Julské Alpy - Plitvická jezera - jeskyně Postojna - Opatija - Pula - Ljubljana

26.09. - 01.10.2024 6 dní / 9 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CRO-012/24
26.09. - 01.10.2024
9 990

Drahokam skrytý v podzemí

Drahokam skrytý v podzemí

Kolébka přímořské turistiky

Kolébka přímořské turistiky

Ikonické jezero z doby ledové

Ikonické jezero z doby ledové

Ukázka byzantské architektury

Ukázka byzantské architektury

Popis zájezdu

6 denní zájezd do překrásných horských oblastí Julských Alp, na oblíbená místa jadranského pobřeží, i za přírodními zajímavostmi a historickými památkami vnitrozemí Chorvatska. Pohodový zájezd pro všechny věkové kategorie v době, kdy je všude klid (mimo hlavní letní sezónu), a kde panuje příjemné počasí.

Program

1. den

Odjezd v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst do Slovinska.

2. den

Ráno příjezd do oblasti JULSKÝCH ALP - BOHINJSKÉ JEZERO (ve Slovinsku největší přírodní jezero ledovcového původu, jehož hloubka dosahuje až 45 m, s krásnou přírodní scenérií - perla Triglavského národního parku), JEZERO BLED (horské jezero s hradem na skalním ostrohu, ostrov uprostřed jezera s poutním kostelem P. Marie, lázeňské městečko Bled na břehu jezera), odjezd do hlavního města Slovinska LJUBLJANA (polohou a hradem na kopci připomíná Salzburg, prohlídka historického centra města kolem Trojmostí, hrad s výhledem na Julské Alpy a Karavanky, radnice s orlojem a barokní fontánou), JESKYNĚ POSTOJNA (tento jeskynní systém utvořila v dávných dobách řeka Pivka, a která je svou krápníkovou výzdobou jednou z nejbohatších jeskyní na světě, prohlídka prostřednictvím vláčku s otevřenými vagony), odjezd k moři na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

3. den

Po snídani celodenní výlet na Istrijský poloostrov - OPATIJA (kolébka cestovního ruchu v Chorvatsku, honosící se názvem „Perla Jadranu“, po Dubrovníku nejnavštěvovanější přímořské letovisko na Jadranu, nádherný městský park s bohatou středomořskou květenou), PULA (starořímské obchodní město se zachovalým amfiteátrem a dalšími starořímskými památkami a opevněním), POREČ (UNESCO, starobylé město a známé přímořské letovisko s mimořádným bohatstvím kulturně historických památek, Eufraziova bazilika, zbytky Neptunova chrámu, městské hradby z 15.století s několika původními strážními věžemi, klášter), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

4. den

Po snídani odjezd na OSTROV KRK (největší ostrov Jadranu, s naprosto jedinečnou atmosférou, jehož čisté pláže a města s tisíciletou historií vám na léto nedají zapomenout), hlavní město ostrova KRK (město dodnes schované za hradbami starými 2000 let, náměstí Kamplin). PUNAT (město obklopené olivovníky, je zde známé jachtařské středisko, poblíž kterého se nachází ostrůvek KOŠLJUN s františkánským klášterem z 15. století s etnografickou a sakrální sbírkou, kostel sv. Bernarda), odpoledne lodní výlet katamaránem s možností koupání z Punatu do Košljunu, návštěva františkánského kláštera s panoramatem města Krk a pokračování plavby na Cres, kde se nachází hnízdiště supů bělohlavých a dále ostrov Plavnik s modrou jeskyní. V podvečer návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

5. den

Po snídani odjezd do NÁRODNÍHO PARKU PLITVICE (pojmenovaný po stejnojmenné řece, UNESCO, jízda vláčkem, lodí, pěší prohlídka světoznámé rezervace, místo natáčení filmů o Vinnetouovi), odpoledne odjezd z Plitvických jezer do ČR.

6. den

Cesta do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

Ubytování a strava

Noclehy v Chorvatsku na jednom místě v přímořském letovisku v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 3x nocleh v Chorvatsku, 3x polopenze, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

80,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Eva Chlebková

Eva Chlebková je zkušenou průvodkyní se zaměřením na země střední a jižní Evropy, které velmi dobře zná. Dozvíte se mnohé perličky a zajímavosti, projdete se s ní historií a zvyky dané země. Pro CK Vsacan Tour provází zájezdy do oblíbeného Chorvatska. Přiblíží Vám oceněná letoviska, historické památky a zázraky přírody i pobřeží plné malebných útesů a ostrůvků.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Unikáty severní Dalmácie - souostroví Kornati

24.06. - 30.06.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Pobytový zájezd

Ostrov RAB - zelený ráj v Jaderském moři

28.06. - 07.07.2024
+ 5 termínů
05.07. - 14.07.2024 12.07. - 21.07.2024 16.08. - 25.08.2024 23.08. - 01.09.2024 30.08. - 08.09.2024
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Přímořské perly Chorvatska

14.09. - 19.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených