Dolomity – Grossglockner – Cortina – Bolzano aneb přes nejkrásnější sedla a průsmyky

30.07. - 03.08.2024 5 dní / 13 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-051/24
30.07. - 03.08.2024
13 990

Popis zájezdu

5denní poznávací zájezd do srdce rakouských a italských Alp. Do jejich nejznámějších a zároveň nejkrásnějších průsmyků a sedel Vás vyveze autobus, či lanovka. Pojedete slavnou Velkou dolomitskou cestou, do míst, odkud budete moci obdivovat desítky okolních několikatisícových vrcholů, nádhernou alpskou přírodu i pověstnou pohostinnost lokálních horských chat. Poznáte historii této oblasti, včetně místních lidí, kteří ovlivnili jak dějiny sportu, tak i světa.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno, cesta Rakouskem do oblasti SOLNÉ KOMORY (dnes jedna z nejkrásnějších přírodních oblastí Rakouska, v minulosti, od Keltů až po Habsburky významná oblast těžby soli), vodní zámek ORT (původně vodní hrad na ostrově přestavěný na zámek, dnes propojený molem s břehem jezera). Cesta kolem jezera TRAUNSEE (nádherné jezero zasazené pod skalnatý masiv Traunstein), HALLSTATT (UNESCO, jedna z nejlépe položených obcí v Rakousku, na břehu Halštatského jezera, jehož vrcholné období je spojeno s těžbou soli). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani výjezd horskou silnicí HOCHALPENSTRASSE (úchvatné stavitelské dílo, překonávající mnoha serpentinami hřeben pohoří Vysokých Taur), FRANZ - JOSEF HÖHE (velká vyhlídková plošina pod nejvyšším vrcholem Rakouska), GROSSGLOCKNER (s výhledem na nejdelší ledovec východních Alp Pasterze). Další zastávka nás zavede do městečka HEILIGENBLUT (kostel sv. Vincenta se symbolickým hřbitovem horolezců), pokračování cesty na jižní část pohoří Vysoké Taury a dále do Itálie. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Ráno po snídani CORTINA D´AMPEZZO (město je populárním střediskem turistiky a zimních sportů, dějiště zimních olympijských her), odjezd masívem DOLOMITY (UNESCO - nejkrásnější horský masiv Itálie), PRŮSMYK FALZAREGO (2.105 m n. m., možnost výjezdu kabinkovou lanovkou k chatě), LAGAZUOI (procházka na vyhlídky s nádhernými výhledy do krajiny), dál přes lyžařské středisko ARABBA, do SEDLA PORDOI (2.239 m n. m., nejvyšší zpevněná silnice, možnost výjezdu lanovkou na PORDOI SPITZE s krásnými výhledy na okolní třítisícové vrcholy včetně Pitz d‘Boe), dále průjezd typickými středisky Dolomit, údolím VAL DI FASSA na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do BOLZANA (gotická katedrála, ulice Lauben, Vítězný monument). Přejezd a návštěva SIGMUNDSKRON (hrad a muzeum světoznámého horolezce REINHOLDA MESSNERA, který jako první na světě zdolal všech 14 osmitisícových vrcholů), přejezd přes BRENNERSKÝ PRŮSMYK (dálnice s nejvyšším mostem v Rakousku), INNSBRUCK (hlavní město Tyrolska, prohlídka historického centra se spoustou památek, nejznámější Zlatá střecha - gotický arkýř císaře Maxmiliána I. z 15. století, Císařský palác, Hofkirche), pokračování cesty na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Ráno po snídani odjezd přes Lofer do Německa, do oblasti národního parku BERCHTESGADEN (úžasný kout na pomezí Rakouska a Německa). Procházka k jezeru KÖNIGSEE (nejčistší a nejhlubší jezero Německa, možnost výletu lodí ke kostelu sv. Bartoloměje, dostupný jen po vodě, výhledy na druhou nejvyšší horu Německa Watzmann 2.713 m n. m.). Odjezd zpět do ČR, návrat do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Rakousku a Itálii v horských hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzi.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, silniční poplatky, parkovné, 4x ubytování s polopenzí, pobytová taxa, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné, lanovky, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

80,- EUR (5,- EUR mýtné platí každý účastník za přejezd přes Grossglockner Hochalpenstrasse).

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Kouzelná Itálie s „Modrým ostrovem“ Capri, Pompeje a věčné město – Řím

16.05. - 22.05.2024
+ 2 termíny
08.07. - 14.07.2024 23.09. - 29.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Za památkami a přírodou tajemné Sicílie

29.05. - 09.06.2024
12 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Pobytový zájezd
Novinka
Last Minute
Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Modena - Cinque Terre - mramorové doly Carrara

18.06. - 23.06.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

09.07. - 15.07.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

16.07. - 21.07.2024
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gargano a Apulie – za krásami podpatku Itálie

17.09. - 23.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024
4 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených