Velká cesta Španělskem do Andalusie

02.10. - 13.10.2024 12 dní / 26 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ESP-711/24
02.10. - 13.10.2024
26 990

Popis zájezdu

12denní autobusový zájezd do země na Pyrenejském poloostrově. Bez nadsázky lze říci, že kdo chce poznat pravé Španělsko, musí navštívit Andalusii. Historickými a kulturními skvosty nabitý program spojen s koupáním ve Středozemním moři. Náš program Vám představí tuto nádhernou zemi v celé své kráse – její světově známé památky, krásnou přírodu, temperamentní španělský národ a jeho bohatou kulturou i proslulé pláže.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v dopoledních hodinách, přejezd přes Německo a Francii.

2. den

Cesta Francií do Španělska, příjezd do oblasti COSTA BRAVA, možnost odpoledního koupání, večeře a nocleh.

3. den

Po snídani pokračování cesty Španělskem, do oblasti Malagy, cestou zastávka v GUADIX (městečko, které je známo památkově chráněnými jeskynními domy). Příjezd na ubytování. Večeře, nocleh

4. den

Snídaně, celodenní volno k odpočinku, koupání. Večeře, nocleh.

5. den

Po snídani odjezd do TARIFY, nejjižnějšího města Evropy. Poté přejezd do GIBRALTARU (výjezd taxíky na Gibraltarskou skálu s návštěvou jeskyně, setkání s opičkami - makaky), večeře, nocleh

6. den

Po snídani, cesta do CORDOBY (UNESCO, jedno z nejhezčích andaluských měst, stará židovská čtvrť, slavná córdobská mešita Mezquita, opevněný palác křesťanských králů Alcazar, římský most, zbytky hradeb), návrat zpět na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, cesta do RONDA (jedno z nejmalebnějších španělských měst, které se rozkládá na skalách spojených vysokým mostem přes kaňon řeky Tajo, Casa del Rey Moro, býčí aréna na Plaza de Toros). Poté pokračování cesty do MALAGY (druhé největší město Andalusie, prosperující přístav s maurskými pevnostmi nad městem, katedrála s názvem „jednoruká“). Odjezd na ubytování, osobní volno s možností koupání. Večeře, nocleh

8. den

Snídaně, odjezd do SEVILLY (UNESCO, prohlídka města s třetí největší katedrálou v Evropě a hrobkou Kryštofa Kolumba, maurskou zvonicí La Giralda, královský palác Alcazar v arabském stylu s nádhernou sadovou úpravou, Archivo de Indias s dokumenty o španělské kolonizaci Ameriky, typická patia a nádherné parky). Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, odjezd do GRANADY (UNESCO, nádherné město na úpatí Sierra Nevady, unikátní zámek Alhambra se zahradními v arabském stylu a palác Generalife, katedrála, městská čtvrť Albaicin s labyrintem uliček v maurském stylu), cestou zpět zastávka ve FRIGILIANA (jedna z nejkrásnějších bílých vesniček na pobřeží). Večeře a nocleh. 

10. den

Snídaně, cesta do hlavního města Španělska MADRIDU (královský palác Palacio Real, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol, třída Gran Vía). Přejezd na ubytování.  Nocleh.

11. den

Snídaně, poté přejezd do oblasti COSTA BRAVA. Osobní volno na pláži, koupání. Ve večerních hodinách odjezd zpět přes Francii a Německo do České Republiky.

12. den

Návrat do nástupních míst v odpoledních až nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 9x nocleh v hotelech (2x tranzitní) 8x polopenze, 1x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 200- Kč, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 160,- EUR

Nástupní místa

: Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Ondřej Macka

Pracuji téměř dvacet let jako turistický průvodce v Praze a dalších místech České republiky. Návštěvníkům vyprávím o historii a architektuře v českém, anglickém a španělském jazyce. Připravuji také zájezdy do Španělska, Velké Británie a dalších zemí v Evropě pro individuální cestovatele, školní skupiny nebo firemní klientelu včetně služebních cest. Pro blízkou budoucnost připravuji zájezd do Nepálu s trekem na Gokyo Ri. Pořádám také cestovatelské přednášky ze svých cest do Nepálu, Indie a Číny.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Velká cesta Španělskem do Andalusie

05.10. - 11.10.2024
7 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gran Canaria aneb „Miniaturní kontinent“

01.11. - 08.11.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Kategorie produktu
Novinka

Lanzarote s výletem na Fuerteventuru

16.11. - 23.11.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených