Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

16.07. - 21.07.2024 6 dní / 13 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-411/24
16.07. - 21.07.2024
13 990
ITA-412/24
10.09. - 15.09.2024
13 990

Popis zájezdu

6dennípohodový pobytově-poznávací zájezd do oblasti severní Itálie k nejhlubšímu anejčistšímu jezeru Lago di Garda, obklopeného vysokými horami a subtropickouvegetací. Neprávem opomíjená část Itálie, která vás určitě nadchne, a to nejenpřírodou, ale i historickými památkami.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v pozdních odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

2. den

Dopoledne město TRENTO (historické město v údolí řeky Adiže a na svazích Alp - sídlo arcibiskupství s náměstím Piazza del Duomo s fontánou Neptuna a románsko-lombardským dómem, místem jednání Tridentského koncilu, románský palác Palazzo Pretorio ze 12. stol. a zvonice Torre Civica ze 14. stol., biskupský hrad Castelo del Buonconsiglio, město s nejzdravějším životním prostředím v Itálii), RIVA DEL GARDA (středověké městečko u jezera s nádhernými uličkami a náměstími, středověká kamenná věž Torre Apponale, radnice, vodní hrad La Rocca s městským muzeem), cesta na ubytování v okolí jezera Lago di Garda. Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne cesta do druhého největšího města Lombardie BRESCIA (historické centrum kolem Piazza del Duomo s velkolepou rotundou z 11. stol., další komplex nádherných historických staveb kolem náměstí Piazza della Loggia, architektura z éry diktátora Mussoliniho, pozůstatky starořímského města s Kapitolem a římským divadlem). Odpoledne odjezd k PIRAMIDI DI CISLANO (kamenné zemní pyramidy dosahující výšky 30 m patří mezi nejznámější skalní fenomény na světě). Dále pokračujeme k jezeru LAGO D´ISEO (nádherné jezero s břehy lemovanými skalními stěnami, s mírným klimatem), dále lodí na rybářský ostrov MONTE D´ISOLA (největší jezerní ostrov v jižní části Evropy, procházka kolem jezera, možnost koupání a nákupu místních specialit). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Výjezd otáčivou lanovkou na horu MONTE BALDO (vrchol 2.218 m n. m. s panoramatickými a ojedinělými výhledy na jezero, symbol paraglidingu, krátká turistická procházka po hřebeni), MALCESINE (městečko u jezera s opevněným hradem rodu Scaligerů, ve kterém byl vězněn Goethe, kouzelné úzké uličky plné obchůdků a restaurací), LIMONE SUL GARDA jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických středisek Gardského jezera situované na jeho západním břehu. Městečko bylo vystavěno přímo u jezera, pod strmými skalnatými útesy. Je známé svým výborným olivovým olejem, a především pěstováním citrónů. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne návštěva SIRMIONE (romantické městečko na poloostrově, Scaligerský vodní hrad ze 14. století, charakteristický svými věžemi a cimbuřím, který je jeden z nejlépe dochovaných hradů v celé Itálii - prohlídka, spousta křivolakých uliček s obchůdky a kavárnami, projížďka lodí kolem poloostrova s výhledem na město, dům operní pěvkyně Marie Callas, termální prameny, nejlepší italská zmrzlina, možnost koupání v jezeře), odpoledne odjezd na ubytování, volno. Večeře a nocleh.

6. den

Ráno po snídani odjezd přes Itálii a Rakousko do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování vItálii v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Dopravazájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 4x nocleh v Itálii, 4x polopenze,průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh,zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, místní dopravu, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

70,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava,Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice,Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Jana Makyčová

Jsem oficiální průvodkyně v cestovním ruchu od roku 1991. Mojí srdeční záležitostí je Itálie. Poprvé jsem tam byla v roce 1982, tenkrát ještě s ruksakem na zádech. Od té doby se mi stala osudovou. Obdivuji její historii, kulturu, přírodní památky, jejich kuchyni a samozřejmě lidi, s kterými si ráda povídám. Není snad destinace, kde bych v Itálii nebyla. Kromě toho mám ráda, Provence, Maďarsko, Rakousko, Španělsko a Turecko. Nemám jazykovou bariéru, protože mám státnice z angličtiny, ruštiny, němčiny a italštiny, takže pro mě není problém se všude domluvit.Má nejoblíbenější místa: Řím, Barcelona, Istanbul. Měla jsem také možnost průvodcovat New York a Washington. Mám ráda společnost lidí a těší mě, když jim můžu předávat zkušenosti z míst, která navštěvujeme.

Foto

Pavel Večeřa

Pavel je charismatickým průvodcem, jehož velkou láskou jsou kromě oblíbeného Holandska a Itálie, či Slovinska, také země Balkánu jako Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie, Řecko. Na druhou stranu vidí velkou radost v objevování zemí jako Polsko a Švédsko. Do svých cest vnáší nejen zkušenost, ale také moudrost a duchovní rozměr. Pavel také miluje hory a pěší turistiku.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Za památkami a přírodou tajemné Sicílie

29.05. - 09.06.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Pobytový zájezd
Novinka
Last Minute
Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Modena - Cinque Terre - mramorové doly Carrara

18.06. - 23.06.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Kouzelná Itálie s „Modrým ostrovem“ Capri, Pompeje a věčné město – Řím

08.07. - 14.07.2024
+ 1 termín
23.09. - 29.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

09.07. - 15.07.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gargano a Apulie – za krásami podpatku Itálie

17.09. - 23.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024
4 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených