Vysoké Tatry - Lomnický Štít, Skalnaté a Štrbské pleso

07.08. - 10.08.2024 4 dní / 7 850 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVK-611/24
07.08. - 10.08.2024
7 850

úchvatný hrad Strečno

úchvatný hrad Strečno

krásné pohledy na Lomnický štít

krásné pohledy na Lomnický štít

jedinečné prostředí Štrbského Plesa

jedinečné prostředí Štrbského Plesa

mohutný vodopád uprostřed Mlynickej doliny

mohutný vodopád uprostřed Mlynickej doliny

Popis zájezdu

4denní pohodový zájezd s mírně náročnou turistikou. V tomto zájezdu vám ukážeme Vysoké Tatry ze slovenské i polské strany. Projdeme přes malebná údolí kolem nádherných ples až pod úpatí nejvyšších štítů a horských přechodů, která byla tvořena po staletí drsným horským podnebím. Vychutnáme si plavbu na vorech po Dunajci a dávná historie na vás dýchne při návštěvě kulturních památek Podtatranského kraje.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách na Slovensko. Hrad STREČNO (prohlídka hradu s nádhernými výhledy), dále pokračujeme údolím Váhu, přes Podbánsko na zastávku POPRADSKÉ PLESO. Odtud pěší túra MENGUSOVSKOU DOLINOU s krásnými výhledy na Popradské pleso, kolem symbolického hřbitova obětem hor. Možnost občerstvení na Majláthovej chatě. Trasa dále vede po magistrále na ŠTRBSKÉ PLESO - cca 10km/4-5hod/. Poté cestou Svobody do STARÉHO SMOKOVCE a TATRANSKÉ LOMNICE. Poslední zastávka je v goralské vesnici ŽDIAR. Večeře a nocleh.

+1

2.den

Po snídani odjezd do Polska, do ZAKOPANÉHO, krásného horského města na úpatí polských Tater. Možnost pěší túry na KUZNICE, odtud lanovkou na Kasprový vrch nebo pěší túra na vyhlídkový bod - Nosal, odtud do rušného centra KRUPOWKI, cca 8km/4-5hod. Přejezd na Slovensko, zastávka v TATRANSKÉ JAVORINĚ – lovecký zámek (bývalé letní sídlo čs. prezidentů). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

3.den

Po snídani odjezd do ČERVENÉHO KLÁŠTORA (návštěva bývalého kartuziánského kláštera s historií od r. 1319. Nejznámější postavou kláštera je pověstný „létající“ mnich Cyprián, lékař a vědec, který údajně sestrojil létající stroj v podobě ptáka). Cesta k přístavišti a splav na pltích po řece DUNAJEC (polská řeka, částečně tvořící hranici se Slovenskem se tu zařezává do vápencového masivu bradel Tri koruny, symbolu Pienin). Přejezd do jednoho z nejhezčích spišských měst KEŽMAROKU (bývalé královské spišské město na důležité obchodní cestě, spojující Orient se severní Evropou, dnes městská památková rezervace s bohatou historií, dřevěný kostel Nejsvětější trojice zapsaný na seznam UNESCO). Podvečerní návštěva termálních lázní VRBOV (areál s deseti bazény s teplotou vody od 26 do 38°C). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

4.den

Po snídani přejezd do Tatranské Lomnice, výjezd lanovkou na SKALNATÉ PLESO, pro zájemce možnost pokračování lanovkou na LOMNICKÝ ŠTÍT a odtud zpět lanovkou přes Skalnaté pleso do Tatranské Lomnice. Druhá skupina túra ze Skalnatého plesa po Tatranské Magistrále na HREBIENOK, odtud sjezd vláčkem do STARÉHO SMOKOVCE. Odpoledne návrat do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytovánív turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Dopravazájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x ubytování, 3x polopenze,průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné,lanovky a jiné výdaje, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 120,- EUR, cca 40,- PLN

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vsetín, Val.Meziříčí, Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Žilina

Průvodci

Foto

Juraj Homola

Juraj Homola je velký sportovec a horal hrdý na svou domovinu - Slovensko. Pod jeho vedením se na horách neztratíte. Dozvíte se mnoho nového a zajímavého z etnografie slovenských regionů, jejich tradic, svérázů jazyka a kultury.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Železná cesta – Gotický Gemer

21.06. - 23.06.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Krásy Oravy a Roháčů - Jánošikovy Diery

27.06. - 30.06.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa východního Slovenska

16.08. - 18.08.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Termály

Termály Bešeňová

12.10. - 12.10.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených