Nejkrásnější místa východního Slovenska

18.08. - 20.08.2023 3 dní / 5 450 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVK-251/23
18.08. - 20.08.2023
5 450

unikátní muzeum Červený Kláštor

unikátní muzeum Červený Kláštor

úchvatná městská památková rezervace

úchvatná městská památková rezervace

jedinečná rozsáhlá hradní zřícenina

jedinečná rozsáhlá hradní zřícenina

malebný hrad v Polsku

malebný hrad v Polsku

Popis zájezdu

3denní poznávací zájezd do malebné oblasti Spiše a Spišské Magury, spojený s návštěvou zdejších historických míst, architektonických skvostů a církevních památek, z nichž mnohé byly zapsány do světového dědictví UNESCO. V Nestville parku, kde zdejší firma navazuje na staré lihovarnické tradice Severní Spiše, budete mít také možnost ochutnat whisky, která patří k nejlepším v Evropě, ale také několik druhů pravé belgické čokolády a nepasterizované pivo Nestville.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno do obce SPIŠSKÁ SOBOTA (v minulosti významné trhové město, dnes městská památková rezervace se zachovalým historickým náměstím s radnicí a kostelem které obklopují gotické a renesanční měšťanské domy). KEŽMAROK (bývalé královské spišské město na důležité obchodní cestě, spojující Orient se severní Evropou, dnes městská památková rezervace s bohatou historií. Dřevěný kostel Nejsvětější trojice zapsaný do UNESCO, radnice z 18. stol., původně gotický městský hrad, bazilika Povýšení svatého kříže). NESTVILLE PARK (nově zbudovaný zážitkový park, tradiční lidová řemesla, Nestville Distillery - palírna Nestville whisky s ochutnávkou, Taberna s minipivovarem, čokoládovna). Přejezd na ubytování. Nocleh.

+1

2.den

Po snídani STARÁ LUBOVNA (mohutný lubovňanský hrad ze 13. stol. dominanta města, kruhová věž s mohutnými pilíři, gotický palác. Součástí prohlídky je přilehlý skanzen Spiše a Šariše), cesta na ČERVENÝ KLÁŠTOR (návštěva bývalého kartuziánského kláštera s historií od r. 1319. Nejznámější postavou kláštera je pověstný „létající“ mnich Cyprián, lékař a vědec, který údajně sestrojil létající stroj v podobě ptáka, se kterým se snesl z vrcholu Tři koruny), ZÁMEK DUNAJEC (NIEDZICA, jeden z nejmalebnějších hradů v Polsku, centrum polsko-uherských vztahů ve 14. stol., nádvoří obklopené obytnými křídly s arkádami, věžemi a opevněnými zdmi. Z nádvoří nádherné výhledy na Pieniny a Dunajec). DEBNO (UNESCO - dřevěný kostel sv. Archanděla Gabriela z 15.stol. s bohatou vnitřní výzdobou). Návrat na ubytování. Nocleh.

+1

3.den

Snídaně, SPIŠSKÝ HRAD (UNESCO - v minulosti centrum královské moci na Spiši. Nejrozsáhlejší hradní zřícenina ve střední Evropě a jeden z největších hradních komplexů v Evropě, Mekka všech milovníků hradní architektury tvoří s městečky Spišské Podhradie a Spišská Kapitula souvislou historickou sídelní jednotku. Prohlídka). SPIŠSKÁ KAPITULA (UNESCO - tzv. „slovenský Vatikán“, církevní městečko obehnané hradbami se dvěma věžovitými bránami s dominantou pozdně románské katedrály sv. Martina a renesančními a barokními kanovnickými domy, památková rezervace). LEVOČA (UNESCO - zachovalý charakter středověkého města, jedno z nejkrásnějších na Slovensku, gotický kostel svatého Jakuba, renesanční radnice, měšťanské domy, mohutný hradební systém). Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních večerních až nočních hodinách.

+1

Ubytování a strava

Ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování se snídaní, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 60,- Euro, 20,- PLN

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Má ráda propojování lidí mezi sebou, objevování nových horizontů a možností.

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd

Krásy Oravy a Roháčů - Jánošikovy Diery

30.06. - 02.07.2023
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
Product image
Turistický zájezd