Přírodní krásy a lázeňská města Západopomořanska

06.08. - 11.08.2024 6 dní / 10 390 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
POL-551/24
06.08. - 11.08.2024
10 990 10 390

Popis zájezdu

6denní autobusový pobytově-poznávací zájezd do další oblasti baltského pobřeží, kterým navazujeme na úspěšné zájezdy z minulých let, které jsme do této části Polska uskutečnili. Tentokrát budeme putovat po proudu řeky Odry, přes polské hanzovní město Štětín až do jejího ústí, v zálivu Szczecin, města Svinoústí obklopeného nekonečnými písečnými plážemi a Wolinským národním parkem. Věříme, že vás návštěva v této vyhlášené lázeňské a rekreační oblasti nezklame.

Program

1. den

Odjezd z prvních nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

2. den

Příjezd do jednoho z největších měst Polska ŠTĚTÍNA (město, které bylo svého času sídelním městem celého Pomořanska, bývalé hanzovní město a obrovský námořní přístav na řece Odře. Prohlídka nejvýznamnějších památek – zámek pomořanských knížat z 15. stol. je nepřehlédnutelnou dominantou krásného města, vystaveného jako reprezentativní sídlo pro plánovanou svatbu knížete Boguslava X. s dcerou polského krále Kazimierze Jagellonského, katedrála sv. Jakuba, ulice Waly Chrobrego, moderní budova Štětínské filharmonie. Projížďka lodí po řece Odře a štětínském přístavu). Přejezd na ubytování do oblastí Svinoústí. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani prohlídka významného přímořského letoviska MIĘDZYZDROJE (lázeňské středisko s jednou z nejkrásnějších baltských pláží. Projdeme se po slavné promenádě hvězd s otisky dlaní různých polských celebrit a navštívíme i přístavní molo, prohlídka Parku miniatur Baltského moře). Poté návštěva WOLINSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU (první polský národní park, vyhlášen již v roce 1960, pokrývá velkou část největšího polského ostrova Wolin. Jeho symbolem je orel mořský, Gosań – nejvyšší útes v Polsku, nádherné Tyrkysové jezero, Hradiště v Lubin s krásnými výhledy na Štětínský záliv). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani přejezd do SVINOÚSTÍ (kouzelné přístavní a lázeňské městečko na třech ostrovech, které zná mnoho Čechů ještě z období socialismu. Prohlídka města s promenádou, lázeňským parkem, kostelem Krista Krále a slavnou Andělskou pevností. Projížďka lodí po řece Svina s vojenským přístavem, loděnicemi, majákem a rezervací vodního ptactva). Odpoledne se podíváme na skok do Německa do císařských přímořských lázní AHLBECK (oblíbené letovisko s plážemi pokrytými bělostným pískem s typickými plážovými koši z proutí, nejstarší molo na Baltu, krásné honosné secesní vily, tyto lázně navštívil i německý císař Wilhelm I., či rakousko-uherský císař František Josef I.). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd do městečka WOLIN (místo, kde v raném středověku bylo zřejmě největší slovanské hradiště na území současného Polska. Prohlídka skanzenu Slovanů a Vikingů i centra městečka s kostelem sv. Mikuláše a sochou slovanského boha). Odpoledne TRZĘSACZ (unikátní ruina gotického kostela, „který odnáší moře“. Návštěva vyhlídkové platformy s krásnými výhledy na Baltské pobřeží, možnost koupání a slunění na pláži). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani odjezd se zastávkou ve městě ŚWIEBODZIN (socha Krista Krále, která je nejvyšší sochou Ježíše Krista na světě). Příjezd domů v nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Polsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 4x nocleh s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE “.

Doporučené kapesné

300, - PLN, 20 EUR

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Adventní zájezd

Adventní Wroclaw

09.12. - 09.12.2023
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Adventní zájezd

Adventní Katowice

16.12. - 16.12.2023
+ 1 termín
17.12. - 17.12.2023
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Adventní zájezd

Adventní Krakow - Wieliczka

17.12. - 17.12.2023
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Termály

Termální lázně Chocholow

30.12. - 30.12.2023
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Krkonoše z polské i české strany

28.05. - 31.05.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Polskem za památkami UNESCO

01.07. - 05.07.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Turistický zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Prodloužený víkend ve Varšavě

27.09. - 29.09.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených