Zámky na Loiře – Lucembursko – Paříž – Versailles

09.10. - 15.10.2024 7 dní / 14 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
FRA-011/24
09.10. - 15.10.2024
14 990

Chenonceaux aneb "zámek šesti žen"

Chenonceaux aneb "zámek šesti žen"

Latinská čtvrť aneb "tepající srdce Paříže"

Latinská čtvrť aneb "tepající srdce Paříže"

Lucemburk-město mostů a viaduktů

Lucemburk-město mostů a viaduktů

Vítězný oblouk-symbol národní hrdosti

Vítězný oblouk-symbol národní hrdosti

Popis zájezdu

7denní autobusový poznávací zájezd do nádherné oblasti královských zámků v údolí řeky Loiry, největším územím Francie zapsaným na seznam UNESCO, se zastávkou v Lucemburku a dvěma dny v Paříži. Krajina Loiry patří k nejatraktivnějším francouzským destinacím, kde se nachází krásné scenérie, zalesněné ostrovy, písčiny, vznešená sídla, vinařské vesničky a kouzelné zahrady plné květin.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst ve večerních hodinách, cesta Německem do Francie.

2. den

Ráno příjezd do LUCEMBURKU (UNESCO, hlavní město Lucemburského velkovévodství, stará čtvrť, katedrála Notre Dame, v kryptě ostatky českého krále Jana Lucemburského, náměstí Jana Palacha s pamětní deskou, velkovévodský palác, městská opevnění). Pokračování cesty na ubytování v okolí Paříže. Nocleh.

3. den

Snídaně, přejezd na zámek FONTAINEBLEAU (UNESCO, jeden z nejrozlehlejších zámků Francie, 1530 místností, domov králů, sídlo Napoleona, kde podepsal svou abdikaci v roce 1814 před odchodem do exilu na ostrov Elba). Pokračování cesty do ORLÉANS (od názvu se odvozoval šlechtický titul - vévoda orleánský, katedrála svatého Kříže s vitrážemi života Jany z Arku, historické centrum, Dům Jany z Arku), zámek BLOIS (bývalá rezidence několika francouzských králů, jedna z nejprestižnějších renesančních památek ve Francii). Přejezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani cesta do údolí řeky LOIRY (UNESCO - nejdelší francouzská řeka s největší koncentrací zámků, kterých tu sídlí 120). CHENONCEAUX (zámek dam vznášející se nad vodou, špičková květinová aranžmá, jeden z nejznámějších zámků Francie postavený na základech starého mlýna), AMBOISE (klenot renesance, hrobka malíře Leonarda da Vinciho, možnost prohlídky zámku Clos Lucé, kde Leonardo žil, s expozicí jeho vynálezů). Přejezd na ubytování kolem zámku Chaumont. Nocleh.

5. den

PAŘÍŽ (UNESCO, Trocadéro, Eiffelova věž, Martovo pole, česká ambasáda, Invalidovna s hrobkou Napoleona, Belmondova oblíbená kavárna, nejkrásnější most Paříže, jízda autobusem po Champs Élysées kolem Vítězného oblouku přes moderní čtvrť La Défense), odjezd do VERSAILLES (prohlídka královského paláce s nádhernými zahradami). Nocleh.

6. den

PAŘÍŽ (UNESCO, katedrála Notre Dame - exteriér, krátká procházka po Latinské čtvrti, Sainte Chapelle vybudovaná pro nejvzácnější křesťanské relikvie - prohlídka, Pont Neuf, královský palác - volno na oběd, osobní volno k prohlídce Louvre nebo Musée d’Orsay či Orangerie, nebo pokračování v procházce s průvodcem až k hotelu Ritz a opeře Garnier). Večer odjezd z Paříže.

7. den

Noční cesta přes Německo, příjezd do nástupních míst v odpoledních a večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování ve Francii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem, 4x nocleh se snídaní ve Francii, poplatky a parkovné, průvodce CK, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektůa vše, co není v „cena zahrnuje“.

Doporučené kapesné

cca 200,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Lyžařský zájezd
Last Minute

Lyžování ve Francii – LES ORRES se skipasem

08.03. - 17.03.2024
10 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Pobytový zájezd
Novinka
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Švýcarskými Alpami do Francie pod Mont Blanc

04.06. - 09.06.2024
6 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Štrasburk, Colmar – Alsaská vinná stezka

24.10. - 28.10.2024
5 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených