Nejkrásnější místa východního Slovenska

16.08. - 18.08.2024 3 dní / 5 490 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVK-251/24
16.08. - 18.08.2024
5 890 5 490

unikátní muzeum Červený Kláštor

unikátní muzeum Červený Kláštor

úchvatná městská památková rezervace

úchvatná městská památková rezervace

jedinečná rozsáhlá hradní zřícenina

jedinečná rozsáhlá hradní zřícenina

malebný hrad v Polsku

malebný hrad v Polsku

Popis zájezdu

3denní poznávací zájezd do malebné oblasti Spiše a Spišské Magury, spojený s návštěvou zdejších historických míst, architektonických skvostů a církevních památek, z nichž mnohé byly zapsány do světového dědictví UNESCO. Na skok se stavíme také v Polsku na atraktivním hradu Niedzica a projedeme se na tradičních vorech v národním parku Pieniny.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno do obce SPIŠSKÁ SOBOTA (v minulosti významné trhové město, dnes městská památková rezervace se zachovalým historickým náměstím s radnicí a kostelem, který obklopují gotické a renesanční měšťanské domy). KEŽMAROK (bývalé královské spišské město na důležité obchodní cestě, spojující Orient se severní Evropou, dnes městská památková rezervace s bohatou historií. dřevěný kostel Nejsvětější trojice zapsaný do UNESCO, Evangelické lyceum s unikátní knihovnou, radnice z 18. stol., původně gotický městský hrad, bazilika Povýšení svatého kříže). STARÁ LUBOVŇA (středověký hrad ze 13. stol. dominanta města, kruhová věž s mohutnými pilíři, kopie polských korunovačních klenotů. Součástí prohlídky je přilehlý skanzen Spiše a Šariše). Přejezd na ubytování. Nocleh.

2.den

Po snídani přejezd do Polska do obce DEBNO (UNESCO - dřevěný kostel sv. Archanděla Michaela z 15. stol. s bohatou vnitřní výzdobou), cesta na HRAD DUNAJEC- NIEDZICA (jeden z nejmalebnějších hradů v Polsku, centrum polsko-uherských vztahů ve 14. stol., nádvoří obklopené obytnými křídly s arkádami, věžemi a opevněnými zdmi. Z nádvoří nádherné výhledy na Pieniny). Přejezd do obce ČERVENÝ KLÁŠTOR (návštěva bývalého kartuziánského kláštera s historií od r. 1319. Nejznámější postavou je pověstný „létající“ mnich Cyprián, lékař a vědec, který údajně sestrojil létající stroj, se kterým se snesl z vrcholu Tři koruny). PLAVBA NA TRADIČNÍCH VORECH – pltích atraktivním kaňonem řeky Dunajec do Lesnice. Návrat na ubytování. Nocleh.

+1

3.den

Snídaně, SPIŠSKÝ HRAD (UNESCO - v minulosti centrum královské moci na Spiši. Nejrozsáhlejší hradní zřícenina ve střední Evropě, Mekka všech milovníků hradní architektury tvoří s městečky Spišské Podhradie a Spišská Kapitula souvislou historickou sídelní jednotku. Prohlídka). SPIŠSKÁ KAPITULA (UNESCO - tzv. „slovenský Vatikán“, církevní městečko obehnané hradbami se dvěma věžovitými bránami s dominantou pozdně románské katedrály sv. Martina a renesančními a barokními kanovnickými domy, památková rezervace). LEVOČA (UNESCO - zachovalý charakter středověkého města, jedno z nejkrásnějších na Slovensku, gotický kostel svatého Jakuba, renesanční radnice, měšťanské domy, mohutný hradební systém). Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních večerních až nočních hodinách.

+1

Ubytování a strava

Ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování se snídaní, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 80,- Euro, 50,- PLN

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd
Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute
Product image
Termály

Termály Bešeňová

12.10. - 12.10.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených