FUNCHALU (hlavní město ostrova, katedrála Sé, nádherné městské parky, nábřežní promenáda s rybářskými hospůdkami, promenáda Lido). Nocleh.

6. den

Ráno po snídani odjezd na ACHADA DO TEIXEIRA (výchozí bod na cca hodinovou pohodlnou túru k nejvyššímu vrcholu PICO RUIVO (1.862 m n. m.), s úchvatnými výhledy na všechny strany ostrova pod vámi), SANTANA (nádherně položené městečko na úpatí hor s malebnými lidovými domky s doškovými střechami), RIBEIRO FRIO (pstruží farma v horách v nitru ostrova, kde můžete v přilehlé restauraci tuto rybu ochutnat), návrat na ubytování. Nocleh.

7. den

Po snídani odjezd na PICO DE BARCELOS (jedna z vyhlídek na město Funchal, jeho přístav a přilehlé pobřeží s útesy), EIRA DO SERRADO (1.006 m n. m. vyhlídkové místo v horách v srdci ostrova. Serrado je jedním z nejkrásnějších míst na Madeiře s nádherným výhledem na okolní hory a na vesnici Curral das Freiras - údolí jeptišek, které leží několik set metrů níže). CURRAL DAS FREIRAS (pověstný „úkryt jeptišek“, které v této divoké a odloučené části ostrova našly v 16. století úkryt před piráty. Dnes obec, zpřístupněna až relativně nedávno dlouhým tunelem, proslulá svými kaštanovými specialitami a likéry). CAMARA DE LOBOS (bývalé rybářské městečko, založené prvními osadníky. Camaru nejvíce proslavil Sir Winston Churchill, který tu trávil dovolenou a maloval zdejší krajinu), CABO GIRAO (strmý mořský útes čnící 580 m nad hladinou oceánu, druhý nejvyšší v Evropě. Na nejvyšším bodě útesu je nově zbudovaná vyhlídka, která svou prosklenou částí podlahy doslova trčí do prostoru s úchvatnými výhledy dolů na oceán). Návrat na ubytování. Nocleh.

8. den

Transfer na letiště, odlet z Madeiry, přílet do Prahy.

Ubytování a strava

Ubytování na Madeiře v historickém centru hlavního města Funchal. Bydlení na jednom místě v hotelu střední kategorie (dvoulůžkové pokoje), součástí noclehů jsou snídaně.

Cena zahrnuje

- Letecká doprava Praha - Funchal a zpět,- letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek,- pronájem auta a doprava autem po Madeiře,- 7x nocleh,- 7x snídaně,- průvodce CK,- kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh,zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů a lanovky, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, připojištění COVID, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“,

Doporučené kapesné

cca 60,- EUR

Minimální počet účastníků

8 osob.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Madeira - ostrov věčného jara

17.02. - 24.02.2023
+ 3 termíny
21.04. - 28.04.2023 22.09. - 29.09.2023 29.09. - 06.10.2023
8 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Azory - Nespoutaná kráska uprostřed Atlantiku

24.10. - 31.10.2023
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených