Krásy švýcarských hor a historických měst

19.08. - 25.08.2024 7 dní / 15 450 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CHE-511/24
19.08. - 25.08.2024
15 450

Největší evropský vodopád na řece Rýn

Největší evropský vodopád na řece Rýn

Stoos - cesta nejstrmější železnicí světa.

Stoos - cesta nejstrmější železnicí světa.

Sfinx - jedna z nejvýše položených observatoří

Sfinx - jedna z nejvýše položených observatoří

Gigantické skalní stěny Lauterbrunnen

Gigantické skalní stěny Lauterbrunnen

Popis zájezdu

7denní zájezd do jedné z nejatraktivnějších oblastí Švýcarska, do majestátního světa hor, vodopádů, nádherných údolí a také míst a měst, kde se rodila švýcarská konfederace.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst ve večerních hodinách přes Německo.

2.den

Cesta Německem, ráno příjezd k RÝNSKÉMU VODOPÁDU (největší vodopády v Evropě), odpoledne STEIN AM RHEIN (středověké městečko s hrázděnými domy a fasádami pokrytými freskami). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3.den

Ráno po snídani odjezd do LAUTERBRUNNEN (ledovcové údolí ležící mezi gigantickými skalními stěnami se 72 vodopády), výjezd na SCHILTHORN/PIZ GLORIA - (2.970 m n. m., s vyhlídkovou terasou a otáčivou restaurací na vrcholu, jeden z nejpůsobivějších kruhových výhledů v Alpách. Místo natáčení filmu „Ve službách jejího Veličenstva“). BIRG - vzdušná vyhlídka Skyline Thrill. TRÜMMELBACHFÄLLE (100 m vysoká kaskáda mohutných vodopádů v jeskyních s 10 vyhlídkami). Pěšky do Lauterbrunnen, kolem STAUBBACHFALL (jeden z nejvyšších vodopádů Evropy, 297 m vysoký. Trasa - cca 3 km/1,5 hod/). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh..

4.den

Po snídaní cestou do městečka Altdorf, socha Wilhelma Tella, prohlídka. SCHWYZ (město, které dalo Švýcarsku jméno a vlajku. Zachovalé budovy ze 17. a 18. století). Výjezd nejstrmější lanovkou na světě do STOOS a dalšími dvěma úseky lanovky na FRONALPSTOCK (1.922 m n. m., úžasná vyhlídka na Vierwaldstättersee a památnou louku Rüttli). Pro zdatnější lanovkou na vrchol KLINGENSTOCK (1.935 m n. m., hřebenová túra s vyhlídkami na jezero s návratem na Fronalpstock). Trasa - cca 5 km/3 hod/). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5.den

Po snídani odjezd na PILATUS (výjezd nejstrmější ozubnicovou dráhou světa na Pilatus Kulm. Pěší túra Tomlishorn - 2.132 m n. m., trasa - cca 2 km/1 hod/. Při dobré viditelnosti dohlédnete na 73 alpských vrcholů. Dračí stezka – pěšina vedoucí kolem hory s panoramatickými výhledy do údolí). Odpoledne LUZERN (město považované za první turistickou destinaci v zemi. Kapellbrücke - nejstarší dřevěný most ve Švýcarsku, Kapellplatz, Rathaus, Weinmarkt, Spreuerbrücke, kostel Hofkirche/St. Leodegar). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

6.den

Ráno po snídani příjezd do Lauterbrunnenu do horského sedla KLEINE SCHEIDEGG (horská stanice přímo pod masívem Eigeru). Výjezd na nejvýše položenou železniční stanici v Evropě JUNGFRAUJOCH (UNESCO. 3.454 m n. m., observatoř Sphinx s vyhlídkovou terasou Jungfraupanorama, Aletschgletscher největší ledovec v Alpách). Sjezd zubačkou do střediska GRINDELWALD (známé horské středisko s výhledem na okolní hory, kostelík se hřbitovem horských vůdců), večer odjezd zpět do ČR.

7.den

Cesta do České republiky, předpokládaný příjezd do nástupních míst v dopoledních hodinách.

Ubytování a strava

Noclehy ve Švýcarsku 4x v horském hotelu (2lůžkové s příslušenstvím) a polopenzí

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 4x nocleh, 4x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné na lanovky a zubačky, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

Dle absolvovaných cest lanovkami a zubačkami cca 400,- CHF.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Leona Hejdušková

Leona (Lea) Hejdušková započala svou kariéru ve školství, aby se později plně začala věnovat cestovnímu ruchu, který jejímu naturelu odpovídal více. Její doménou jsou zejména německy mluvící země - Německo, Rakousko, Švýcarsko. Také se s ní setkáte na našich cestách do Maďarska. Velmi se také těší do Gruzie, která se stala její srdeční záležitostí. Dává přednost studenějšímu klimatu, proto se s ní setkáte na horách a také třeba v nádherném Norsku. Lea neúnavně každý rok přináší nové itineráře cest, u nichž nás těší Váš vysoký zájem.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Glacier Expressem pod nejvyšší vrcholy Evropy

21.07. - 26.07.2024
6 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Last Minute