Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024 4 dní / 8 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-221/24
19.09. - 22.09.2024
8 990

Popis zájezdu

4denní poznávací zájezd do Itálie a Slovinska, který nabízí rozmanitost navštívených míst. V Itálii projdete jedinečnou “obří” jeskyni, navštívíte historické kosmopolitní město Terst se zámkem, jehož krása bere dech a Slovinsko vás zaujme krásou lipicánských koní a nevšedním kostelem J. Plečnika, který je uveden na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách z nástupních míst přes Maďarsko a Slovinsko do Itálie.

2. den

Příjezd do Itálie v dopoledních hodinách, návštěva GROTTA GIGANTE (největší zpřístupněná turistická jeskyně, zapsaná v 1995 do Guinnesovy knihy rekordů, kde je k vidění velké množství krásných stalaktitů a stalagnitů). Poté přejezd do zámku MIRAMARE (postaven arcivévodou Maxmiliánem I. Habsburským, jenž byl rodinou využívám pouze 4 roky, než byl Maxmilián I. jmenován Mexickým císařem. Tato stavba je považována za nejkouzelnější místo Terstu). TERST (typické přímořské městečko, které je provoněno kávou, dobrý jídlem a krásnými budovami z různých historických období - Piazza d´Unita Italia, radnice, z jejíhož balkonu hovořil Mussolini, římské divadlo). Přejezd na ubytování do Slovinska. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do PIRANU (městečko, jež je mnohými považováno za nejkrásnější město Slovinska. Okouzlí vás nejen starobylým přístavem, ale i kamennými uličkami, úchvatnou promenádou podél pobřeží. Tartiniho náměstí, minoritský klášter a kostel sv. Františka, městské hradby s krásným výhledem na záliv). Koupání a relax na kouzelných písečných plážích. Odjezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně, poté přejezd do ČR. Cestou zastávka na okraji LJUBLJANĚ v obci CRNA VES (návštěva jedinečné sakrální stavby J. Plečnika, KOSTEL NA BARJU, která byla, stejně jako všechny jeho počiny v hlavním městě, zapsána na seznam UNESCO. Tento unikátní kostel je ukázkou jeho nevídané nápaditosti). Pokračujeme návštěvou LIPICE (návštěva jedné z největších atrakcí Slovinska – hřebčína v Lipici, který je znám chovem ušlechtilých běloskvoucích koní, jejichž tradiční chov byl zanesen na seznam UNESCO). Elegance a vznešenost tohoto plemene uchvátí opravdu každého. V areálu se nachází také historické stáje, či kostel sv. Antonína – patrona stád). Odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v hotelu (ve 2lůžkových pokojích) se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 2x nocleh se snídaní, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE “.

Doporučené kapesné

cca 50, - EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Mirjana Juříková

Jmenuji se Mirjana Juříková. Už mé neobvyklé jméno může někomu naznačit destinaci, kterou miluji, a ke které mám obzvláště vřelý osobní vztah. Ano, je to bývalá Jugoslávie. Jako průvodce působím už od svých studentských let, kdy jsem provázela a tlumočila pro CKM. Na cestách po Slovinsku, Chorvatsku a Černé Hoře chci našim klientům přiblížit historii těchto zemí a snažím se o to, aby co nejlépe poznali obyvatele těchto krajů, jejich zvyky a osobnosti. Důležitým bodem mé průvodcovské činnosti je i propagace naší CK, aby tato i nadále dávala možnost svým klientům poznat, vidět neobyčejná místa a zažít atmosféru navštívených míst. Být průvodcem je moje velké hobby!

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Kouzelná Itálie s „Modrým ostrovem“ Capri, Pompeje a věčné město – Řím

08.07. - 14.07.2024
+ 1 termín
23.09. - 29.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

09.07. - 15.07.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

16.07. - 21.07.2024
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gargano a Apulie – za krásami podpatku Itálie

17.09. - 23.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených