Za památkami a přírodou tajemné Sicílie

29.05. - 09.06.2024 12 dní / 26 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-511/24
29.05. - 09.06.2024
26 990

Popis zájezdu

12denní autobusový zájezd za poznáním největšího italského ostrova s množstvím historických památek, nádhernou přírodou, nejvyšší evropskou sopkou Etnou, výletem na vulkanické Liparské ostrovy. Zájezd, který nadchne všechny, kteří rádi cestují a poznávají historické a přírodní krásy Evropy.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst (odpoledne) přes Rakousko do Itálie.

2. den

Cesta Itálií přes Rakousko, Kampánií do SANTA MARIA CAPUA VETERE (druhý největší amfiteátr po římském Koloseu - z doby císaře Augusta - místo povstání otroků pod vedením Thráka Spartaka v letech 71-73 n. l.), dále na ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně, cesta přes Kampánii a Kalábrii na jih Itálie do Villa S. Giovanni, přejezd trajektem na Sicílii do MESSINY - vstupní brána na Sicílii (zastávka v přístavním městě s románským dómem a zvonicí s astronomickými hodinami, Orionova fontána), odjezd na ubytování. Večeře, nocleh.

4. den

Snídaně, celodenní fakultativní výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (prohlídka ostrova LIPARI s krásným historickým centrem stejnojmenného města), přejezd na ostrov VULCANO (koupání v sirném jezírku a v moři vyhřátém tzv. Fumaroly, nebo na černé pláži), návrat na Sicílii. Večeře, nocleh.

5. den

Snídaně, přejezd do PALERMA (hlavní město Sicílie, výjezd na vrchol Monte Pellegrino - poutní místo patronky města sv. Rozálie s kostelem a s nádherným rozhledem na město, dále pěší procházka městem,teatro Massimo,náměstí quatro canti, dóm s náhrobky Normanů a Hohenštaufů, Palazzo dei Normani, sídlo sicilského parlamentu, kostel San Giovanni degli Eremiti uprostřed zahrad, největší kapucínské katakomby. MONREALE (město ležící na svahu hory Monte Caputo, která se vypíná nad úrodným údolím zvaném “La Conca d’Oro” /Zlatá mušle/ s nejkrásnějším dómem na Sicílii vyzdobeným pozlacenými mozaikami a s přilehlým klášterem - snad nejnavštěvovanější místo jižní Itálie). Večeře, nocleh.

6. den

Snídaně, cesta do AGRIGENTO – Údolí chrámů (starověké město se zachovalými řeckými chrámy) – chrám Concordie, Herkulův chrám, Jupiterův chrám, chrám Junony, zahrada Kolymberta oáza klidu s pomerančovníky, mandlovníky a olivovníky. ENNA – jeden ze symbolů Sicílie, město, jež stojí na vysokém skalním ostrohu (Lombarský hrad, vyhlídka Rocca di Cerere, osmiboká věž Torre di Federico II). Večeře, nocleh.

7. den

Snídaně, cesta do SIRACUSA (město, které ovládalo Sicílii a soupeřilo s Athénami, Kartágem a Římem. Prohlídka areálu Parco Archeologico - řecké divadlo, římský amfiteátr, vápencové lomy s jeskyní Ucho Dionýsovo s výbornou akustikou, dále část města Ortygia s pramenem Fonte Aretusa, pevnost Castello Maniace, Archimédova kašna). Večeře, nocleh.

8. den

Snídaně, cesta s výjezdem na úbočí ETNY (největší evropská činná sopka s možností vycházky po malých kráterech Silvestri na úbočí, nebo lanovkou pod vrchol Etny), dále do TAORMINY (světoznámé letní a zimní klimatické lázně s jedinečnou polohou na terase nad mořem, jedno z nejkrásnějších měst Itálie, druhé největší řecké divadlo na Sicílii s výhledem na Etnu). Večeře, nocleh.

9. den

Snídaně, celodenní relax na pláži , koupání a slunění. Večeře, nocleh.

10. den

Snídaně, odjezd na trajekt do Messiny, přeplutí Messinské úžiny, cesta jižní Itálií do SALERNA- hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu s nejaktivnějším přístavem v Thyrénském moři, město známé díky své nejstarší lékařské univerzitě na světě. Prohlídka katedrály, zasvěcené sv. Matoušovi, jehož ostatky se nachází uvnitř. Nábřeží Lungomare Trieste, promenáda dlouhá vice než 5 km osázená palmami, zbudovaná v roce 1950, jako imitace promenád na francouzské riviéře. Nocleh.

11. den

Ráno odjezd přes Itálii, zpět domů.

12. den

Cesta Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v ranních až dopoledních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Itálii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů jsou snídaně a 7x večeře.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, trajekt na Sicílii a zpět, 9x nocleh v Itálii, 9x snídaně, 7 x večeře, poplatky a parkovné, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lodní výlet na Lipari, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

200,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Jana Makyčová

Jsem oficiální průvodkyně v cestovním ruchu od roku 1991. Mojí srdeční záležitostí je Itálie. Poprvé jsem tam byla v roce 1982, tenkrát ještě s ruksakem na zádech. Od té doby se mi stala osudovou. Obdivuji její historii, kulturu, přírodní památky, jejich kuchyni a samozřejmě lidi, s kterými si ráda povídám. Není snad destinace, kde bych v Itálii nebyla. Kromě toho mám ráda, Provence, Maďarsko, Rakousko, Španělsko a Turecko. Nemám jazykovou bariéru, protože mám státnice z angličtiny, ruštiny, němčiny a italštiny, takže pro mě není problém se všude domluvit.Má nejoblíbenější místa: Řím, Barcelona, Istanbul. Měla jsem také možnost průvodcovat New York a Washington. Mám ráda společnost lidí a těší mě, když jim můžu předávat zkušenosti z míst, která navštěvujeme.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Kouzelná Itálie s „Modrým ostrovem“ Capri, Pompeje a věčné město – Řím

16.05. - 22.05.2024
+ 2 termíny
08.07. - 14.07.2024 23.09. - 29.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Pobytový zájezd
Novinka
First Minute
Product image
Turistický zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd

Modena - Cinque Terre - mramorové doly Carrara

18.06. - 23.06.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

09.07. - 15.07.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

16.07. - 21.07.2024
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gargano a Apulie – za krásami podpatku Itálie

17.09. - 23.09.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024
4 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených