Normandie – Bretaň – Pevnost Boyard – Zámky na Loiře

08.07. - 16.07.2024 9 dní / 21 650 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
FRA-311/24
08.07. - 16.07.2024
22 350 21 650

Zázračný ostrov s impozantním klášterem

Zázračný ostrov s impozantním klášterem

Chambord-tento zámek je vskutku královský...

Chambord-tento zámek je vskutku královský...

Dechberoucí přírodní scenérie

Dechberoucí přírodní scenérie

Okouzlující a jedinečná místa

Okouzlující a jedinečná místa

Popis zájezdu

9denní zájezd do ikonických míst Francie – od míst vylodění spojenců ve 2. světové válce na Omaha Beach, přes slavnou horu s opatstvím Mont Saint Michel, která patří k nejnavštěvovanějším místům Francie, St. Malo zase mezi nejvýznamnější francouzské přístavy, přes hvězdu televizní soutěže pevnost Boyard s plavbou kolem pevnosti. Královské zámky na Loiře znáte z francouzských historických filmů a den v Paříži je třešničkou na dortu. Normandie a Bretaň jsou svým členitým pobřežím jednou z nejromantičtějších oblastí Francie. Klášter na ostrově Mont St. Michel patří k nejnavštěvovanějším místům Francie, St. Malo zase mezi nejvýznamnější francouzské přístavy. Všechny fanoušky slavné televizní soutěže Pevnost Boyard potěší, že stráví den u moře a poplují kolem této legendární pevnosti. Královské zámky na Loiře znáte z francouzských historických filmů a den v Paříži je třešničkou na dortu.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních až večerních hodinách, cesta Německem do Francie.

2. den

Cesta Francií do AMIENS (UNESCO, katedrála Notre Dame s délkou 145 m je největší středověkou církevní stavbou Francie, místo, kde se sv. Martin podělil o polovinu svého oděvu, síť kanálů a plovoucích zahrad Les Hortillonnages vybudovaná na starých močálech, čtvrť St. Leu s úzkými uličkami plnými květin podél vodních kanálů, dům a muzeum Julese Verna), přejezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani cesta do NORMANDIE, města ROUEN (historické náměstí s hrázděnými domy, místo upálení Johanky z Arku, katedrála Notre Dame, sídlo rouenského arcibiskupa, primase celé Normandie, známá také z děl Clauda Moneta, uličky starého města, orloj, kostel a klášter St. Maclou), ÉTRETAT (krásné přímořské letovisko s pláží a bílými skalními útesy nad mořem s přírodně vzniklými skalními oblouky), HONFLEUR (přímořské město s domy pokrytými břidlicí ležící u ústí Seiny do moře v Lamanšském průlivu), BAYEUX (katedrála Notre Dame, unikátní 70 m dlouhá tapiserie královny Matildy, která mapuje invazi Viléma Dobyvatele r. 1066 do Anglie). Přejezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Ráno po snídani cesta NORMANDIÍ do ARROMANCHES (invazní pobřeží Normandie, muzeum Dne D vybudováno v místě umělého přístavu a místa, kde se roku 1944 vylodila spojenecká vojska v Normandii), COLLEVILLE (hřbitov amerických vojáků), OMAHA BEACH (památník spojenců), přejezd na MONT ST. MICHEL (UNESCO, ikonické monumentální opatství na ostrůvku v Atlantiku patří k nejvýjimečnějším církevním stavbám světa, místo největšího odlivu v Evropě o výšce až 15 metrů), ST. MALO (proslulé kamenné korzárské město s přístavem, výhledy na Atlantik). Nocleh.

5. den

Po snídani cesta do BRETANĚ, přejezd přes první přílivovou elektrárnu světa RANCE, TRÉGUIER (malé historické město s katedrálou), přímořské městečko PLOUMANACH (krásné balvanovité útesy, stará celnická stezka, pláže, vesnice roku Francie 2015), přejezd Bretaní do CARNAC (obec proslavená „megalitickými řadami“, tisíce neolitických menhirů v řadách), cesta na ubytování. Nocleh.

6. den

Ráno po snídani odjezd do přístavního městečka v oblasti ROCHEFORT OCÉAN (strávíte den u moře a na moři), PEVNOST FORT BOYARD (plavba kolem napoleonské pevnosti z 19. století, přes 30 let dějiště populární TV soutěže známé po celém světě. Pevnost vznikla na obranu pobřeží, sloužila i jako vězení. Kvůli natáčení není přístupná veřejnosti, dá se pouze obeplout),dostanete se při plavbě do její blízkosti a celou ji obeplujete, volno u moře. Přejezd na ubytování, nocleh.

7. den

Ráno po snídani prohlídka FONTEVRAUD (klášter z 12. stol. v románském a gotickém slohu s nejznámější hrobkou Richarda Lví Srdce ) s hrobkami anglického rodu Plantagenetů, z nichž nejznámější je Richard Lví Srdce), VILLANDRY (zámek ve francouzském renesančním stylu z 16. stol. s úchvatnými terasovitými zahradami) a CHAMBORD (UNESCO, nejnavštěvovanější zámek na Loiře), přejezd na ubytování. Nocleh.

8. den

Po snídani přejezd na celodenní prohlídku PAŘÍŽE (Eiffelova věž, Invalidovna, plavba po Seině, náměstí Svornosti, Tuilerijské zahrady, palác Louvre), večer cesta domů.

9. den

Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních až podvečerních hodinách.dle nástupních míst.

Ubytování a strava

Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních až podvečerních hodinách.dle nástupních míst.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 6x nocleh ve Francii, 6x snídaně, 3x večeře, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

150,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Štrasburk, Colmar – Alsaská vinná stezka

24.10. - 28.10.2024
5 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených