Kouzelná Itálie s „Modrým ostrovem“ Capri, Pompeje a věčné město – Řím

25.09. - 01.10.2023 7 dní / 12 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-112/23
25.09. - 01.10.2023
12 990

Popis zájezdu

7denní autobusový zájezd do Itálie s návštěvou světoznámých starořímských památek věčného města Říma, výjezd ke kráteru sopky Vesuv, Pompeje - antické město zasypané popelem a pemzou při erupci Vesuvu v r. 79 a po staletích znovuobjevené. Celodenní výlet na překrásný ostrov Capri a Anacapri.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních až večerních hodinách do Rakouska.

2. den

Dopoledne příjezd do ORVIETA (výjezd pozemní lanovkou do města, prohlídka impozantního etruského města, vypínajícího se na 300 m skalním tufovém výběžku s nádhernou románsko-gotickou katedrálou, Palazzo del Popolo, hranolová věž Torre del Moro, etruská studna sv. Patrika s dvojitým točitým schodištěm), odpoledne odjezd do Říma. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do centra ŘÍMA, prohlídka VATIKÁNU (UNESCO, vatikánská muzea a nejvzácnější umělecké památky světa. Sixtinská kaple s „Posledním soudem” od Michelangela), odpoledne prohlídka ŘÍMA (UNESCO, Andělský hrad původně mauzoleum císaře Hadriána. Andělský most přes řeku Tiberu, náměstí Piazza Navona s fontánou 4 řek, nejstarší zachovalá antická památka v Římě - chrám všech bohů Pantheon, Španělské schody s fontánou della Baraccia, Fontana di Trevi, kterou proslavil Felliniho film „Sladký život”), návrat na ubytováni. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani pokračování prohlídky ŘÍMA (impozantní Svatopetrské náměstí s bazilikou, katakomby s hrobkami papežů. Možnost výstupu nebo výjezdu výtahem na kopuli s nádherným výhledem na celý Řím. Hlavní třídou přes most Viktora Emanuala na Campo dei Fiori - největší květinové a zeleninové tržiště. Benátský palác - bývalé sídlo kardinálů, Benátské náměstí s památníkem krále Viktora Emanuela II., Kapitol a kapitolská muzea, Forum Romanum, Koloseum, kostel sv. Petra v řetězech se sochou Mojžíše od Michelangela). Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, ráno odjezd do oblasti Kampánie VESUV (jedna z nejznámějších sopek světa, která se proslavila výbuchem roku 79, kdy došlo ke zničení řady římských měst). Výjezd místním busem a procházka kolem vrcholu s krásnými výhledy, POMPEJE (UNESCO, starořímské město zničené výbuchem, Venušin chrám, Fórum, kasárna gladiátorů). Přejezd na hotel. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani celodenní výlet na kouzelný ostrov v Neapolském zálivu OSTROV CAPRI (připlutí do přístavu Marina Grande, možnost okružní jízdy lodí kolem ostrova. Zubačkou do Capri - hlavního města ostrova, kostel sv. Štěpána, prohlídka Augustových zahrad, útesy Faraglioni - symbol ostrova. Výjezd do Anacapri, kostel sv. Michala, možnost výjezdu lanovkou na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro 589 m n. m.), k večeru odplutí z Capri a cesta Itálií do Rakouska.

7. den

Cesta Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst ve večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Itálii je 4x v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 4xpolopenze.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, průvodce, 4x nocleh v Itálii, 4x polopenze, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lodní výlet na ostrov Capri, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE “.

Doporučené kapesné

130, - EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Jana Makyčová

Jsem oficiální průvodkyně v cestovním ruchu od roku 1991. Mojí srdeční záležitostí je Itálie. Poprvé jsem tam byla v roce 1982, tenkrát ještě s ruksakem na zádech. Od té doby se mi stala osudovou. Obdivuji její historii, kulturu, přírodní památky, jejich kuchyni a samozřejmě lidi, s kterými si ráda povídám. Není snad destinace, kde bych v Itálii nebyla. Kromě toho mám ráda, Provence, Maďarsko, Rakousko, Španělsko a Turecko. Nemám jazykovou bariéru, protože mám státnice z angličtiny, ruštiny, němčiny a italštiny, takže pro mě není problém se všude domluvit.Má nejoblíbenější místa: Řím, Barcelona, Istanbul. Měla jsem také možnost průvodcovat New York a Washington. Mám ráda společnost lidí a těší mě, když jim můžu předávat zkušenosti z míst, která navštěvujeme.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Parma – Cinque Terre – La Spezia – Carrara

20.06. - 25.06.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

08.07. - 13.07.2023
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

11.07. - 17.07.2023
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Perly Toskánska

04.09. - 09.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených