Nejkrásnější italské pobřeží Amalfi, ostrov Ischia a Řím

19.08. - 25.08.2024 7 dní / 13 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-011/24
19.08. - 25.08.2024
13 990

Velkolepá architektura Vatikánu

Velkolepá architektura Vatikánu

Impozantní vodopád zahrad v Casertě

Impozantní vodopád zahrad v Casertě

Klášter Montecassino - centrum středověkého umění

Klášter Montecassino - centrum středověkého umění

Neapolský záliv a smaragdový ostrov Ischia

Neapolský záliv a smaragdový ostrov Ischia

Popis zájezdu

7denní autobusový zájezd za po-znáním jižní Itálie, poloostrova s množstvím historických památek, nádhernou přírodou, blankytným mořem. Užijete si výlet lodí kolem Sorrentského poloostrova a na ostrov Ischia.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst odpoledne přes Rakousko do Itálie.

2. den

Zastávka v SIENĚ- překrásné historické město v Toskánsku, kde si můžete prohlédnout spoustu nádherných budov včetně Palazzo Publico, Katedrálu Duomo di Siena,náměstí Piazza del Campo - kde se každoročně koná slavný závod na neosedlaných koních la Paglia a další množství historicky cenných památek, které se zachovaly až do dnešních dnů. Siena je na Seznamu památek světového dědictví UNESCO. Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Brzy ráno po snídani odjezd do centra hlavního města ŘÍMA (prohlídka historické části města, Chrám sv. Petra, procházka kolem Andělského hradu, útočiště papežů, Piazza Navona se sousoším 4 řek od Berniniho, Pantheon - chrám všech bohů, nejstarší zachovalá architektonická památka v Římě, Fontána di Trevi, Benátské náměstí s pomníkem Victora Emanuela II., Capitol, Forum Romanum - politické, duchovní a obchodní centrum starověkého Říma, Coloseum - místo gladiátorských soubojů, ale i poprav křesťanů). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do kláštera MONTECASSINO (zde byl založen benediktínský řád a sv. Benedikt z Nursie je zde pochován. Dějiště jedné z nejtěžších a nejdelších bitev 2. světové války, kdy byl klášter zničen a poté znova obnoven). Odjezd do Kampánie do města CASERTA (kolosální Palazzo Reale, největší královský palác v Itálii, nazývaný italské Versailles. Prohlídka interiéru s nádherně zdobenými a bohatě dekorovanými komnatami). Dále na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd do jižní části Sorrentského poloostrova - POBŘEŽÍ AMALFI (UNESCO. Celodenní výlet lodí kolem pobřeží a městeček Ravello, Minori a Furone, Praiano). Prohlídka AMALFI (katedrála apoštola sv. Ondřeje s jeho pozůstatky opředenými tajemstvím). POSITANO (nápadným rysem je spleť úzkých uliček, dnes plné malých obchůdků se zbožím místních výrobců). Možnost koupání. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, celodenní fakultativní výlet lodí z Neapole na OSTROV ISCHIA a vyhlídková jízda autobusem po nejhezčích místech ostrova (osmý největší ostrov Itálie v Tyrhénském moři. Ischia je velmi vyhledávaná turisty pro svou krásu, pohodu a překrásnou vegetaci a je nazývána „zeleným ostrovem mládí“). Odpoledne možnost koupání. V podvečer odplutí do Neapole a cesta zpět Itálií do ČR.

7. den

Cesta Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst odpoledne.

Ubytování a strava

Ubytování v Itálii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh v Itálii, 4x polopenze, poplatky a parkovné, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lodní výlet kolem Amalfi, lodní výlet na ostrov Ischia, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

200,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Jana Makyčová

Jsem oficiální průvodkyně v cestovním ruchu od roku 1991. Mojí srdeční záležitostí je Itálie. Poprvé jsem tam byla v roce 1982, tenkrát ještě s ruksakem na zádech. Od té doby se mi stala osudovou. Obdivuji její historii, kulturu, přírodní památky, jejich kuchyni a samozřejmě lidi, s kterými si ráda povídám. Není snad destinace, kde bych v Itálii nebyla. Kromě toho mám ráda, Provence, Maďarsko, Rakousko, Španělsko a Turecko. Nemám jazykovou bariéru, protože mám státnice z angličtiny, ruštiny, němčiny a italštiny, takže pro mě není problém se všude domluvit.Má nejoblíbenější místa: Řím, Barcelona, Istanbul. Měla jsem také možnost průvodcovat New York a Washington. Mám ráda společnost lidí a těší mě, když jim můžu předávat zkušenosti z míst, která navštěvujeme.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Kouzelná Itálie s „Modrým ostrovem“ Capri, Pompeje a věčné město – Řím

08.07. - 14.07.2024
+ 1 termín
23.09. - 29.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

09.07. - 15.07.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

16.07. - 21.07.2024
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gargano a Apulie – za krásami podpatku Itálie

17.09. - 23.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024
4 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených