Bernina Express a perly švýcarských a rakouských Alp

04.09. - 08.09.2024 5 dní / 12 290 Kč vyprodaný termín Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CHE-312/24
04.09. - 08.09.2024
12 290
vyprodaný
termín

Úchvatné město s mohutnou pevností

Úchvatné město s mohutnou pevností

Projedete neslavnější alpskou cestou

Projedete neslavnější alpskou cestou

Cesta slavným horským vlakem

Cesta slavným horským vlakem

Davos - centrum ekonomického fora

Davos - centrum ekonomického fora

Popis zájezdu

5denní putování autobusem a také vysokohorským vlakem Bernina Express přes nejkrásnější sedla a údolí Alp. Autokarem vyjedete po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse do úchvatných 2500 m n. m., v Itálii Slunečným údolím (Val di Sole) přejedete přes sedlo Passo Tonale do Tirana, kde nasednete do jednoho ze symbolů Švýcarska - Bernina Expressu a budete si užívat cestu s jedinečnými výhledy na okolní horské velikány, které trať cestou míjí.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst velmi brzy ráno do Rakouska SALZBURG (Dóm - salzburgský chrám s 1.200 let starou historií, Mozartův rodný dům, pevnost Hohensalzburg - největší a nejlépe zachovalý hradní komplex v Evropě, zámek a zahrady Mirabell). V podvečer odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani odjezd údolím Fuschertal po vysokohorské silnici GROSSGLOCKNER - HOCHALPENSTRASSE se spoustou krásných výhledů na okolní hory. EDELWEISSPITZE (2.577 m n. m., zastávka pod vyhlídkovým vrcholem s možností výstupu – cca ½ hod), pokračování horskou silnicí přes Heiligenblut, údolím Mölltal, Lienz a údolím řeky Drávy do Jižního Tyrolska. BRIXEN (nejen Karel Havlíček Borovský a Tyrolské elegie - báseň, kterou napsal při převozu do vyhnanství v Brixenu, ale také nádherně zachované historické centrum patřící neodmyslitelně k tomuto městečku, prohlídka). Večer odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd směr VAL DI SOLE (cesta Slunečným údolím v horské skupině Adamello a Brentské Dolomity), průsmyk PASSO TONALE 1.883 m n. m. (široký, panoramatický přírodní amfiteátr, obklopen třítisícovými vrcholy, významný lyžařský a turistický areál), příjezd do Tirana, cesta BERNINA EXPRESSEM (UNESCO, železniční trať překonávající na své spanilé jízdě převýšení až 2.000 m, nabízí velkolepé přírodní divadlo, které se odehrává za okny vlaku). Express překročí nejvyšší bod v průsmyku BERNINA 2.253 m n. m., a pak klesá do ST. MORITZ (krátká zastávka v tomto proslulém centru zimních sportů, místa konání dvou zimních olympiád a několika ročníků mistrovství světa v alpském lyžování). Pokračování cesty busem přes JULIERPASS (vysokohorský průsmyk v nadmořské výšce 2.284 m n. m.), dále nádherným hlubokým údolím do Churu. Večer příjezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Ráno po snídani CHUR (jedno z nejstarších sídel ve Švýcarsku se zachovalým historickým centrem, románsko-gotická katedrála), přejezd do města DAVOS (jedna ze švýcarských kolébek zimních sportů, místo konání Světového ekonomického fóra). Za příznivého počasí JAKOBSHORN (2.590 m n. m., možnost výjezdu lanovkou na vrchol s možností turistické vycházky na Jatzhorn 2.682 m n. m. cca 40 min). Odpoledne přejezd přes FLÜELA PASS (sedlo ležící v nadmořské výšce 2.383 m n. m. mezi vrcholy Schwarzhorn a Weisshorn) do UNTERENGADIN (malebné údolí řeky Inn). Odjezd zpět do ČR.

5. den

Cesta Rakouskem zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do ČR v časných ranních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Rakousku v horském hotelu, v Itálii a Švýcarskuv hotelech s příslušenstvím, součástí ubytování je polopenze.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3xubytování, 2x polopenze, 1x snídaně, kompletní cestovní pojištění včetněpřipojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné na lanovky, zubačky a jízdné vlakem, dále pak vše,co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 230,- CHF a 50,- EUR (cca 7,- EUR platí každý účastník za mýtné za přejezd přes Grossglockner Hochalpenstrasse)

Nástupní místa

Ostrava,Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín,Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Miloslava Kubíčková

Bez cestování si svůj život nedovedu představit. I když jsem navštívila mnohé kontinenty, tak miluji Evropu… Mezi země, kam se ráda vracím i sama, a které bych chtěla procestovat s Vámi, patří tři: Švýcarsko, Skandinávie a Itálie. Je těžké vybrat jen jednu… Ráda se dělím o zážitky z cest nejen se svými studenty, s přáteli, ale i s neznámými lidmi na besedách o cestování. A vždy mne potěší, když se dozvím, že se někdo vydal v mým stopách. Moje heslo:„Lepší je vidět něco jednou, než o tom tisíckrát slyšet.“

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Glacier Expressem pod nejvyšší vrcholy Evropy

21.07. - 26.07.2024
6 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Krásy švýcarských hor a historických měst

19.08. - 25.08.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených