Pohodová turistika v Julských Alpách

25.06. - 29.06.2024 5 dní / 11 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SLO-611/24
25.06. - 29.06.2024
11 990

Smaragdový zázrak přírody

Smaragdový zázrak přírody

Dechberoucí přírodní scenérie

Dechberoucí přírodní scenérie

Planica-kolébka skoků na lyžích

Planica-kolébka skoků na lyžích

Zlatorog-symbol Julských Alp

Zlatorog-symbol Julských Alp

Popis zájezdu

5denníautobusový zájezd s pohodovou turistikou do Slovinska do oblasti Julských Alp.Během putování kolem nejvyšší hory této oblasti - Triglav, projdeme přessoutěsky, sedla i horská střediska, na vrcholy, kolem jezer, k vodopádům, doměsteček i hradů a kostelů, to vše autobusem, lodí, lanovkami, a hlavně posvých.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst velmi časně ráno, cesta do Slovinska do vesnice Gozd Martuljek, která je častým výchozím bodem pro pěší výstupy a odkud bude následovat lehká túra krásnou soutěskou k vodopádu MARTULJEK (voda tu padá ve třech úrovních ze 100 m vysoké stěny, trasa - cca 3 km/1,5-2 hod/). Návrat zpět k řece Sáva a vesnici Gozd, odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2.den

Po snídani odjezd do obce Stara Fužina. Odtud se vydáme do SOUTĚSKY MOSTNICA, kterou naleznete v samém srdci Triglavského národního parku (pěší túra kaňonem řeky Mostnica mezi stěnami, které jsou v ně-kterých místech až 20 m vysoké. Kolem kamenného Ďáblova mostu a pak dlouhou roklí, kde protéká malebnými peřejemi bystřina Mostnica. V říčním dně můžete vidět tzv. mlýnské kameny a podivné skalní útvary). Dále pokračujeme údolím Voja až k vodopádu MOSTNICA, což je nádherný horský potok, který pramení ve skalách nad údolím Voje. Trasa - cca 11 km/4-5 hod/. Návrat k autobusu. Večeře a nocleh.

+1

3.den

Po snídaní odjezd z hotelu, přejezd autobusem k chatě Savica a procházka k 78 m vysokému vodopádu SAVICA, (894 m n. m.) /cca 1 hod/ (tento vodopád je jednou z hlavních atrakcí oblasti Bohinje). Přejezd autobusem k lanovce s výjezdem k horské chatě VOGEL (1.540 m n. m.), s krásnými výhledy na BOHINJSKÉ JEZERO, dále dle zájmu pěší túra na ORLOVU HLAVU /cca 1 hod./ nebo na vrchol ŠIJA, trasa - cca 7 km/3 hod./ Návrat lanovkou k jezeru, možnost koupání v jezeře. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

4.den

Po snídani odjezd k VODOPÁDU PERIČNIK (jeden z nejkrásnějších vodopádů Slovinska, turistická vycházka), MOJSTRANA (unikátní muzeum slovinského alpinismu a horolezectví, mapující historii těchto sportovních činností. Otevřeno bylo v roce 2010 a za tuto dobu jej navštívil bezpočet milovníků hor), pohádkové jezero s blankytně modrou vodou JASNA ( slavná socha Zlatoroga a úchvatné výhledy na Julské Alpy). Lyžařské středisko KRANJSKA GORA (procházka centrem města, které je považováno za vstupní bránu Triglavského národního parku, ležícího pod slavným sedlem Vršič, malebné ledovcové jezero), PLANICA (světoznámé lyžařské můstky), pramen řeky SÁVY v přírodní rezervace ZELENCI s vyhlídkovou věží. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

5.den

Po snídani odjezd do lázeňského městečka u jezera BLED (525 m n. m.). Z místa BLEJSKA DOBRAVA, procházka nejznámější slovinskou soutěskou VINTGAR, (trasa – cca 3 km/1,5 hod/ ta se řadí mezi největší lákadla Slovinska a objev této krásy byl učiněn v roce 1891 zcela náhodou. Na konci soutěsky je téměř 16 metrů vysoký vodopád Šum). Následuje procházka okolo jezera, BLEDSKÝ HRAD (hrad, který se nachází na skalním výčnělku ve výšce cca 130 m nad jezerem a je odsud výjimečný výhled na jezero, byl vystavěn v roce 1011), poté projížďka lodí po BLEDSKÉM JEZEŘE, které je ledovcového původu, se zastávkou na ostrově BLEJSKI OTOK, (se zajímavými stavbami, z nichž je nejvýznamnější poutní kostel Nanebevzetí panny Marie, a kde si v místním kostelíku můžete zazvonit na ZVON PŘÁNÍ). Odjezd do ČR a návrat ve velmi pozdních nočních hodinách.

+1

Ubytování a strava

Noclehy ve Slovinsku na jednom místě v horském hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh ve Slovinsku s polopenzí, poplatky a parkovné, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, lanovky, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

90,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Lucie Mikulová

Lucie je si nadšenou milovnicí přírody, turistiky a cestování, která se díky své vášni pro dálky a focení dala také na dráhu cestovního průvodce a nově tak rozšířila náš tým.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024
4 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Termály

Moravské Toplice a termální lázně Terme 3000

29.10. - 01.11.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených