Magické bílé noci v Pobaltí a Finsku

11.06. - 21.06.2024 11 dní / 24 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
FIN-111/24
11.06. - 21.06.2024
24 990

Různorodá architektura

Různorodá architektura

i tradiční domy

i tradiční domy

Nekonečná finská jezera

Nekonečná finská jezera

Zajímavá sochařská výzdoba

Zajímavá sochařská výzdoba

Popis zájezdu

11denní autobusový poznávací zájezd, který vás zavede přes Polsko a hanzovní města v Pobaltí až do země “tisíce jezer” Finska. Během cesty navštívíte 5 hlavních měst, nasajete jak pulsující atmosféru měst, tak Vaši duši pohladí příroda Pobaltí, nekonečné zákoutí finských jezer, či písečné pláže. Hrady, zámky, kostely, hrázděné domy, dřevěné kostely, přístavy velké i malé, to vše Vám slibují města na trase tohoto jedinečného zájezdu, který spojuje historii s kouzlem severské přírody.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v brzkých ranních hodinách do Polska. WARSZAWA (UNESCO, náměstí Starý rynek s měšťanskými domy, katedrála sv. Jana, hradby s barbakánem, královský zámek, Zámecké náměstí se Zikmundovým sloupem, kostel sv. Kříž, prezidentský palác). Odjezd na ubytování. Večeře. Nocleh.

2. den

Po snídani cesta do Litvy. KAUNAS (staré město s křižáckým hradem, náměstí s Bílou radnicí, katedrála sv. Petra, pěší zóna nového centra města), PALANGA (přímořské lázeňské město). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

3. den

Po snídani PALANGA (botanická zahrada, muzeum jantaru), KAROSTA (předměstí vybudované carskými vojáky, vojenské vězení), LIEPAJA (zajímavě přebudované doky s přístavem), RIGA (nábřeží, zámek, městský park, náměstí Svobody, hanzovní domy, Tři bratři, Radniční náměstí, Velká a Malá Gilda). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

4. den

Po snídani návštěva SIGULDY (krátká procházka v NP Gauja), CÉSIS (připomínka předválečného lotyšského městečka, zřícenina hradu - NP Gauja), zastávka v lázeňském letovisku PÄRNU (“letní hlavní město Estonska” s dlouhou písečnou pláží). Prohlídka TALINU (zachovalé hanzovní město - Radniční náměstí, starobylá lékárna, ortodoxní katedrála Alexandra Něvského). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

5. den

Snídaně a odplutí trajektem, cesta podél pobřeží do LAPPEENRANTY (areál bývalé pevnosti, hrad z písku - turistická atrakce), IMATRA (kostel architekta A. Aalta, vodní peřeje Imatranskoski). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

6. den

Po snídani odjezd do jezerní krajiny KERIMAKI (největší dřevěný kostel ve Finsku), SAVONLINNY (město na ostrovech jezerního systému Saimaa), OLAVINLINNY (nejkrásnější hrad Finska na skalnatém ostrůvku), projížďka lodí po jezerech v oblasti PUNKAHARJU. Pokračování na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, prohlídka LAHTI (středisko zimních sportů), HELSINKY (Olympijský stadión, Skalní chrám a Sibeliův monument, kongresové centrum Finlandia). Trajektem do Estonska a na ubytování. Večeře, nocleh.

8. den

Po snídani VILJANDI (příjemné provinční město, hradní vrch - vyhlídka na město, padací most přes dávný vodní příkop), jezero VORTSJARV, a dále do TARTU (město kultury roku 2024, významná univerzita Pobaltí, Radniční náměstí, Katedrální vrch). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně a pokračování v poznávání Pobaltí, RUNDALE (lotyšský architektonický skvost - zámek, zahrada), prohlídka HORY KŘÍŽŮ (známé poutní místo Litevců), cestou zastávka v GEOGRAFICKÉM CENTRU EVROPY (zapsaném v Guinessově knize rekordů). Dojezd na ubytování. Večeře, nocleh.

10. den

Po snídani hlavní město Litvy VILNIUS (město svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu. Středověká brána Jitřních červánků, mnoho kostelů, Radniční náměstí, Katedrální náměstí pod Gediminasovým hradem, sídlo prezidentury), TRAKAI (historický národní park s hradem uprostřed jezerní krajiny). Odpoledne odjezd přes Polsko do ČR.

11. den

Příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování na všech místech v hotelech střední kategorie (pouze 2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze (večeře - snídaně).

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, 9x nocleh, 9x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

200,- EUR, 10,- PLN

Nástupní místa

Brno, Vyškov, Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

Průvodci

Foto

Taťána Valkounová

Táňa je oblíbenou všestrannou průvodkyní, s níž se setkáváte na našich zájezdech již několik dekád. Její doménou vždy bývaly delší zájezdy, které zvládá s bravurou a lehkostí. Ať už se jedná o Rusko, Pobaltí, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Francii, Itálii či Albánii. Často se s ní setkáte také na našich pohodových odpočinkových zájezdech do termálů nebo na adventních trzích.Táňa o sobě pro Vás:Jak to všechno začalo? V dobách dávných a minulých jsem byla tzv. "nevýjezdná". Neměla jsem nárok ani na doložku do Jugoslávie, natož na devizový příslib do západní ciziny. A já jsem se tak chtěla někam podívat. Nezbývalo nic jiného než "Sovjecký Svaz", jak kdysi napsala moje nadřízená do měsíčního Zpravodaje:). Tehdy fungoval Čedok a tak jsem si v roce 1980 vybrala na tu dobu dosti drahý zájezd do Zakavkazských republik. Naším průvodcem byl zkušený pan profesor, již na penzi. Dostal to "za odměnu". Bohužel to nějak nezvládal a tak jsem naší ruské průvodkyni, jako účastník zájezdu, byla k ruce, aby to klaplo ke spokojenosti všech. Zjistila jsem, že mám organizační i jazykové znalosti (nejen ruštinu). Podala jsem si do Čedoku přihlášku, prošla sítem zájemců, udělala zkoušky na Akademii obchodu a cestovního ruchu v Brně. Přes Čedok, Agrotour a několik let pobytu v zahraničí, jsem zakotvila od roku 2006 ve Vsacan Tour. Mnozí naši klienti jsou za ta léta mými kamarády, či přáteli. Prošla jsem zájezdy do Maďarska, Polska, Francie, Velké Británie,Řecka, ostrovy Korfu a Kréta, Pobaltím a Finskem, Ruskem, Tureckem, Albánií, Španělskem a Portugalskem. Tak na viděnou, milí klienti "Vsacantouru":).

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute