Za krásami Černé Hory s návštěvou Albánie

31.08. - 09.09.2024 10 dní / 16 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CRH-111/24
31.08. - 09.09.2024
16 990

Unikátní přírodní rezervace s vodním ptactvem

Unikátní přírodní rezervace s vodním ptactvem

Typická architektura historických měst

Typická architektura historických měst

Čarokrásné vesničky podél pobřeží

Čarokrásné vesničky podél pobřeží

Pláže lákající k odpočinku a vodním radovánkám

Pláže lákající k odpočinku a vodním radovánkám

Popis zájezdu

10denní autobusový poznávací zájezd s pobytem u moře do historicky i přírodně nejzajímavějších oblastí černohorského pobřeží. Zájezd, při kterém uvidíte zajímavá historická města, nádherné přírodní scenérie, krásné pláže a příjemná letoviska a navíc můžete smočit tělo ve vlnách Jadranu. Pomyslnou třešinkou na dortu bude jednodenní výlet do Albánie.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst (odpoledne).

2. den

Cesta Chorvatskem a pobřežím Jadranu do Černé Hory. Cestou odpoledne krátká zastávka na SV. STEFANU (světově proslulý ostrůvek se starými domy přeměněnými na luxusní hotel) a MILOČER (bývalé letní sídlo jugoslávské královny Marie), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani celodenní okruh Černou Horou - KOTOR (historické město v závěru Boky Kotorské s historickým centrem, zachovalými hradbami a katedrálou Sv. Trifona), NJEGUŠI (návštěva sušárny pršutu s možností koupě), dále cesta do CETINJE (historické bývalé hlavní město Černé Hory s královským sídlem), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, celodenní pobyt u moře. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani celodenní výlet do Albánie ŠKODRA (katedrála, stará mešita Ebu Beker), ROZAFA (hrad s vyhlídkou na město Škodra), MES (most na středověké kupecké stezce z Albánie do Kosova), návrat na ubytování přes ULCINJ („pirátský přístav“, který na vás dýchá exotickou atmosférou orientálního světa s mešitami a minarety, tržištěm). Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani odjezd do STARÉHO BARU („město duchů“ - římské město, nejstarší olivovník na světě), přejezd do Virpazaru a odtud výlet do NÁRODNÍHO PARKU SKADARSKÉ JEZERO (projížďka po největším černohorském jezeře, rezervace vodního ptactva s možností koupání a pikniku). Návrat na ubytování. Večeře. Odjezd na večerní prohlídku BUDVY (přímořské letovisko s cenným historickým jádrem, nádhernou pláží a příjemnou atmosférou kaváren, hospůdek a obchůdků). Návrat na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně, celodenní pobyt u moře. Večeře a nocleh.

8. den

Po snídani odjezd do BOKY KOTORSKÉ, jedné z nejkrásnějších zátok, která vznikla asi před 10 000 lety, lodní výlet s návštěvou uměle vytvořeného ostrůvku GOSPA OD ŠKRPJELA s kostelíkem Bohorodičky Panny Marie a muzeem. Klášter REŽEVIČI (nachází se na skalní plošině nad mořem, součástí areálu jsou tři kostely). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, dopoledne odjezd z hotelu, cesta jadranským pobřežím zpět do ČR.

10. den

Předpokládaný příjezd do nástupních míst v ranních hodinách.

Ubytování a strava

Noclehy v Černé Hoře na jednom místě v přímořském letovisku Sutomore (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 7x nocleh v Černé Hoře, 7x polopenze, poplatky a parkovné, trajekt přes Boku Kotorskou, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE”.

Doporučené kapesné

vstupné do placených objektů, plavby lodí (Boka Kotorská, Skadarské jezero), cca 100,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Mirjana Juříková

Jmenuji se Mirjana Juříková. Už mé neobvyklé jméno může někomu naznačit destinaci, kterou miluji, a ke které mám obzvláště vřelý osobní vztah. Ano, je to bývalá Jugoslávie. Jako průvodce působím už od svých studentských let, kdy jsem provázela a tlumočila pro CKM. Na cestách po Slovinsku, Chorvatsku a Černé Hoře chci našim klientům přiblížit historii těchto zemí a snažím se o to, aby co nejlépe poznali obyvatele těchto krajů, jejich zvyky a osobnosti. Důležitým bodem mé průvodcovské činnosti je i propagace naší CK, aby tato i nadále dávala možnost svým klientům poznat, vidět neobyčejná místa a zažít atmosféru navštívených míst. Být průvodcem je moje velké hobby!

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute

Velký okruh Albánií od severu k jihu

29.06. - 10.07.2024
+ 1 termín
15.09. - 26.09.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených