Velká cesta Pobaltím až do země jezer Finska

20.06. - 30.06.2023 11 dní / 23 290 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
20.06. - 30.06.2023
23 990 23 290

Popis zájezdu

11denní autobusový poznávací zájezd, který vás zavede přes Polsko a hanzovní města v Pobaltí až do země “tisíce jezer” Finska. Během cesty navštívíte 5 hlavních měst, nasajete jak pulsující atmosféru měst, tak Vaši duši pohladí příroda Pobaltí, nekonečné zákoutí finských jezer, či písečné pláže. Hrady, zámky, kostely, hrázděné domy, dřevěné kostely, přístavy velké i malé, to vše Vám slibují města na trase tohoto jedinečného zájezdu, který spojuje historii s kouzlem severské přírody.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v brzkých ranních hodinách do Polska. WARSZAWA (UNESCO, hlavní a největší město Polska - náměstí Starý rynek s měšťanskými domy, katedrála sv. Jana, staré městské hradby s barbakánem, královský zámek, Zámecké náměstí se Zikmundovým sloupem, barokní kostel sv. Kříže se srdcem Fryderyka Chopina, prezidentský palác). Odjezd na ubytování. Večeře. Nocleh.

2. den

Po snídani cesta do Litvy. KAUNAS (staré město s křižáckým hradem, náměstí s Bílou radnicí, katedrála sv. Petra, pěší zóna nového centra města), KLAJPEDA (třetí největší město Litvy s důležitým přístavem - staré město s hrázděnými domy, Divadelní náměstí, Nové město s mnoha kavárnami a obchody). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

3. den

Po snídani PALANGA (lázeňské město, botani-cká zahrada, muzeum jantaru), LIEPAJA (3. největší město v Lotyšsku - prohlídka centra s katedrálou sv. Trojice), KAROSTA (4 km severně od Starého města, vojenské předměstí vybudované koncem 19. st. carskými vojáky, přístav, vojenské vězení), RIGA (hlavní město Lotyšska na řece Daugavě - nábřeží, rižský zámek, městský park, náměstí Svobody, hanzovní domy, Tři bratři, Radniční náměstí, Velká a Malá Gilda). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

4. den

Po snídani návštěva SIGULDY (oblíbené lotyšské letovisko s krásným okolím NP Gauja), CÉSIS (připomínka předválečného lotyšského městečka, zřícenina hradu - NP Gauja), zastávka v lázeňském letovisku PÄRNU (“letní hlavní město Estonska” s dlou-hou písečnou pláží). Prohlídka hlavního města TALINU (hospodářského, obchodního a kulturního centra země a důležitého přístavu. Hanzovní město se zachovanými hradbami, branami a věžemi, Radniční náměstí s gotic-kou radnicí, starobylou lékárnou, ortodoxní katedrála Alexandra Něvského). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

5. den

Snídaně a odplutí trajektem do Helsinek, cesta podél pobřeží do LAPPEENRANTY (řada zajímavých kostelů, hrad z písku - turistická atrakce), IMATRA (kostel architekta A. Aalta, vodní peřeje Imatranskoski, které jsou turistickou atrakcí). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

6. den

Po snídani odjezd do jezerní krajiny KERIMAKI (největší dřevěný kostel ve Finsku), OLAVINLINNY (nejkrásnější hrad Finska na skalnatém ostrůvku, který je dějištěm letních operních festivalů), SAVONLINNY (prohlídka města, které se rozkládá na ostrovech jezerního systému Saimaa), projížďka lodí po jezerech v oblasti PUNKAHARJU. Pokračování na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, prohlídka města LAHTI (středisko zimních sportů) a poté následují HELSINKY (hlavní město Finska. Prohlídka pravoslavné Uspenské katedrály, Senátní náměstí, Olympijský stadión, Skalní chrám a památník nejslavnějšího finského skladatele - Sibeliův monument). Večer trajektem do Estonska a na ubytování. Večeře, nocleh.

8. den

Po snídani VILJANDI (příjemné provinční město, hradní vrch - vyhlídka na město, padací most přes dávný vodní příkop), jezero VORTSJARV, a dále do TARTU (město s významnou univerzitou Pobaltí, Radniční náměstí, Katedrální vrch). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně a pokračování v poznávání Pobaltí, RUNDALE (lotyšský architektonický skvost - zámek, zahrada), prohlídka HORY KŘÍŽŮ (známé poutní místo Litevců), cestou zastávka v GEOGRAFICKÉM CENTRU EVROPY (zapsaném v Guinessově knize rekordů). Dojezd na ubytování. Večeře, nocleh.

10. den

Po snídani hlavní město Litvy VILNIUS (město svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu. Středověká brána Jitřních červánků, mnoho kostelů, Radniční náměstí, Katedrální náměstí pod Gedimina-sovým hradem, sídlo prezidentury), TRAKAI (historický národní park s hradem uprostřed jezerní krajiny). Odpoledne odjezd přes Polsko do ČR.

11. den

Příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování na všech místech v hotelech střední kategorie (pouze 2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze (večeře - snídaně).

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, 9x nocleh, 9x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

200,- EUR, 10,- PLN

Nástupní místa

Brno, Vyškov, Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

Průvodci

Foto

Taťána Valkounová

Táňa je oblíbenou všestrannou průvodkyní, s níž se setkáváte na našich zájezdech již několik dekád. Její doménou vždy bývaly delší zájezdy, které zvládá s bravurou a lehkostí. Ať už se jedná o Rusko, Pobaltí, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Francii, Itálii či Albánii. Často se s ní setkáte také na našich pohodových odpočinkových zájezdech do termálů nebo na adventních trzích.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Nejkrásnější severská města - Stockholm - Helsinky - Oslo - Göteborg - Kodaň

03.08. - 11.08.2023
+ 1 termín
10.08. - 18.08.2023
9 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených