Velký okruh Marokem za exotikou severu Afriky

07.10. - 22.10.2024 16 dní / 31 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
MAR-011/24
07.10. - 22.10.2024
31 990

Nekonečný písek Sahary

Nekonečný písek Sahary

Královské paláce a hrobky

Královské paláce a hrobky

Typické opevněné dvory

Typické opevněné dvory

Je libo šálek čaje?

Je libo šálek čaje?

Popis zájezdu

16denní autobusový zájezd pro milovníky cestování a poznávání dálek, při kterém poznáte Maroko – zemi odlišné kultury, náboženství, architektury i přírody, kde budete moci nasát atmosféru pravého, nefalšovaného Orientu. Navštívíte královská města Fés a Marrakesch, pouštní oblasti, berberské osady i podhůří pohoří Atlas. Při cestě Španělskem navštívíme Barcelonu, poznáte krásu španělské Andalusie se známými historickými městy Granadou a Alicante.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních až večerních hodinách, cesta přes Německo.

2. den

Cesta Německem a Francií na ubytování. Nocleh.

3. den

Časně ráno odjezd dál přes Francii do Španělska BARCELONA (UNESCO, celodenní prohlídka historické i novodobé části nejznámějšího španělského města - olympijský areál, procházka u nemocnice Hospitalet a kolem Gaudího Sagrada Familia, gotická Barcelona, Gaudího domy, třída Ramblas, tržnice), večer pokračování cesty dál na jih Španělska.

4. den

Dopoledne GRANADA (UNESCO, jedno z nejkrásnějších měst Španělska na úpatí nejvyššího španělského pohoří Sierra Nevada s nejvyšší horou pevninského Španělska, historické centrum, katedrála), odpoledne odjezd, cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, ráno přejezd do přístavu, plavba přes Gibraltarský průplav do Afriky. Připlutí do přístavu CEUTA (autonomní město a jedna ze španělských enkláv na pobřeží severní Afriky) vyřízení formalit, přejezd hranice do Maroka, cesta do hlavního města Maroka RABAT, setkání s leteckou skupinou (UNESCO. Prohlídka impozantního areálu se zbytky Hassanovy mešity a minaretu s mauzoleem vládnoucí dynastie). Ubytování a večeře. Dle časových možností večerní procházka městem. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, RABAT (jedno ze 4 marockých královských měst, průčelí královského paláce ve vládní čtvrti, kasba Chellah). Cesta do CASABLANCA (dnes kosmopolitní moderní město na pobřeží Atlantiku založené Francouzi. Nejvýznamnější mešita země - Mešita Hassana II., mohutná stavba ve své době s nejvyšším minaretem na světě /210 m/, koloniální stavby z dob Francouzů v centru a nová medina - Habbous, krátce atlantická pláž v Ain Diab), cesta dál na jih do MARRAKESCH (UNESCO - tzv. “brána jihu“, jedno ze čtyř sídelních měst s mohutnými městskými hradbami). Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, MARRAKESCH (celodenní prohlídka města - zahrady Menara, zříceniny paláce Badi, palác Bahia, náměstí Jamáa - stará medina, marocké trhy - súky, mešita Koutoubia, odpoledne zahrada Majorelli. Po večeři možnost návštěvy náměstí Jamáa el Fna). Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně, cesta podhůřím POHOŘÍ ATLAS kolem berberských osad a oáz, přes průsmyk TIZI-A-TISCHKA (2260 m n. m.), AIT-BENHADDOU (nejstarší marocká Kasba, místo zapsané do Seznamu světového dědictví UNESCO), OUARZAZATE (městečko na úpatí Atlasu, nazývané marocký Hollywood). Soutěska DADES zvaná „mozek Atlasu“, pokračování cestou „tisíce kaseb - domorodých hradů“ do TINERHIRU. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, kaňon TODRA (velkolepá soutěska sevřená kolmými stěnami), odjezd do ERFOUD (město na pokraji pouště oblíbené filmaři, točil se zde např. film „Mumie”, dílny na zpracování fosilií). Přesun terénními vozy přes písečné duny až k ERG CHEBBI (obrovská hora písku dosahující až 135 m výšky), do tradiční berberské vesnice na nocleh. Fakultativně možnost jízdy na dromedárech do pouště na západ Slunce. Večeře a nocleh v berberské vesnici v poušti.

10. den

Snídaně, cesta kaňonem řeky ZÍZ přes „tunel legionářů“, MIDELT (město jablek do trhového města Zeida na občerstvení). Dále přes výběžky Středního Atlasu sedlo Col du Zad (2.178 m n. m.). Zastávka v cedrovém lese - jeho typičtí obyvatelé jsou opice Makakové. Krátce zastavíme v IFRANE (marocké Chamonix). Cílem je FÉS (nejstarší královské město Maroka, navštívíme průčelí královského palác a židovské předměstí – mellah). Večeře a nocleh.

11. den

Snídaně, FÉS (UNESCO, keramická dílna, projížďka kolem hradeb do jižní pevnosti s výhledem na největší marockou medinu s mešitami a poté pěší prohlídka, tržiště, návštěva některé z meders - kolejí vysokých koránových škol, výroba koberců a zpracování kůže), VOLUBILIS (UNESCO, unikátní vykopávky antického města), MOULAY IDRISS (posvátné město a poutní místo muslimských věřících), v podvečer MEKNES (UNESCO, další ze čtyř královských měst, na přelomu 17. a 18. stol. velkolepé hlavní město celé říše s dvaceti branami, více než padesáti paláci a přibližně 45 km hradeb - královské sýpky, mauzoleum Mulaye Ismaila, brána Bab Mansour, tržnice. Poslední nákupy). Večeře a nocleh.

12. den

Snídaně, rozloučení s leteckou skupinou, cesta do Ceuty. Plavba lodí přes Gibraltarskou úžinu do Španělska. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách. Večeře a nocleh.

13. den

Snídaně, cesta jižním Španělském do oblasti Valencie, ubytování. Večeře a nocleh.

14. den

Ráno po snídani cesta Španělskem TARRAGONA (UNESCO, katedrála, kyklopské hradby, římský amfiteátr). Pokračování cesty do Francie na ubytování. Večeře a nocleh.

15. den

Snídaně, cesta Francií a Německem.

16. den

Cesta přes Německo. Příjezd do ČR v nočních až časných ranních hodinách dle nástupních míst.

Ubytování a strava

Ubytování v Maroku ve 3* a 4* hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí (večeře – snídaně). Ubytování ve Španělsku v hotelech 4x (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí, ve Francii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) 1x s polopenzí a 1x bez stravy.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, trajekt do Afriky a zpět, 12x nocleh (3x nocleh ve Španělsku s polopenzí, 7x nocleh v Maroku s polopenzí, 2x nocleh ve Francii - 1x polopenze, 1x bez stravy), průvodce, vybrané vstupy v Maroku, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, místní průvodce, „bakšišné“, připojištění storna do 30.000,- Kč za 200,- Kč, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

180 EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Marokem za exotikou severu Afriky

11.10. - 18.10.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených