Proslulé „Květinové korzo“, a největší květinová burza světa

17.04. - 21.04.2024 5 dní / 9 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
NLD-011/24
17.04. - 21.04.2024
9 990

Amsterdam - město kanálů, umění a racků

Amsterdam - město kanálů, umění a racků

pobřeží, pláže a historické památky

pobřeží, pláže a historické památky

pestrá směsice vůní a barev

pestrá směsice vůní a barev

krása královského města Haag

krása královského města Haag

Popis zájezdu

5denní autobusový zájezd do Holandska spojený s návštěvou největší burzy květin na světě v Aalsmeeru, květinových parků a tradičního Květinového korza „Bloemencorso“ - úchvatná podívaná na statisíce květin, zakomponovaných do často neuvěřitelných tvarů a obrazců. Na závěr celodenní návštěva metropole Holandska – Amsterdamu.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst pozdě odpoledne do Německa.

2. den

Přejezd Německem do Holandska, ZAANSE SCHANS (jedinečný žijící skanzen u řeky Zaan s funkčními větrnými mlýny, množstvím obytných a hospodářských staveb a tradiční výrobou dřeváků a sýrů). Přejezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do města AALSMEER (největší květinová burza na světě - úchvatná podívaná na každodenní přehlídku a aukci milionů květin, které poté putují do celého světa, druhý nejrozsáhlejší komerční objekt na světě), KEUKENHOF (největší květinový park v Evropě nazývaný též „Zahrada Evropy“, kde kvete až 7 milionů květů, o které pečují nejlepší zahradníci Holandska. Velké množství pavilónů s tematickými výstavami. Možnost nákupu cibulek). Královské město, sídlo moci a třetí největší město Nizozemska HAAG (Binnenhof – komplex správních a reprezentačních budov, který je srdcem Haagu, politickým centrem celé země, sídlem vlády a parlamentu, Rytířský sál, věž Torentje – úřad předsedy vlády. Královská obrazárna Mauritshuis, Mezinárodní soudní dvůr), SCHEVENINGEN (nejoblíbenější přímořské letovisko Nizozemska s pobřežní promenádou, pláží, spoustou kaváren a atrakcí). Přejezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani přejezd do města Noordwijk na slavné KVĚTINOVÉ KORZO („BLOEMENCORSO“ - pověstný průvod bohatě zdobených alegorických vozů z tisíců řezaných květin na své tradiční cestě květinovými poli, doprovázený skupinami hudebníků a tanečníků, při kterém budete moci obdivovat fantastické kreace a květinové variace. Průvod je vrcholem jarní květinové sezóny, jehož počátky sahají do poválečných let, řazení vozů na promenádě u moře). Poté odjezd do hlavního města na řece Amstel, proslulého kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou AMSTERDAMU, v současnosti je však finančním a kulturním centrem. (Prohlídka města s procházkou kolem amsterdamských grachtů a projížďka lodí, Berlageho burza, Královský palác, náměstí Dam, kostel Nieuwe Kerk, Dvůr bekyní, plovoucí květinový trh Singel, náměstí Rembrandtplein s Rembrandtovou sochou a jeho slavnou „Noční hlídkou”, bleší trh, Čínská čtvrť, první coffee shop na světě „The Bulldog”, Čtvrť červených luceren, která k Amsterdamu neodmyslitelně patří). Osobní volno. Pozdě večer odjezd z Holandska.

+1

5. den

Cesta Německem, předpokládaný návrat do nástupních míst v odpoledních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Holandsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaněmi.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, 2x nocleh v Holandsku, 2x snídaně, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lodní výlet, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 50,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Pavel Večeřa

Pavel je charismatickým průvodcem, jehož velkou láskou jsou kromě oblíbeného Holandska a Itálie, či Slovinska, také země Balkánu jako Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie, Řecko. Na druhou stranu vidí velkou radost v objevování zemí jako Polsko a Švédsko. Do svých cest vnáší nejen zkušenost, ale také moudrost a duchovní rozměr. Pavel také miluje hory a pěší turistiku.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

To nejlepší z Holandska

30.04. - 05.05.2024
6 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených