Štrasburk, Colmar – Alsaská vinná stezka

24.10. - 28.10.2024 5 dní / 10 450 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
FRA-611/24
24.10. - 28.10.2024
10 450

Popis zájezdu

5denní poznávací zájezd Alsaskou vinnou stezkou, která protíná na stovku starobylých městeček obklopených vinicemi s barevnými hrázděnými domy v podhůří pohoří Vogézy. Ochutnáme místní bílá a šumivá vína. Poznáme jedno z hlavních měst Evropy-Štrasburk a jeho památky UNESCO, sídla evropských institucí i významnou gotickou katedrálu Notre Dame, svého času nejvyšší budovu světa. Budeme se těšit ze záplavy chryzantém na tradičním festivalu.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních až večerních hodinách, noční přejezd přes Německo do Francie.

2. den

Po příjezdu prohlídka ŠTRASBURKU (křižovatka Evropy ležící na hranici s Německem, procházka historickým centrem UNESCO – katedrála Notre Dame, do 19. století nejvyšší budova světa a nejvyšší katedrála dokončená ve středověku /142 metrů/. Působil zde český skladatel František Xaver Richter, rodák z Holešova jako katedrální kapelník. Rohanský palác v barokním stylu, čtvrť Petite France plná hrázděných domů, kanálů, mlýnů, most Ponts Couverts. Plavba lodí s odbočkou k Evropskému Parlamentu, Evropskému soudu pro lidská práva a k Radě Evropy). Přejezd k hoře svaté Otýlie MONT SAINTE ODILE (poutní místo a klášter patronky Alsaska, krásné rozhledy na okolní hory a na celé Alsasko). Odjezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do města THANN (jižní brána Alsaské vinné stezky. Významný gotický kostel svatého Ubalda se 78 m vysokou věží, procházka vinicemi k hradu Engelbourg s obrovským kamenným prstencem - okem čarodějnice opředeným pověstmi - ve skutečnosti jde o kus hradní věže stržené na příkaz Ludvíka XIV. - důkaz vynikající kvality malty ze středověku, která udržela prstenec věže pohromadě). EGUISHEIM (rodiště papeže Lva IX. - nejkrásnější vesnice Francie. Ochutnávka a nákup vín. Vesnice sloužila jako předloha pro Disneyho pohádku Kráska a zvíře). COLMAR (rodiště autora sochy Svobody v New Yorku, Bartholdiho, prohlídka centra města, čtvrť Malé Benátky, plavba loďkou po úzké řece doslova na dosah domů, večer v kouzelně nasvíceném městě). Nocleh.

4. den

Po snídani odjezd „Po stopách českého krále Karla IV.“ KAYSERSBERG (Karel IV. zde trávil Velikonoce, později zde založil alianci měst Decápole, která vydržela až do roku 1679. Rodiště nositele Nobelovy ceny míru Alberta Schweitzera). RIQUEWIHR (ikonické vinařské městečko také titul nejkrásnější vesnice Francie, hradby ze 13. století, opevněná věž Dolder. Obchůdky s víny, sýry, typickými alsaskými sušenkami, unikátní vánoční dům, perníky). HRAD HAUT KOENIGSBOURG (tajemný středověký hrad obnovený z ruin, které tu zanechala 30 letá válka, patří k nejkrásnějším hradům celé Francie. Fascinoval filmové producenty, inspiroval designéry hradních interiérů pro sérii Pána Prstenů). Krátká zastávka ve vinařském městečku RIBEAUVILLE. Nocleh.

5. den

Po snídani odjezd do německého města LAHR (festival chryzantém. Fascinují formace květinových aranžmá a bujných dekorací domů). Odjezd do nástupních míst. Návrat v pozdních nočních hodinách až brzkých ranních následujícího dne.

Ubytování a strava

Ubytování v hotelu střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí ubytování jsou snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x nocleh v hotelu, 3x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné, dále vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

90 EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí; Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd