New York - Washington

13.05. - 21.05.2024 9 dní / 49 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
USA-211/24
13.05. - 21.05.2024
49 990

Brooklynský most - jedinečný výhled na panorama města

Brooklynský most - jedinečný výhled na panorama města

Symbol New Yorku i celé Ameriky.

Symbol New Yorku i celé Ameriky.

Central Park - zelené plíce New Yorku

Central Park - zelené plíce New Yorku

Lincolnův památník – připomínající antický chrám

Lincolnův památník – připomínající antický chrám

Popis zájezdu

9 denní letecký zájezd do metropole Spojených států amerických - New Yorku, s nezapomenutelnou atmosférou města, kterému se říká „Big Apple“ nebo také „Město, které nikdy nespí“, je především centrem kultury, obchodu, módy, umění a nákupů, desítek národností a Babylón jazyků, obohacenou navíc o návštěvu hlavního města Washingtonu se spoustou muzeí, galerií a památek.

Program

1.den

Letecká přeprava do New Yorku, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2.den

První den v NEW YORKU (výlet lodí z Battery Parku na ostrov Liberty Island - prohlídka sochy Svobody, dále na ostrov Ellis Island - unikátní muzeum přistěhovalců s dokumenty o vlně emigrace do Ameriky v 19. a 20. století, park Bowling Green se známou sochou býka, burza na Wall Street, historická budova Federal Hall, pohled na znovu vybudovanou oblast World Trade Centra, procházka po Brooklyn Bridge s výhledem na Manhattan, k večeru výjezd na slavný Empire State Building s úžasným výhledem na osvětlený New York). Nocleh.

3.den

Druhý den prohlídky NEW YORKU (začneme na historickém nádraží Grand Central, dále nahlédneme do nejkrásnějšího newyorského mrakodrapu Chrysler Building, procházka ke komplexu budov OSN na břehu řeky East River, proslulý hotel Waldorf Astoria, nejznámější newyorská katedrála St. Patrick´s Cathedral, světoznámé středisko Rockefeller Center s možností výjezdu na Top of the Rock s výhledem na město, mrakodrap Trump Tower s padajícím vodopádem v atriu, poté po Paté Avenue k hotelu Plaza a sídlu firmy Apple s firemní prodejnou v podzemí, dále ke slavné Carnegie Hall a podél jižní strany Central Parku na Columbus Circle a dále na Times Square, kde život pulzuje až do pozdních nočních hodin). Nocleh.

4.den

Třetí den prohlídky NEW YORKU (začneme procházkou nejznámějším newyorským parkem Central Park od Strawberry Fields v blízkosti budovy Dakota, kde byl zastřelen John Lennon, až po jižní okraj parku. Poté přejedeme metrem na jižní okraj městského parku High Line, který vznikl na místě zchátralé nadzemní železnice. Po High Line přejedeme do stále budované městské části Hudson Yards. Odpoledne možnost návštěvy muzea Intrepid /letadlová loď, ponorka a exemplář raketoplánu/. Metropolitní muzeum s obrovskými uměleckými sbírkami a návštěva některého ze slavných muzikálů, které se právě hrají v divadlech na Brodwayi, osobní volno). Nocleh.

5.den

Ráno odjezd z New Yorku autobusem do WASHINGTONU (příjezd a ubytování), procházka přes řeku Potomac do GEORGETOWNU (původní starobylé město se spoustou obchodů a hospod a umělým kanálem se zdymadly). Nocleh.

6.den

První den prohlídky WASHINGTONU (návštěva Arlingtonského hřbitova s hrobem neznámého vojína a střídáním stráží, hrob prezidenta Kennedyho a památník astronautů a raketoplánů Columbia a Challenger, památníky Vietnam War Memorial, Lincoln Memorial a Korean War Memorial. Pohled na Bílý dům z nejblíže přístupného místa, budova Staré pošty s výhledem na město z věže, Fordovo divadlo a hokejová hala Verizon v centru města, možná návštěva Archivu s originály Americké ústavy, Listiny práv a svobod a Prohlášení o nezávislosti, odpoledne možnost návštěvy některého z četných muzeí). Nocleh.

7.den

Druhý den prohlídky WASHINGTONU (začneme prohlídkou Capitolu a nádraží Union Station, dále možná návštěva unikátního Muzea letectví a kosmonautiky se spoustou exponátů z dobývání kosmu a prohlídka Národní galerie s rozsáhlou sbírkou světového malířství). Nocleh.

8.den

Třetí den prohlídky WASHINGTONU (osobní volno s možností návštěvy některého z dalších muzeí na tzv. Federální míli muzea americké historie nebo rozsáhlého přírodovědného muzea), transfer na letiště a odlet z Washingtonu.

9.den

Přílet.

Ubytování a strava

Noclehy v New Yorku a Washingtonu v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Strava není v ceně zájezdu. V obou městech je mnoho možností stravování, které si účastníci mohou vybrat, a průvodce vás bude o tomto každý den informovat.

Cena zahrnuje

Letecká přeprava, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 7x nocleh v USA (4x v New Yorku, 3x ve Washingtonu), průvodce CK v USA, jízdné autobusem New York - Washington, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, místní jízdné v USA (metro a taxi), transfer z letiště při cestě tam a zpět, poplatek za vyřízení vstupní registrace „Esta“ do USA 790,- Kč, připojištění storna zájezdu 250,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“

Doporučené kapesné

300,- USD

Minimální počet účastníků

12 osob.

Průvodci

Foto

Tomáš Vais

Tomáš je zkušený průvodce, který se zaměřuje na americký kontinent. Proto se s ním setkáte na všech našich zájezdech do USA, Kanady a Mexika, kde se opravdu vyzná. Tomáš je také zručným řidičem, který se orientuje v divočině národních parků, na nekonečných amerických dálnicích i v tepajících velkoměstech. Další jeho doménou jsou ostrovy v Atlantickém oceánu, kde jej fascinuje propojení přírody se silou vodního živlu.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Texas – úplné zatmění Slunce

05.04. - 12.04.2024
8 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Západní parky a velkoměsta USA

01.06. - 15.06.2024
15 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Kategorie produktu
Novinka

Velkoměsta USA

15.07. - 28.07.2024
14 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

USA - Kanada - Niagarské vodopády

01.09. - 12.09.2024
12 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených