Svatojakubskou cestou za skvosty architektury na Pyrenejský poloostrov

20.04. - 03.05.2024 14 dní / 33 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
PRT-011/24
20.04. - 03.05.2024
33 990

Popis zájezdu

14denní zájezd s návštěvou oblastí severního Španělska – rázovité Asturie, Galicie a Kastilie s množstvím přírodních krás a historických památek. Navštívíte slavná poutní místa Lurdy, Fátimu a Santiago de Compostela, uvidíte skvosty španělské a portugalské architektury, ochutnáte pravé portské a budete stát na nejzápadnějším výběžku Evropy. Cestou přes Francii navštívíte druhé největší francouzské město Lyon a historické město Narbonne. Na naší cestě navštívíte celkem 12 lokalit, které jsou zapsány v listině světového dědictví lidstva UNESCO. Osvědčený zájezd s kvalitním ubytováním v hotelech s polopenzí a bohatým programem – zájezd, který vás nadchne mnoha přírodními krásami a spoustou historických památek.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních až večerních hodinách do Německa.

2. den

Cesta Německem a Francií do oblasti LYONU (historické město ve středovýchodní Francii, leží na soutoku řek Rhony a Saony, které je dělí na dvě části, spojené 22 mosty. Historie sahá až do římského období. Historické centrum je součástí světového dědictví UNESCO. Prohlídka staré části města s katedrálou sv. Jana a obchodní části s několika náměstími a městskou radnicí), odjezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani pokračování cesty Francií do Lurd, ubytování, v podvečer prohlídka světoznámého poutního místa LURDY (místo, kde se zjevila Panna Marie mladé, čtrnáctileté dívce Bernadett Soubirousové, tato událost se odehrála v únoru roku 1858). Nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do Španělska, SAN SEBASTIAN (festivalové město položené v nádherné mořské zátoce s pláží La Concha, možnost ochutnání proslulých místních tapas), COSTA VASCA (pobřeží s malebnými přístavy a vysokými útesy), BILBAO (zastávka u budovy skvostu moderní architektury - Guggenheimova muzea), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně odjezd do SANTILLANA DE MAR (starobylé španělské městečko, ve kterém se zastavil čas, s nádhernou architekturou), je jednou ze zastávek na Svatojakubské cestě (Camino del Norte), cesta pokračuje NÁRODNÍM PARKEM PICOS DE EUROPA do COVADONGY (poutní místo s bazilikou, kde začala španělská reconquista. Cesta na ubytování. Nocleh.

6. den

Po snídaní poutní cesta do Santiaga - LEÓN (nádherná katedrála a románská bazilika sv. Isidora s královským pohřebištěm), SANTIAGO DE COMPOSTELA (nejslavnější poutní místo středověké Evropy a cíl Svatojakubské poutní cesty, historické jádro města bylo v roce 1985 zapsáno na listině světového kulturního dědictví UNESCO, náměstí Obradoiro, návštěva katedrály sv. Jakuba). Cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, cesta do Portugalska, BRAGA (poutní kostel Bom Jesús s krásnou sochařskou výzdobou a výhledem do okolí), GUIMARAES (starobylé portugalské město, na konci roku 2001 výbor UNESCO na svém zasedaní uznal historické jádro severoportugalského města světovým kulturním dědictvím). PORTO (přístavní město nad řekou Douro se sklepy s proslulým portským, katedrálou, mnoha kostely, kláštery, domy a nádražím, kde jsou nádherné azulejos. Mimořádně cenné historické jádro města ohraničené hradbami z 12. a 14. stol. bylo v roce 1996 zapsáno na seznam UNESCO). Cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Ráno po snídani COIMBRA (historické město, kde sídlí nejstarší univerzita portugalsky mluvícího světa, založená r. 1290, ta byla dne 22. 06. 2013 zapsána mezi památky světového dědictví UNESCO), BATALHA (dominikánský klášter, óda na manuelské umění, figuruje od r. 1983 na seznamu kulturního dědictví UNESCO), FÁTIMA (nejslavnější poutní místo Portugalska). Ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, cesta do CABO DA ROCA (nejzápadnější bod Evropy a celé Eurasie), LISABON (hlavní město Portugalska, které se rozkládá na sedmi pahorcích. Ve čtvrti Belém jsou zapsány do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO dvě památky – Klášter řádu sv. Jeronýma a Belémská věž, pokračování v prohlídce města - Památník objevitelů, živé centrum města s několika náměstími a vyhlídkami na město a přístav), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

10. den

Ráno po snídani cesta do EVORY (díky velkému množství památek, byla stará část města zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO, téměř dochované městské opevnění, zbytky chrámu postaveného na počest císaře Augusta, kláštery, katedrála a impozantní paláce, druhá nejstarší univerzita v zemi), cesta vnitrozemím Španělska. Ubytování. Večeře a nocleh.

11. den

Snídaně, přejezd do centra jednoho z nejkrásnějších měst na světě TOLEDO (unikátní katedrála, kostel sv. Tomáše, Bílá synagoga, františkánský klášter sv. Jana, křivolaké středověké uličky. Historické centrum Toleda bylo do listiny světového kulturního dědictví UNESCO zapsáno v roce 1986. Památky s vlivem židovského, křesťanského a islámského náboženství), cesta do ZARAGOZY (historické město v Aragonii, které bylo v dějinách svědkem vlády několika rozdílných národů, z nichž všechny zde zanechaly své stopy, náměstí El Pilar s poutní bazilikou Panny Marie na sloupu, městská radnice, biskupský palác). Ubytování. Večeře a nocleh.

12. den

Snídaně, cesta do GIRONY (oblíbený turistický cíl v severovýchodní části Katalánska, staré město, katedrála z 11.stol. zapsána v UNESCO, arabské lázně z 12.stol., bulvár La Rambla, malebné budovy z 18.stol., mnoho zajímavých mostů, které se klenou přes řeku Onyar), LA JONQUERA zastávka v katalánské obci nedaleko francouzských hranic, možnost nákupů. Pokračování do Francie na ubytování. Nocleh.

13. den

Po snídani pěší prohlídka historické části města NARBONNE (monumentální gotická katedrála sv. Justa a Prosta, arcibiskupský palác) kolem poledne odjezd přes Francii a Německo.

14. den

Cesta Německem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování ve Francii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a 3x snídaně, ubytování ve Španělsku a Portugalsku v hotelech ( 2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 11x nocleh (3x tranzitní nocleh a 3x snídaně ve Francii, 5x nocleh ve Španělsku s polopenzí, 3x nocleh v Portugalsku s polopenzí), průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 140,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Taťána Valkounová

Táňa je oblíbenou všestrannou průvodkyní, s níž se setkáváte na našich zájezdech již několik dekád. Její doménou vždy bývaly delší zájezdy, které zvládá s bravurou a lehkostí. Ať už se jedná o Rusko, Pobaltí, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Francii, Itálii či Albánii. Často se s ní setkáte také na našich pohodových odpočinkových zájezdech do termálů nebo na adventních trzích.Táňa o sobě pro Vás:Jak to všechno začalo? V dobách dávných a minulých jsem byla tzv. "nevýjezdná". Neměla jsem nárok ani na doložku do Jugoslávie, natož na devizový příslib do západní ciziny. A já jsem se tak chtěla někam podívat. Nezbývalo nic jiného než "Sovjecký Svaz", jak kdysi napsala moje nadřízená do měsíčního Zpravodaje:). Tehdy fungoval Čedok a tak jsem si v roce 1980 vybrala na tu dobu dosti drahý zájezd do Zakavkazských republik. Naším průvodcem byl zkušený pan profesor, již na penzi. Dostal to "za odměnu". Bohužel to nějak nezvládal a tak jsem naší ruské průvodkyni, jako účastník zájezdu, byla k ruce, aby to klaplo ke spokojenosti všech. Zjistila jsem, že mám organizační i jazykové znalosti (nejen ruštinu). Podala jsem si do Čedoku přihlášku, prošla sítem zájemců, udělala zkoušky na Akademii obchodu a cestovního ruchu v Brně. Přes Čedok, Agrotour a několik let pobytu v zahraničí, jsem zakotvila od roku 2006 ve Vsacan Tour. Mnozí naši klienti jsou za ta léta mými kamarády, či přáteli. Prošla jsem zájezdy do Maďarska, Polska, Francie, Velké Británie,Řecka, ostrovy Korfu a Kréta, Pobaltím a Finskem, Ruskem, Tureckem, Albánií, Španělskem a Portugalskem. Tak na viděnou, milí klienti "Vsacantouru":).

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Madeira - ostrov věčného jara

05.04. - 12.04.2024
+ 3 termíny
19.04. - 26.04.2024 20.09. - 27.09.2024 27.09. - 04.10.2024
8 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Porto - za portským vínem a UNESCO památkami

13.04. - 17.04.2024
5 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Azory - Nespoutaná kráska uprostřed Atlantiku

21.05. - 28.05.2024
+ 1 termín
22.10. - 29.10.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených