Baltské moře a Pomořansko - písek, slunce, folklór a památky

28.07. - 02.08.2024 6 dní / 11 250 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
POL-411/24
28.07. - 02.08.2024
11 250

Popis zájezdu

6denní poznávací zájezd k baltskému pobřeží. Regionu, kde severská architektura, připomíná spíše skandinávská města. Regionu, který stojí v sousedství ohromných pohyblivých písečných dun podobných těm saharským. Všudypřítomné hrázděné domy rybářů, cihlové gotické kostely a historická místa pojí tuto část Polska se středověkým obchodně politickým spolkem Hanza a Řádem německých rytířů.

Program

1. den

Odjezd z prvních nástupních míst v nočních hodinách.

2. den

Cesta Polskem k Baltskému moři. GDAŇSK (staré hanzovní město, Staroměstská radnice a mnoho nádherných měšťanských domů, gotická cihlová katedrála Panny Marie s vnitřním orlojem, Artušův dvůr, zbrojnice, katovna, Zlatá a Zelená brána, projížďka lodí po přístavu až k Westerplatte, kde padl první výstřel druhé světové války), SOPOTY (lázeňské město a město slavných hudebních festivalů spojené s Helenou Vondráčkovou, mořská promenáda, procházka po věhlasném a nejdelším dřevěném molu v Evropě, slavná pěší zóna Monciak, Křivý dům). Přejezd na ubytování k Baltskému moři. Večeře a nocleh.

3. den

Ráno po snídani přejezd na poloostrov HELSKÁ KOSA s písečnými dunami a nádhernými plážemi. Malebné město HEL (Maják, socha Neptuna, Muzeum rybolovu, záchranná stanice tuleňů Fokarium, vojenské stavby). Nádherné písečné duny, možnost koupání na pláži. Elegantní středisko JURATA (se sochou pohanské bohyně moře Juraty, molem a nádhernými plážemi). Odpoledne návštěva města GDYNIA (největší polský námořní přístav, projížďka lodí po přístavu, procházka po jižním molu, torpédoborec Blyskawica, školící plachetnice Dar Pomorza, možnost návštěvy mořského akvária se žraloky a chobotnicemi, nebo nákupu jantaru). Odjezd na hotel. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, cesta do KAŠUBSKA (národopisná a chráněná krajinná oblast s nádhernými ledovcovými jezery a lesy). KARTUZY (Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie s originální střechou ve tvaru rakve, který založili kartuziáni z Prahy, klášterní jezero), CHMIELNO (typická kašubská vesnice s dílnami vyrábějícími kašubskou keramiku, prohlídka muzea spojená s ukázkou výroby a možností jejího nákupu), WDZYDZE KISZEWSKIE (Kašubský etnografický park - nejstarší polský skanzen s větrným mlýnem, statky, historickými budovami, kostelem). JEZERO GOŁUŃ s vyhlídkovou věží nad jezerem. Cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani cesta k BALTSKÉMU MOŘI - SŁOWIŃSKÝ NÁRODNÍ PARK (přímořské jezero Łebsko, přejezd lodí k věhlasným až 40 metrů pohyblivým písečným dunám s vyhlídkami, polská Sahara, procházka národním parkem). Možnost koupání a slunění na nádherných baltských plážích. ŁEBA (nádherné přímořské středisko s jachetním přístavem, rybářským kostelem s hrázděnou věží). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani pokračování cesty Polskem do ČR. Zastávka v CHEŁMNO (středověké město nad řekou Vislou, s cihlovými hradbami, branami, kostely a malebným náměstím s renesanční radnicí). Návrat do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Polsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 4x nocleh v Polsku s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

300,- PLN.

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

Průvodci

Foto

Pavel Večeřa

Pavel je charismatickým průvodcem, jehož velkou láskou jsou kromě oblíbeného Holandska a Itálie, či Slovinska, také země Balkánu jako Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie, Řecko. Na druhou stranu vidí velkou radost v objevování zemí jako Polsko a Švédsko. Do svých cest vnáší nejen zkušenost, ale také moudrost a duchovní rozměr. Pavel také miluje hory a pěší turistiku.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Termály

Termální lázně Chocholow

06.04. - 06.04.2024
+ 3 termíny
16.11. - 16.11.2024 30.12. - 30.12.2024 19.10. - 19.10.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Krkonoše z polské i české strany

28.05. - 31.05.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Polskem za památkami UNESCO

01.07. - 05.07.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Turistický zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Prodloužený víkend ve Varšavě

27.09. - 29.09.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených