Glacier Expressem pod nejvyšší vrcholy Evropy

16.07. - 21.07.2023 6 dní / 11 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CHE-211/23
16.07. - 21.07.2023
11 990

Ledovcovým Expresem pod horské velikány

Ledovcovým Expresem pod horské velikány

Furkapass-přes nejvyšší průsmyky v Evropě

Furkapass-přes nejvyšší průsmyky v Evropě

Cesta pod nejkrásnější horu Alp, Matterhorn

Cesta pod nejkrásnější horu Alp, Matterhorn

Kouzelné město Bern s jeho typickými kašnami

Kouzelné město Bern s jeho typickými kašnami

Popis zájezdu

6denní autobusový poznávací zájezd, kde se díkyvysokohorskému Expressu dostanete do švýcarských hor, světoznámých turistickýchcenter a historických měst. Lanovkou vystoupáte na Malý Matterhorn do výšky3.884 m n. m., v mondénním Montreux se projdete po promenádě kolem Ženevskéhojezera a ochutnáte proslulý švýcarský sýr v Gruyéres.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách přes Rakousko do Švýcarska.

2. den

Ráno příjezd do ST. MORITZ (proslulé horské středisko uprostřed hor v nadmořské výšce 1.840 m n. m., dějiště dvou zimních olympiád). Cesta slavným vlakem GLACIER EXPRESS (UNESCO, legendární železnice – Ledovcový Express s luxusními vyhlídkovými vozy. Cesta nejkrásnějšími úseky, údolím Albula, kde vlak překonává řadu mostů, stoupání a klesání). Odpoledne příjezd do ANDERMATU (turistické a lázeňské městečko, obklopené třítisícovými štíty hor), ubytování, možnost procházky kaňonem řeky Reuss. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd vysokohorskou silnicí přes FURKAPASS (jeden z nejvýše položených silničních průsmyků v Evropě, horské sedlo v nadmořské výšce 2.429 m n. m.) do oblasti Walliských Alp do Täsche, odtud zubačkou do ZERMATTU (nejznámější horské středisko Švýcarska pod nejkrásnější alpskou horou Matterhorn), Možnost výjezdu ozubnicovou dráhou na GORNERGRAT (konečná stanice leží ve výšce 3.089 m n. m., pohled na více než 20 čtyřtisícových vrcholků). Alternativní možnost vyjížďky visutou lanovkou na KLEINES MATTERHORN (3.884 m n. m.), podle počasí a sněhové pokrývky možnost krátké vycházky, při zpáteční cestě lanovkou zastávka na TROCKENER STEG (mezistanice lanovky s vyhlídkovou restaurací a výhledem na nejvyšší horu Švýcarska Dufourspitze v masivu Monte Rosa). Odjezd do na ubytování. Nocleh.

+1

4. den

Po snídani cesta k ŽENEVSKÉMU JEZERU (největší sladkovodní jezero v západní Evropě, obklopené vinicemi a panoramatem Alp), MONTREUX (lázeňské a kulturní centrum na břehu ženevského jezera s krásnou promenádou, hostící každoročně několik významných festivalů), cesta do GRUYÉRES (údajně „nejšvýcarštější” vesnice, která si zachovala středověký charakter, stejnojmenný hrad a také nejznámější švýcarský sýr). Pokračování do hlavního města BERN (UNESCO, historické centrem s nejdelší krytou promenádou na světě, proslulá hodinová věž Zytglogge, historická radnice, Münster - gotická katedrála), odpoledne odjezd na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně, v dopoledních hodinách odjezd do LUZERNU (kulturní centrum oblasti, město se známým Kapellbrücke – nejstarší krytý most na světě, staré město s historickou radnicí a měšťanskými domy), KOSTNICE (Konstanz – dějiště kostnického koncilu a upálení Jana Husa, Husův dům – dnes muzeum. Kostnická katedrála, historická radnice, zbytky opevnění), BODAMSKÉ JEZERO (druhé největší ve Švýcarsku), v podvečer odjezd ze Švýcarska, cesta přes Německo.

6. den

Předpokládaný návrat v ranních až dopoledních hodinách dle jednotlivých nástupních míst.

Ubytování a strava

Noclehy ve Švýcarsku v horských hotelech (2lůžkové pokoje spříslušenstvím) se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, 3xnocleh v hotelu, 3x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetněpřipojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné na lanovky, zubačky a jízdné vlakem, dále pak vše, co neníuvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 400,- CHF (včetně Glacier Expressu a dle zvolených lanovek)

Nástupní místa

Ostrava,Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín,Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Průvodci

Foto

Leona Hejdušková

Leona (Lea) Hejdušková započala svou kariéru ve školství, aby se později plně začala věnovat cestovnímu ruchu, který jejímu naturelu odpovídal více. Její doménou jsou zejména německy mluvící země - Německo, Rakousko, Švýcarsko. Také se s ní setkáte na našich cestách do Maďarska. Velmi se také těší do Gruzie, která se stala její srdeční záležitostí. Dává přednost studenějšímu klimatu, proto se s ní setkáte na horách a také třeba v nádherném Norsku. Lea neúnavně každý rok přináší nové itineráře cest, u nichž nás těší Váš vysoký zájem.

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd

Krásy švýcarských hor a historických měst

14.08. - 20.08.2023
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd