Velký okruh Rumunskem nejen za památkami UNESCO

20.07. - 28.07.2024 9 dní / 16 590 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ROM-011/24
20.07. - 28.07.2024
16 590

Rumunsko je krásně barevné

Rumunsko je krásně barevné

Velmi různorodá architektura

Velmi různorodá architektura

Nakouknete pod pokličku pravoslaví

Nakouknete pod pokličku pravoslaví

Babelská sfinga

Babelská sfinga

Popis zájezdu

9denní poznávací zájezd za nejkrásnějšími přírodními oblastmi Rumunska a unikátními kulturními památkami. Rumunsko, v posledních letech neprávem opomíjené, vám nabídne taková místa, která se mohou směle rovnat s nejvzácnějšími památkami jiných evropských států, a právem bylo 7 z nich, zapsáno do památek světového dědictví UNESCO. Staré dřevěné malované kostely a opevněné kláštery, tajemné hrady a starobylá města, nádherné hory s nedotčenou přírodou. Věřte nám, že po tomto zájezdu nebudete litovat, že jste se vydali právě do Rumunska!!!

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska na ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně, odjezd do SAPINTY (prohlídka světově unikátního „veselého hřbitova“ s vyřezávanými kříži), BARSANA (UNESCO, dřevěný kostel v oblasti Maramures), IEUD (další z dřevěných kostelíků), dále přes Borsu do POHOŘÍ RODNEI (cesta nádherným pohořím s výhledy na nejvyšší vrchol Pietrosul /2.302 m n. m./ a přes horské sedlo PRISLOP /1.416 m n. m./) na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně, oblast nádherných malovaných kostelů a opevněných klášterů Bukoviny - klášter PUTNA (jedno z nejdůležitějších kulturních a náboženských center ve středověku, založen Štěpánem III. Velikým), MOLDOVITA (UNESCO, opevněný klášter s freskami z roku 1532), SUCEVITA (UNESCO, největší klášterní komplex se souborem fresek Posledního soudu a Žebříku ctnosti), VORONET (UNESCO, klášter z roku 1488 zvaný „Orientální Sixtinská kaple“, fascinující fresky s voronetskou modří), HUMOR (UNESCO, klášter obehnaný dřevěnou hradbou s freskami Posledního soudu, Kristova rodokmenu a Velebení Panny Marie), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, SOUTĚSKA BICAZ (kaňon s úžasnými scenériemi v nejužším místě jen 4 metry široký se skalami dosahujících výšky až 300 metrů, jedna z nejvelkolepějších přírodních partií Rumunska), LACU ROSU (nádherné jezero vzniklé sesuvem půdy), BRAŠOV (druhé největší město Rumunska ležící mezi karpatskými průsmyky, lanovkou na vrchol Timpa s výhledem na město), přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, BRAN (gotický hrad ze 14. století označovaný jako „Drakulův hrad“), PREJMER (UNESCO, vesnice s opevněným saským kostelem ze 13. století), HARMAN (opevněná vesnice se zachovalými spižírnami, opevněný kostel s freskami ze 13. století), BRAŠOV (pokračování prohlídky - staré město s Černým kostelem a středověkými hradbami, stará radnice z 16. století), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, výlet do hor v okolí Brašova - výjezd do sedla PREDEAL (1.033 m n. m.) s výhledy na okolní pohoří, v případě pěkného počasí výjezd lanovkou na BABELE /2.020 m n. m./ v pohoří Bucegi, SINAIA (horské středisko přezdívané „Perla Karpat“, klášter Sinaia, královský zámek Peles připomínající bavorské zámky), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, cesta do SIGHISOARY (UNESCO, město nazývané „brána Transylvánie“, rodiště Vlada Tepese „Drákuly“, stará čtvrť s Citadelou a změtí starobylých domků, klášterní kostel vyzdobený pestrými koberci, saský kostel na kopci s dřevěným Schodištěm učenců), BIERTAN (UNESCO, vesnice s opevněným saským kostelem z roku 1516 s vícedílným skládacím oltářem a nádherným zastřešeným schodištěm), SALINA TURDA (dva tisíce let starý solný důl, ručně hloubený s podzemním jezerem a možností plutí na lodičkách, svět dole vypadá jako ze sci-fi románu, jedna z nejpozoruhodnějších rumunských atrakcí), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně, HUNEDOARA (největší rumunská pevnost ze 14. stol. s krásnými gotickými klenbami a muzeem Jánose Hunyadyho), TEMEŠVÁR (multikulturní město s vlivnými menšinami, katedrální chrám tří hierarchů, katedrála sv. Jiří, náměstí Svobody, Brück House, náměstí Jednoty, Bastion), odjezd na ubytování do Maďarska. Nocleh.

9. den

Snídaně, cesta Maďarskem a Slovenskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst večer.

Ubytování a strava

Ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování - 2x snídaně, 6x polopenze.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 8x nocleh (7x v Rumunsku, 1x v Maďarsku), 6x polopenze v Rumunsku, 2x snídaně, poplatky a parkovné, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Rumunsko - Z Valašska do Valašska

28.08. - 05.09.2024
9 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených