Zámky na Loiře – Lucembursko – Paříž – Versailles

09.10. - 15.10.2024 7 dní / 14 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
FRA-011/24
09.10. - 15.10.2024
14 990

Chenonceaux aneb "zámek šesti žen"

Chenonceaux aneb "zámek šesti žen"

Latinská čtvrť aneb "tepající srdce Paříže"

Latinská čtvrť aneb "tepající srdce Paříže"

Lucemburk-město mostů a viaduktů

Lucemburk-město mostů a viaduktů

Vítězný oblouk-symbol národní hrdosti

Vítězný oblouk-symbol národní hrdosti

Popis zájezdu

7denní autobusový poznávací zájezd do nádherné oblasti královských zámků v údolí řeky Loiry, největším územím Francie zapsaným na seznam UNESCO, se zastávkou v Lucemburku a dvěma dny v Paříži. Krajina Loiry patří k nejatraktivnějším francouzským destinacím, kde se nachází krásné scenérie, zalesněné ostrovy, písčiny, vznešená sídla, vinařské vesničky a kouzelné zahrady plné květin.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst ve večerních hodinách, cesta Německem do Francie.

2. den

Ráno příjezd do LUCEMBURKU (UNESCO, hlavní město Lucemburského velkovévodství, stará čtvrť, katedrála Notre Dame, v kryptě ostatky českého krále Jana Lucemburského, náměstí Jana Palacha s pamětní deskou, velkovévodský palác, městská opevnění). Pokračování cesty na ubytování v okolí Paříže. Nocleh.

3. den

Snídaně, přejezd na zámek FONTAINEBLEAU (UNESCO, jeden z nejrozlehlejších zámků Francie, 1530 místností, domov králů, sídlo Napoleona, kde podepsal svou abdikaci v roce 1814 před odchodem do exilu na ostrov Elba). Pokračování cesty do ORLÉANS (od názvu se odvozoval šlechtický titul - vévoda orleánský, katedrála svatého Kříže s vitrážemi života Jany z Arku, historické centrum, Dům Jany z Arku), zámek BLOIS (bývalá rezidence několika francouzských králů, jedna z nejprestižnějších renesančních památek ve Francii). Přejezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani cesta do údolí řeky LOIRY (UNESCO - nejdelší francouzská řeka s největší koncentrací zámků, kterých tu sídlí 120). CHENONCEAUX (zámek dam vznášející se nad vodou, špičková květinová aranžmá, jeden z nejznámějších zámků Francie postavený na základech starého mlýna), AMBOISE (klenot renesance, hrobka malíře Leonarda da Vinciho, možnost prohlídky zámku Clos Lucé, kde Leonardo žil, s expozicí jeho vynálezů). Přejezd na ubytování kolem zámku Chaumont. Nocleh.

5. den

PAŘÍŽ (UNESCO, Trocadéro, Eiffelova věž, Martovo pole, česká ambasáda, Invalidovna s hrobkou Napoleona, Belmondova oblíbená kavárna, nejkrásnější most Paříže, jízda autobusem po Champs Élysées kolem Vítězného oblouku přes moderní čtvrť La Défense), odjezd do VERSAILLES (prohlídka královského paláce s nádhernými zahradami). Nocleh.

6. den

PAŘÍŽ (UNESCO, katedrála Notre Dame - exteriér, krátká procházka po Latinské čtvrti, Sainte Chapelle vybudovaná pro nejvzácnější křesťanské relikvie - prohlídka, Pont Neuf, královský palác - volno na oběd, osobní volno k prohlídce Louvre nebo Musée d’Orsay či Orangerie, nebo pokračování v procházce s průvodcem až k hotelu Ritz a opeře Garnier). Večer odjezd z Paříže.

7. den

Noční cesta přes Německo, příjezd do nástupních míst v odpoledních a večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování ve Francii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem, 4x nocleh se snídaní ve Francii, poplatky a parkovné, průvodce CK, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektůa vše, co není v „cena zahrnuje“.

Doporučené kapesné

cca 200,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Štrasburk, Colmar – Alsaská vinná stezka

24.10. - 28.10.2024
5 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených