Vysoké Tatry - Lomnický Štít, Skalnaté a Štrbské pleso

09.08. - 12.08.2023 4 dní / 6 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVK-611/23
09.08. - 12.08.2023
6 990

úchvatný hrad Strečno

úchvatný hrad Strečno

krásné pohledy Lomnický štít

krásné pohledy Lomnický štít

jedinečné prostředí Štrbského Plesa

jedinečné prostředí Štrbského Plesa

mohutný vodopád uprostřed Mlynickej doliny

mohutný vodopád uprostřed Mlynickej doliny

Popis zájezdu

4denní pohodový zájezd s mírně náročnou turistikou. V tomto zájezdu vám ukážeme Vysoké Tatry ze slovenské i polské strany. Projdeme přes malebná údolí kolem nádherných ples až pod úpatí nejvyšších štítů a horských přechodů, která byla tvořena po staletí drsným horským podnebím. Vychutnáme si plavbu na vorech po Dunajci a dávná historie na vás dýchne při návštěvě kulturních památek Podtatranského kraje.

Program

1.den

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách na Slovensko. Hrad STREČNO (prohlídka hradu s nádhernými výhledy), dále pokračujeme údolím Váhu, přes Podbánsko na ŠTRBSKÉ PLESO (významné centrum turismu a zimních sportů, nejvýše položená turisticko-léčebná osada ve Vysokých Tatrách v nadmořské výšce 1 346 metrů). Z areálu snů buď vyjedeme lanovkou na přední Solisko s možností vycházky po hřebenu Soliska, nebo se projdeme Mlýnskou dolinou k vodopádu SKOK. Trasa cca 9 km /3-4 hod/. Pak po cestě Sľobody navštívíme Starý Smokovec a Tatranskou Lomnici. Den ukončíme v rázovité goralské vesnici ŽDIAR. Večeře a nocleh.

+1

2.den

Po snídani odjezd do Polska. Z hraničního přechodu Lysá Polana pěší túra k největšímu Tatranskému plesu MORSKÉ OKO (jezero ledovcového původu leží ve výšce 1 395 m n. m.). Trasa cca 20 km /8 hod/. Pro zdatnější až k Černému plesu pod nejvyšším polským vrcholem RYSY - možno využít jízdu koňskými povozy. Přejezd zpět na Slovensko, zastávka v TATRANSKÉ JAVORINĚ (bývalé letní sídlo čs. prezidentů). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3.den

Po snídani odjezd do ČERVENÉHO KLÁŠTORA (návštěva bývalého kartuziánského kláštera s historií od r. 1319. Nejznámější postavou kláštera je pověstný „létající“ mnich Cyprián, lékař a vědec, který údajně sestrojil létající stroj v podobě ptáka). Cesta k přístavišti a splav na pltích po řece DUNAJEC (polská řeka, částečně tvořící hranici se Slovenskem se tu zařezává do vápencového masivu bradel Tri koruny, symbolu Pienin). Přejezd do jednoho z nejhezčích spišských měst KEŽMAROKU (bývalé královské spišské město na důležité obchodní cestě, spojující Orient se severní Evropou, dnes městská památková rezervace s bohatou historií, dřevěný kostel Nejsvětější trojice zapsaný na seznam UNESCO). Podvečerní návštěva termálních lázní VRBOV (areál s deseti bazény s teplotou vody od 26 do 38°C). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

4.den

Po snídani přejezd do Tatranské Lomnice, výjezd lanovkou na SKALNATÉ PLESO, pro zájemce možnost pokračování lanovkou na LOMNICKÝ ŠTÍT a odtud zpět lanovkou přes Skalnaté pleso do Tatranské Lomnice. Druhá skupina túra ze Skalnatého plesa po Tatranské Magistrále na HREBIENOK, odtud sjezd vláčkem do STARÉHO SMOKOVCE. Odpoledne návrat do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytovánív turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Dopravazájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x ubytování, 3x polopenze,průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné,lanovky a jiné výdaje, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 70,- EUR, cca 40,- PLN

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vsetín, Val.Meziříčí, Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Žilina

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd

Krásy Oravy a Roháčů - Jánošikovy Diery

30.06. - 02.07.2023
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa východního Slovenska

18.08. - 20.08.2023
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených